zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Horní ret napoví, jaké máte orgasmy

Stačí si ho pořádně prohlédnout...
Autor: Thinkstock Stačí si ho pořádně prohlédnout...
anna kopečková , Vydáno: 10.08.2016
O orgasmu už toho bylo napsáno a řečeno tolik, že už si říkáme, že se o něm snad už nic nového vypátrat nedá. Ale budete se divit!

reklama

Hrbolek uprostřed horního rtu vám totiž může objasnit, proč si některé ženy užívají intenzivní orgasmus snad při každém milování a proč naopak některé bohužel „do cíle“ téměř nikdy nedorazí.

Nedávno proběhla studie časopisu Journal of Sexual Medicine, která může změnit vše, co jste si mysleli, že dosud víte o vašem orgasmu.

Co tedy vědci konkrétně zjistili?

Přímo pod nosem se nachází místečko odborně zvané „philtrum“. Určitě víte, o co se jedná, i když nejspíše netušíte, že se tomu takto říká. „Philtrum“ je malý žlábek vedoucí od nosní přepážky až na samý okraj horního rtu, který víceméně nemá žádnou specifickou funkci.

Přímo pod jeho dolní částí – uprostřed vašeho horního rtu – je malé nafouklé místečko. Můžete si ho projet špičkou jazyka a určitě cítíte, že tam ta malinká boulička opravdu je. Klidně se na ni podívejte i v zrcadle. Našpulte pusu, naneste si na rty lesk a znovu udělejte „duckface“, tedy špulení rtů jako kachna, abyste si mohli nafotit pár „selfíček“. Pokud je hrbolek uprostřed vašeho horního rtů větší, výraznější, jásejte. Proč?

7 důvodů, proč ženy zažívají bolest při sexu

Ze sexu bychom měli mít oba jen ty nejlepší pocity, a pokud se vám při tom kroutí palce u nohou, rozhodně by to nemělo být bolestí, ale rozkoší.

Nedávné výzkumy ale ukázaly něco děsivého. Vyšlo z nich totiž monstrózní číslo – 30 % žen zažívá během sexuálního aktu bolest, která může být příznakem vážného zdravotního problému, jako je například endometrióza. Častěji jsou však příčiny méně vážné.

Zde jsou typy bolestí, které některé ženy při styku pociťují:

Připadá vám, že je jeho penis vyroben z brusného papíru

bolest při sexu 1

Pravděpodobný viník je vaginální suchost. Nedostatek vlhkosti je nejčastější příčinou bolestivého sexu. Mohou za to možná léky, které žena užívá, jako například antidepresiva, léky na alergie, krevní tlak ale taky některé druhy hormonální antikoncepce.

 

Pomoc je snadná, aplikujte během předehry lubrikant na vodní bázi nebo ještě lépe vaginální mast či gel, které seženete v lékárně. Ženy, které je používají, pociťují méně bolesti a sex si více užívají. Pokud míváte tyto problémy, je dobré zvolit pozici, které vám umožní ovládat stimulace (měla byste být nahoře) a v případě potřeby zvolnit nebo zastavit akt.

 

 

Větší hrbolek = častější orgasmus

Již zmiňovaná studie totiž zjistila, že u žen s výraznějšími hrbolky bylo více pravděpodobné, že mívají vaginální orgasmus častěji a v intenzivnější míře než ty, které mají bouličku uprostřed horního rtu menší a méně nápadnou.

Může to znít divně, ale je to opravdu tak zvláštní? Už dříve se totiž objevovaly možné souvislosti mezi rty a, jak někdo říká, „stydkými rety“ (stydkými pysky). Proč asi ženy používají rtěnku? Aby svá ústa co nejvíce připodobnily vzrušeným prokrveným pohlavním orgánům. Muži se pak snadněji ovládají, ačkoliv je fakt, že některé muže pořádně zmalovaná červená pusa u žen spíše odrazuje. Někdy to také bývá až na hranici nevkusu.

I když se studie zúčastnilo méně než 1000 dotazovaných, i tak je výsledkem pro začátek zajímavé zjištění. Výzkumníci sice teprve začínají objevovat souvislosti mezi typy rtů a orgasmem, ale věřme, že jsou na dobré cestě.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

7 důvodů, proč nemáme orgasmus

Naučit se dosahovat orgasmu by nemělo být tak složité, jako když řešíte obtížný matematický problém. Pro mnoho žen to ale opravdu neřešitelný problém je.

Jaké mohou být tedy skutečné důvody, proč nejsme schopny dosáhnout orgasmu?

1. Mohou to být léky, které se postarají o to, že dosáhnout vyvrcholení je téměř nemožné

Lékaři tvrdí, že léky jako SSRI (používané k léčbě deprese, úzkosti a dalších podobných nemocí) mohou snížit hladinu pohlavních hormonů v těle, a to často vede k tomu, že prožíváte orgasmy opravdu mizerné nebo je nemáte vůbec. Takže v případě, že sex je skutečně dobrý, toto je důvod, proč nedosáhnete slastného konce. Promluvte si se svým lékařem a společně zjistěte, jestli nejsou nějaké jiné léky s menším počtem vedlejších účinků na sex, které byste mohly užívat.

Zjistěte, jaká opravdu jste podle měsíce narození

Žena narozená v prosinci je jiná, než ta v srpnu. Je to jako s květinami, ta co kvete do zimy, musí mít jiné vlastnosti, než rostlina, která rozkvétá v horkém létě. O našem charakteru spolurozhoduje i měsíc narození.

Leden

měsíc a povaha 1

Dámy narozené v tomto měsíci jsou konzervativní a vážné. Jsou ale také velice ambiciózní. Dokáží být velice kritické a ve většině případů se snaží vyhnout mluvení o svých pocitech. Můžete se s nimi sblížit, když máte stejný pohled na život a když jste na stejné intelektuální úrovni jako ony.

Jaké bude vaše manželství? Odpověď najdete na své dlani!

Podívejte se na vaši levou ruku a najděte místo hned pod malíčkem. Tam se nachází čára (nebo čáry) manželství...

Hodně čar

Jaké bude vaše manželství? hodně

Pokud se na vaší ruce pod malíčkem nachází hodně čar manželství, znamená to, že máte mnoho přátel opačného pohlaví. Pokud je jedna z čar delší než ostatní, čeká vás šťastné manželství.

Orgasmus ve spánku

Orgasmus ve spánku? Ano, zde je návod, jak si ho můžete užít!reklama

Související témata: orgasmus , rty

reklama

Přečtěte si také

reklama