Sex a vztahy

26. září 2015 04:20

Lucie Průchová

Co nám muži tolerují – a možná by neměli

Když se ženy sejdou v podvečer ve vinárně, ne každá toho svého muže chválí. Spíše se dámská jízda zvrhne v nářky nad tím, co ten který chlapík zase vyvedl...

Dostavil se domů až k ránu v nepopsatelném stavu, zapomněl dítě u benzínové pumpy, přišel o práci a ještě se z toho drze raduje, přivedl domů čtyři silně opilé kamarády, pomáhal dítěti s úkolem z matematiky a měl ho špatně, jeho výplata je opravdu žalostná… a tak dále. Nicméně, dámy, ruku na srdce: Někdy to s námi ti naši muži také nemají snadné, není-liž pravda? Nad některými jevy zkrátka musí přimhouřit obě oči, jinak by s námi nemohli žít.

Podobné články

Orientační smysl

Muži dostávají orientační smysl do vínku, rodí se s ním. Velké množství žen nikoli. Orientační smysl patřívá do kategorie nazvané Žádná sláva. Existují i ženy, které nenajdou na mapě České republiky ani Brno. Anebo se ztratí i v rodné vesnici o pěti stech obyvatelích. Jsou-li ženy tohoto typu řidičkami, mají zpaměti naučenou či spíše nadřenou cestu z bodu A do bodu B (z domova do práce) a z bodu A do bodu C (z domova na chalupu). A zpátky. Pokud se z nějakých revolučních důvodů rodina rozhodne jet někam úplně jinam, řídí tatínek nebo nějaký strýček. Co je na tom úplně nejhorší: My ženy se naprosto bez zábran ptáme kdekoho na cestu. A z toho jsou chudáci muži vystresovaní nejvíce. Ptát se na cestu je pro ně největší ponížení!

Nemám co na sebe

Není snadné tohle poslouchat málem dennodenně. Navíc k mužskému mozku to neproniká, jak se říká, hlava jim to nebere. Muž ohromeně přistoupí k veliké šatní skříni, praskající ve švech, nevěřícně do ní hledí a sípe: „Jak to, že nemáš co na sebe? Vždyť tu skříň už ani nejde zavřít!“ Pochopitelně že mu trpělivě vysvětlíte, že čtvrtina jsou věci na zimu, druhá čtvrtina dávno vyšla z módy, třetí neobléknete, protože jste právě maličko přibrala, a ta poslední, to jsou přece samé příšernosti! Nic nechápající muž koktá: „A proč sis ty příšerné věci tedy koupila?“ Odseknete: „No protože se mi líbily!“

Záchvaty romantiky

Muži se nijak zvlášť nedojímají nad tím, že nad řekou svítí měsíc, že zpívají slavíci a splav, že vrba lechtá stříbrnou vodní hladinu dlouhými vlasy, že letní večer voní jahodami, jasmínem a senem. Tyhle věci zaznamenají leda tak básníci. A samozřejmě ženy. Mužům je srdečně jedno, že na stole plápolají svíce a zdáli je slyšet šplouchání jezera, jde jim hlavně o to, aby se už konečně mohli pustit do bifteku. Květiny jsou jim zcela lhostejné, ba hůř: rozčilují je. Jsou předražené a naprosto k ničemu. Jíst se to nedá a za tři dny to zvadne. Proto buďme rády, že naši posedlost romantikou nesou statečně, občas nás vezmou ke zpívajícímu splavu a jednou za rok přinesou květiny.

Dietní šílenství

Věty typu: „Hele, nejsem tlustá? Nezdá se ti, že jsem přibrala? Podívej, jaká mám stehna, že jsem taková před týdnem ještě neměla? Koukni, nezdá se ti, že už jsem tlustší než Vágnerová z pátého patra? A ta vypadá jako tank!“ - neříkejte příliš často. Zkuste si představit, že byste je neustále slýchala vy sama. Nic příjemného. Nechte proto muže občas vydechnout. A až si vyrazíte zase jednou na večeři, nedávejte si zeleninový salát bez sýra a bez zálivky a neperlivou vodu. Objednejte si řízek, hranolky a velkou sklenici červeného vína. Uděláte tím partnerovi radost. I sama sobě. Ostatně ta voda bez bublinek a zelenina bez chuti... Nic moc, že?

Přehnaná péče o domácnost

Přehnaná nepořádnost bývá přibližně stejně zhoubná jako posedlost úklidem. Manžel by určitě nebyl rád, kdyby se v kuchyni brodil vaječnými skořápkami a slupkami od brambor. To už by bylo i pro nevšímavého muže příliš. Asi by si odbojně mumlal pod vousy, že tohle už je trochu moc. Opačný extrém domácí štěstí rovněž nezajistí. Každodenní generální úklid rodinu deptá. Neustálé hučení vysavače, permanentní syčení: „Nelezte mi sem, je tady vytřeno!“ a věčné utírání prachu znemožňuje normálně žít jak onomu zuřivě uklízejícímu, tak ostatním členům domácnosti. Doporučujeme sem tam uklidit a sem tam rezignovat a říci si: Zítra je taky den. A což teprve pozítří…

Eva Michorová

Sdílejte článek
Štítky Brno Česko

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.