Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Horní ret napoví, jaké máte orgasmy

O orgasmu už toho bylo napsáno a řečeno tolik, že už si říkáme, že se o něm snad už nic nového vypátrat nedá. Ale budete se divit!
Vydáno: 10.08.2016, Anna Kopečková
Stačí si ho pořádně prohlédnout...
Stačí si ho pořádně prohlédnout... Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hrbolek uprostřed horního rtu vám totiž může objasnit, proč si některé ženy užívají intenzivní orgasmus snad při každém milování a proč naopak některé bohužel „do cíle“ téměř nikdy nedorazí.

Nedávno proběhla studie časopisu Journal of Sexual Medicine, která může změnit vše, co jste si mysleli, že dosud víte o vašem orgasmu.

Co tedy vědci konkrétně zjistili?

Přímo pod nosem se nachází místečko odborně zvané „philtrum“. Určitě víte, o co se jedná, i když nejspíše netušíte, že se tomu takto říká. „Philtrum“ je malý žlábek vedoucí od nosní přepážky až na samý okraj horního rtu, který víceméně nemá žádnou specifickou funkci.

Přímo pod jeho dolní částí – uprostřed vašeho horního rtu – je malé nafouklé místečko. Můžete si ho projet špičkou jazyka a určitě cítíte, že tam ta malinká boulička opravdu je. Klidně se na ni podívejte i v zrcadle. Našpulte pusu, naneste si na rty lesk a znovu udělejte „duckface“, tedy špulení rtů jako kachna, abyste si mohli nafotit pár „selfíček“. Pokud je hrbolek uprostřed vašeho horního rtů větší, výraznější, jásejte. Proč?

 

Větší hrbolek = častější orgasmus

Již zmiňovaná studie totiž zjistila, že u žen s výraznějšími hrbolky bylo více pravděpodobné, že mívají vaginální orgasmus častěji a v intenzivnější míře než ty, které mají bouličku uprostřed horního rtu menší a méně nápadnou.

Může to znít divně, ale je to opravdu tak zvláštní? Už dříve se totiž objevovaly možné souvislosti mezi rty a, jak někdo říká, „stydkými rety“ (stydkými pysky). Proč asi ženy používají rtěnku? Aby svá ústa co nejvíce připodobnily vzrušeným prokrveným pohlavním orgánům. Muži se pak snadněji ovládají, ačkoliv je fakt, že některé muže pořádně zmalovaná červená pusa u žen spíše odrazuje. Někdy to také bývá až na hranici nevkusu.

I když se studie zúčastnilo méně než 1000 dotazovaných, i tak je výsledkem pro začátek zajímavé zjištění. Výzkumníci sice teprve začínají objevovat souvislosti mezi typy rtů a orgasmem, ale věřme, že jsou na dobré cestě.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Jaké bude vaše manželství? Foto:

Jaké bude vaše manželství? Odpověď najdete na své ruce!

Přemýšlíte o své budoucnosti a říkáte si, jaké asi bude vaše manželství? Jestli se má vlastně cenu vdávat, jak zařídit, aby váš sňatek vydržel co nejdéle a byli jste...
Orgasmus ve spánku

Orgasmus ve spánku? Ano, zde je návod, jak si ho můžete užít!Článek je zařazen v: orgasmus, rty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama