Sex a vztahy

8. srpna 2019 11:00

Martina Čerňanská

Dovolená a hned po ní rozchod? Jak tomu zabránit

Všichni dnes už víme, že dovolená je zkouška vztahu. Raději se tedy nepoddávejte bezstarostnému snění o tom, že si zasloužené dny volna báječně užijete, že si krásně odpočinete a váš vztah se upevní. Pokud vám už není šestnáct, něco takového si opravdu nemůžete myslet.

Dovolená – zejména jedná-li se o první společnou – je nelítostná a přísná prověrka. Na bezstarostný relax zapomeňte. Je třeba myslet v prvé řadě na to, aby se váš drahý cítil dobře. Anebo: abyste se cítili dobře spolu.

Pozor na přehnaná očekávání

Přesně tak. Lidé mívají, co se dovolené týká, růžové představy. Domnívají se, že si za ty zpravidla nemalé peníze musí užít každou vteřinu, možná i každou setinu vteřiny. Zejména v případě, když na dovolenou šetřili rok nebo dva a uskromňovali se právě kvůli vidině báječné rekreace. Nicméně zadržte! Budit partnera v pět hodin ráno kvůli tomu, abyste nepromarnili cenný čas, je zcestné. A nejspíš se hned za svítání pohádáte. Rovněž není rozumné se u moře v době siesty, kdy slunce šílí a i domorodci odcházejí domů dřímat, za každou cenu opalovat anebo brázdit vlny na šlapadle. Hrozí zdravotní komplikace a z nich plynoucí hádky, v nichž se bude hledat viník toho, že jste oba spálení jako škvarkové placky.

Do hlubokého lesa?

Nejlepší bude, když si ještě před dovolenou vyjasníte, co komu nejvíce vyhovuje. Máte-li neurčité, ale sílící podezření, že je přítel vášnivý zálesák, mějte na paměti, že v pětihvězdičkovém hotelu spokojený nebude, i kdybyste se rozkrájela. Co teď? Vyjít mu vstříc a jet s ním do hlubokého lesa, spát pod širým nebem a třást se zimou a hrůzou z pavouků, rezavých mravenců a vlků (těch je tu zatím jen málo, nejvíce se vyskytují v okolí Máchova jezera)? V prvé řadě si o způsobu trávení dovolené promluvte předem. Protože necháte-li se překvapit a pak se ocitnete na lesní mýtince a dostanete za úkol uvařit v kotlíku polévku pro přítele a jeho šestnáct kamarádů, dovolená zhořkne.

V novém světle

Dovolená ukáže pravdu o vztahu i o partnerovi. Dva lidé, kteří se v dnešní uspěchané době vídají často jen u snídaně, při večeři a o víkendech, jsou spolu najednou čtyřiadvacet hodin denně. To by byla zákeřná zkouška i pro takovou lásku, jakou byla ta mezi Julií a Romeem. Svůj protějšek vidíme na první dovolené v novém světle, a ne vždy to bývá světlo příznivé. Nějaký ten konflikt na sebe nenechá dlouho čekat, zejména je-li alespoň jeden z vás prudší povahy. Pokud oba, pak buď pánbůh milostiv penzionu, kde se rekreujete, protože tady se nevyspí jediný turista. Rekreační zařízení se bude otřásat v základech. Ale proč se hned rozcházet? Až se horké hlavy zchladí, možná přijdou na to, že příště to bude třeba udělat jinak a lépe.

Autorka: Eva M.

Sdílejte článek
Štítky les dovolená rozchod vztah hádka Máchovo jezero relax

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.