Jídlo nebo sex: Co je pro ženy důležitější?

Jídlo a sex k sobě mají velmi blízko. Otázka je, co milujeme víc…

Stačí se podívat na některou z reklam o jídle, které nám pouštějí v televizi, a hned zjistíte, že souvislost mezi jídlem a sexem je velmi úzká. Vezměte si takovou reklamu na tmavou čokoládu. Krásná, spoře oděná modelka ukusuje při tlumeném světle čokoládu. Následuje detailní záběr na rudé rty a jazyk… Není divu, že spousta lidí považuje jídlo za stejně vzrušující, jako sex. Nebo dokonce ještě víc!

Nedávná studie, které se zúčastnilo téměř 12 000 lidí z celého světa ve věku 18 až 55 let ukázala, že jídlo opravdu, ale opradu milujeme. 60% účastníků odpovědělo, že jídlo je pro ně stejně příjemnou záležitostí, jako sex. A skoro polovina žen prohlásila, že kdyby si měly vybrat mezi skvělou večeří a skvělým sexem, zvolily by….večeři! Dalších 31% žen bylo na vážkách nebo nevědělo. Z toho vyplývá, že jen jedna ze čtyř žen by jednoznačně zvolila žhavý sex, zatímco tři další by raději šly někam na dobrou večeři.

Nehynoucí láska k jídlu je znát i na sociálních sítích. Hashtagy #FoodPorn nebo #Foodgasm trvale patří na Instagramu nebo Twitteru mezi nejčastěji používané. Spousta lidí si často fotí spíš to, co mají na talíři, než ty, kteří s nimi sedí u jednoho stolu. I konverzace u stolu se velmi často stočí k jídlu – jaké potraviny kupujeme, co a jak jsme si uvařili dobrého, kam zajít do restaurace. Místo toho, abychom se bavili o vztazích, dětech, dění ve světě nebo pomlouvali kolegy v práci.

Foto: Thinkstock

Opravdu je jídlo v dnešní době tak vynikající? Nebo sex tak špatný? Jedno z vysvětlení, které mají autoři studie, je, že lidé často spojují jídlo se svou identitou. Co nakupují, z čeho vaří, kam se chodí najíst – to všechno vypovídá hodně o nich samých. A nejen o jejich chutích, ale i o jejich sociálním postavení nebo hodnotách. A pokud jídlo bereme jako jakési vyjádření sebe sama, pak samozřejmě cítíme i silnější emoce spojené s tím, co a jak jíme.

„To, že si lidé doma připravují čerstvě vylisovanou šťávu nebo kupují maso z býka, který se pásl jen na louce, umožňuje lidem mít ze sebe dobrý pocit a dokonce se cítí i líp, než lidé, kteří kupují a konzumují široce dostupné a zpracované potraviny plné konzervantů, barviv a dalších přidaných látek. To, co jíme a co se rozhodneme nejíst, je vlastně svědectvím o tom, jaké žijeme životy," tvrdí autoři studie.

Na seriózní vědeckou odpověď, zda si sex v současnosti vede skutečně tak špatně, se stále čeká. Podle nás je nejlepší zvolit třetí možnost, tedy dopřát si obojí. Jděte s partnerem na skvělou večeři a pak si doma užijte ohromující sex. Nebo naopak. Je to jen na vás.

-ak-

Sdílejte článek
Štítky jídlo večeře Instagram Twitter Sex sex foodgasm foodporn

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.