Sex a vztahy

11. října 2017 10:00

Anna Kopečková

Sexting může váš vztah skvěle okořenit. Jak ale na něj?

10, 15, ale třeba i 25 let ve vztahu s jedním chlapem – může to mezi vámi pořád jiskřit? Může a probudit ve vztahu znovu váše nemusí být vůbec složité. Skvěle totiž může posloužit třeba sexting!

Tento fenomén se objevil díky novým technologiím – mobilním telefonům, internetu, sociálním sítím a podobně. Jedná se o zasílání zpráv, fotografií nebo třeba i videí s velmi intimním obsahem sexuálního charakteru. Na jednu stranu je to sexy, ale na druhou stranu se to někdy může obrátit proti vám. Poradíme vám proto několik zásad, jak si s partnerem sexting co nejvíce užít a jak se zase na sebe nažhavit.

Přestože ještě nebyly v oblasti sextingu prokázány jasné důkazy o tom, že by se díky němu zvýšila ve vztahu spokojenost, někteří sexuální terapeuti nebo poradci v manželských poradnách se shodují, že páry praktikující sexting jsou pak vůči sexuálním otázkám o něco otevřenější. To zvyšuje i šance na to, že se případné problémy v sexu vyřeší efektivněji, protože se o nich partneři nezdráhají diskutovat.

Po letech strávených s jedním partnerem je třeba pracovat na tom, aby bylo mezi vámi nějaké sexuální napětí a nebrali jste milování jenom jako povinnost. Bohužel tělo ani hlava nefungují tak, že vám nějaký pomyslný knoflík kdykoliv spustí chuť na sex. Ale jestliže se budete s partnerem udržovat v jakémsi příjemném napětí a jiskření, k čemuž vám pomůže mimo jiné i sexting, je velmi pravděpodobné, že mezi vámi brzy vzplane plamen vášně – podobně jako za „starých dobrých“ časů.

Jaké jsou tedy zásady sextingu, aby splnil svůj účel?

1. Stanovte si základní pravidla

Ještě než pošlete partnerovi svou nahou selfie nebo nějakou peprnou textovou zprávu, vzájemně si oba dva potvrďte, že do toho opravdu jdete. Myslete na to, že souhlas se sextingem je stejně zásadní, jako když se třeba domluvíte, že zkusíte anální sex. Vždycky je třeba se shodnout a vymezit si pár základních pravidel, která budou oběma vyhovovat.

Pokud váš partner touží jenom po žhavých textových zprávách, nenuťte ho zasílat vám fotky svého mužství. Může k tomu mít své důvody, které je třeba respektovat. Zároveň si domluvte, zda si budete zaslané zprávy, fotografie nebo videa ukládat, nebo se hned budou promazávat.

Někdo má rád, když se může kdykoli v telefonu pokochat svým nahým partnerem, jiný má zase paniku, aby se jeho telefon nedostal do cizích rukou a nezačaly se tak jeho akty nedobrovolně šířit po internetu. Dejte si proto na začátek jasné pokyny a dodržujte je.

2. Začněte jemně

Pro mnohé páry je klíčové, aby se stal sexting přirozený. Proto by i jeho začátek měl být jemný, něžný a nenásilný. Ve finále vaše první vzájemné sms nebo fotky nemusí být prvoplánově sexy, ale mohou být spíše něžné a romantické.

Určitě neuděláte chybu, když v nich budete druhého chválit. Polechtáte jeho ego a navíc v něm podpoříte chuť s vámi v sextingu pokračovat. Vždyť kdo nemá rád lichotky! Partner se díky nim bude cítit mužněji a to v něm probudí skryté vášně. Mějte na paměti, že nás vzrušují především ti, kteří nám dávají najevo, že je přitahujeme a že se jim líbíme.

PŘEČTĚTE SI: 13 LICHOTEK, KTERÉ OD VÁS MUŽ CHCE SLYŠET. A ČASTO!

3. Užívejte si dráždění

Sexting může být dokonalou erotickou předehrou. Díky němu postupně budujete sexuální napětí. Když ho partnerovi dávkujete po celý den, na co se asi tak večer můžete těšit?

Jak ale začít? Třeba větou: „Myslím na tebe“. Poté můžete být více konkrétní: „Pamatuješ, jak jsi mě včera večer políbil na krk? Moc se mi to líbilo“. Pomaličku přejdete do konverzace, z níž vám už začíná být poněkud horko. Komunikujete v náznacích, nejdete přímo do akce. To je leckdy mnohem smyslnější než na to rovnou skočit.

4. Překročte hranice

Sexting může posloužit i jako prostředek k tomu, abyste realizovala vaše skryté touhy. Jakmile totiž nejste s partnerem v kontaktu tváří v tvář, možná se dokážete více odvázat a navrhnete mu něco, co jste ještě nezkusila, ale dlouho o tom sníte. Anebo on vám.

Jestliže si ovšem ani díky sexy zprávám, fotkám nebo videu netroufnete naplno vyjádřit vaše choutky, můžete je alespoň naznačit. Má to své kouzlo, protože je to takové hravější. A lidé – obzvlášť muži - si hrají rádi.

5. Buďte hraví

Už jsme naznačili u předchozího bodu, jak se – a to nejen v sextingu – cení hravost. Zasílání žhavých fotografií, videí a textovek by mělo být zábavné a uvolněné, žádné nudné formality. Sex by nás přece měl bavit a lákat, měli bychom si ho užívat. Přitom není výjimkou, že lidi stresuje, a to z mnoha důvodů. Mohou mít nějaký fyzický nebo psychický problém, případně je už ten druhý nepřitahuje, nebo není milování jejich prioritou a považují ho za ztrátu času. Nebo naopak sexu přikládají až příliš velký význam, a tím na sebe vytvářejí tlak.

Neberte sebe ani sex tak vážně, uleví se vám. Snažte se získat trochu nadhledu. Nikdo přece není dokonalý, všichni jsme jenom lidi. Využijte sextingu, aby vám ulehčil a zpříjemnil život. Tahle „hra pro dospělé“ totiž může být tak zábavná, jak jí to umožníte. Využívejte nejen vaši fantazii, ale třeba i různé emotikony a GIFy (hýbací obrázky). Navíc si s partnerem můžete vymyslet váš vlastní „sextingový jazyk“, kterému rozumíte jen vy dva. Sexting vás vytrhne z reality všedního dne.

6. Pokud to na vás nefunguje, řekněte to

Na začátku může chvíli trvat, než se dostanete do toho správného sextingového rytmu. Můžete se třeba cítit i trochu nepříjemně, že se jedná o něco nepřirozeného. Nicméně trocha nepohodlí je vlastně dobrá, protože signalizuje, že děláte něco nového.

Nebo se může stát, že vám celý sexting přijde zpočátku směšný. Ani v tomto případě se ale nenechte hned odradit, protože je to často jen otázka zvyku.

Jiná situace ale nastává tehdy, když jste každý z vás na jiné vlně a cítíte, že vaše komunikace poněkud vázne, že to zkrátka není ono. Musíte například hodně dlouho přemýšlet, co mu odepíšete. A celkově máte pocit, že vás komunikace spíše obtěžuje a stresuje, než byste si ji užívala. V tuto chvíli je nejlepší dát si s partnerem od sextingu pauzu. Nebojte se s ním o tom promluvit. Třeba to má podobně jako vy a vzájemně se vám uleví.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.