Sex a vztahy

16. července 2016 04:15

Martina Čerňanská

Letní láska aneb Šest léků na zlomené srdce

Letní láska aneb Šest léků na zlomené srdce

Zlomené srdce dokáže spolehlivě zničit celé prázdniny, ale i vzpomínku na ně. Existuje na zlomené srdce zaručený lék? Ano, ale shánět ho v lékárně by bylo zbytečné... Předkládáme šest spolehlivých léků na zlomené srdce.

Ze všeho nejdřív nechte smutek plynout

Cítíte se pod psa? Je vám opravdu mizerně? Chce se vám umřít a mít už konečně od pozemských strastí pokoj? Neznepokojujte se, to je přece naprosto normální a v pořádku. Odbudete si to, čím to bude drastičtější, tím rychleji to odplyne. Připadáte si divná, protože pochodujete sem a tam po pokoji, trháte jeho fotografie na malé kousíčky a při tom jen tak mimoděk rozbíjíte vázičky? Nevadí. Však ono to přejde.

Dejte si do nosu

Není nad dobré jídlo. Rozhodně se v této situaci, kdy silně psychicky strádáte, nezanedbávejte, co se týká dobrého jídla. Možná v této neveselé době trpíte nechutenstvím, ale mějte na paměti, že bez pravidelného jídla budete přibírat na váze. Hladovět znamená paradoxně tloustnout. Jezte pokud možno kvalitně. Chápeme, že čokoládě v těchto chvílích nelze odolat, ale existují také ovocné a zeleninové saláty, ovesné vločky, ryby... I na těch si lze pochutnat, a je to přitom zdravé mlsání.

Není nad procházku

Lékem na všechny svízele světa, a poměrně spolehlivým, je rychlá chůze. Nabije vás energií a probudí a aktivuje vaše hormony dobré nálady. Vyberte si procházku svěží letní krajinou, podél řeky nebo potoka. Na nic podstatného nemyslete, jen obdivujte krásu říčky lemované vrbičkami, zhluboka dýchejte a vnímejte přítomnost a její půvab.

Zbavte se "pomníčků"

Pravděpodobně máte na letní lásku drobné památky. Nemyslíme diamantové přívěsky či náhrdelník z pravých perel – ačkoli třeba ano, pokud jste léto trávila s pohádkovým boháčem – ale možná si schováváte ony neodolatelné drobnosti: růže z krepového papíru, uschlou kytici kopretin, prstýnek z pouti, knížku zamilovaných básní. Všechno to vyhoďte anebo rozdejte. I když to bude těžké.

Veďte si deník

Psychologové to opravdu velice doporučují. Svěřte svoje momentální pocity, myšlenky a úmysly papíru. Uleví se vám, jistým způsobem se zármutku vlastně zbavíte – protože ho přenesete na papír. Také nelze vyloučit, že za čas, až si budete zápisky rozmazané slzami pročítat, se zasmějete a řeknete si: "Pane bože, proč jen jsem se trápila kvůli takovému bídákovi?"

Udělejte si spoustu radostí

Radost by si každá rozumná žena měla dělat dennodenně, ale v krizových obdobích dvojnásobně. Zajděte ke kadeřníkovi, udělá vám nový účes. Poté honem utíkejte do obchodního centra a kupte si nové prádlo a nové šatičky. A nový život může začít...

-em-

Sdílejte článek
Štítky jídlo papír láska

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.