Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Vztahy

Kdy je nejlepší začít s plozením dětí? To vám řekne kalkulačka plodnosti

Chcete mít početnou rodinu? V kolika letech s tím začít? To vám řekne "kalkulačka plodnosti", která na základě statistických údajů vypočítá pravděpodobnost úspěšnosti i na základě toho, kolik dětí si přejete mít.
Vydáno: 19.08.2015, Anna Kopečková
I když je vám už 42, stále máte padesátiprocentní naději, že budete mít ještě alespoň jedno dítě
I když je vám už 42, stále máte padesátiprocentní naději, že budete mít ještě alespoň jedno dítě Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chcete mít tři potomky? Pak o tom musíte začít uvažovat ve třiadvaceti letech, píše italský deník Corriere della Sera.

V kolika letech je nejlpší naplánovat těhotenství, aby byly dobré šance na úspěch, aniž bychom se museli uchylovat k umělému oplodnění? Tyto otázky často kladou zejména ženy, jimž nyní může dát odpověď kalkulačka plodnosti. Jde o nástroj, který vypracovali experti z Erasmovy univerzity v Rotterdamu ve spolupráci s dalšími vědci.

Budete spokojeni s jedním dítětem? Kalkulačka plodnosti v takovém případě poradí, že je zapotřebí začít ve dvaatřicátém roce života, aby byla devadesátiprocentní pravděpodobnost, že se vám vaše přání splní, aniž byste museli uvažovat o dítěti ze zkumavky. Jestliže ovšem chcete mít doma tři potomky, pak musíte, abyste měli stejnou pravděpodobnost úspěchu, začít ve třiadvaceti letech. Pokud budete čekat až do pětatřiceti, naděje na úspěšnost početí klesne na 50 procent.

Podle rysů i barvy tváře lze odhadnout osobnost, inteligenci i zdraví člověka

Co prozradí vaše tvář? Třeba to, že jste dominantní nebo plodní

 

Tyto výpočty vycházejí z obecných údajů a experti varují, že v reálném životě to není tak jednoduché. Cílem tohoto projektu je však pomoci lidem rozhodnout se a přitom vzít v úvahu všechny dostupné základní informace. "Snažili jsme se vyplnit chybějící článek v procesu rozhodování," vysvětluje Dik Habbema.

Kalkulačka tedy může dát obecnou představu, ale je užitečná i v tom směru, že si lidé uvědomují některé věci, které nevědí všichni, uvádí David Keefe z Newyorské univerzity.

Jde to i po čtyřicítce

Některé výsledky nás nutí uvažovat: například podle kalkulačky zůstává těhotenství možnou volbou i pro ženy po čtyřicítce, které mají padesátiprocentní naději, že otěhotní. A jestliže si přejete dvě děti, máte ve čtyřiatřiceti letech pětasedmdesátiprocentní pravděpodobnost, že se váš sen uskuteční. Pokud se spokojíte s jedním dítětem, máte podle kalkulačky čas do dvaačtyřiceti let, abyste měli padesátiprocentní pravděpodobnost početí, vše samozřejmě bez umělého oplodnění.

"Plodnost je dar, který s postupem let ztrácíme. Na vině jsou i takové faktory, jako je smog, kouření, stres, infekční nemoci a špatné životní návyky. Abychom si tento dar uchovali, musíme přihlížet nejen k biologickým hodinám, ale i k dalším okolnostem," vysvětluje gynekolog Claudio Giorlandino, generální tajemník společnosti Italian College of Fetal Maternal Medicine. "Je jasné, že nelze vytvářet jednotné statistiky, protože každý člověk je jiný," říká.

I případy, které na začátku vypadají beznadějně, mívají šťastný konec

Mýty o neplodnosti a její léčbě aneb nenechte se odradit

 

Muži jsou neplodnější v létě

A pokud jde o nejlepší roční období pro početí, doporučuje tento expert léto. "Z hlediska mužů se zdá být v létě plodnost lepší: je tomu tak proto, že tři čtyři měsíce předtím, na jaře, dosahuje endokrinní aktivita vrcholu, a to postupně zlepšuje aktivitu a množství spermií. U žen s normální ovulací mají roční období na plodnost menší vliv," říká Claudio Giorlandino.

Zdroj: ČTK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama