Sex a vztahy

16. července 2016 04:15

Martina Čerňanská

Letní láska aneb Šest léků na zlomené srdce

Letní láska aneb Šest léků na zlomené srdce

Zlomené srdce dokáže spolehlivě zničit celé prázdniny, ale i vzpomínku na ně. Existuje na zlomené srdce zaručený lék? Ano, ale shánět ho v lékárně by bylo zbytečné... Předkládáme šest spolehlivých léků na zlomené srdce.

Ze všeho nejdřív nechte smutek plynout

Cítíte se pod psa? Je vám opravdu mizerně? Chce se vám umřít a mít už konečně od pozemských strastí pokoj? Neznepokojujte se, to je přece naprosto normální a v pořádku. Odbudete si to, čím to bude drastičtější, tím rychleji to odplyne. Připadáte si divná, protože pochodujete sem a tam po pokoji, trháte jeho fotografie na malé kousíčky a při tom jen tak mimoděk rozbíjíte vázičky? Nevadí. Však ono to přejde.

Dejte si do nosu

Není nad dobré jídlo. Rozhodně se v této situaci, kdy silně psychicky strádáte, nezanedbávejte, co se týká dobrého jídla. Možná v této neveselé době trpíte nechutenstvím, ale mějte na paměti, že bez pravidelného jídla budete přibírat na váze. Hladovět znamená paradoxně tloustnout. Jezte pokud možno kvalitně. Chápeme, že čokoládě v těchto chvílích nelze odolat, ale existují také ovocné a zeleninové saláty, ovesné vločky, ryby... I na těch si lze pochutnat, a je to přitom zdravé mlsání.

Není nad procházku

Lékem na všechny svízele světa, a poměrně spolehlivým, je rychlá chůze. Nabije vás energií a probudí a aktivuje vaše hormony dobré nálady. Vyberte si procházku svěží letní krajinou, podél řeky nebo potoka. Na nic podstatného nemyslete, jen obdivujte krásu říčky lemované vrbičkami, zhluboka dýchejte a vnímejte přítomnost a její půvab.

Zbavte se "pomníčků"

Pravděpodobně máte na letní lásku drobné památky. Nemyslíme diamantové přívěsky či náhrdelník z pravých perel – ačkoli třeba ano, pokud jste léto trávila s pohádkovým boháčem – ale možná si schováváte ony neodolatelné drobnosti: růže z krepového papíru, uschlou kytici kopretin, prstýnek z pouti, knížku zamilovaných básní. Všechno to vyhoďte anebo rozdejte. I když to bude těžké.

Veďte si deník

Psychologové to opravdu velice doporučují. Svěřte svoje momentální pocity, myšlenky a úmysly papíru. Uleví se vám, jistým způsobem se zármutku vlastně zbavíte – protože ho přenesete na papír. Také nelze vyloučit, že za čas, až si budete zápisky rozmazané slzami pročítat, se zasmějete a řeknete si: "Pane bože, proč jen jsem se trápila kvůli takovému bídákovi?"

Udělejte si spoustu radostí

Radost by si každá rozumná žena měla dělat dennodenně, ale v krizových obdobích dvojnásobně. Zajděte ke kadeřníkovi, udělá vám nový účes. Poté honem utíkejte do obchodního centra a kupte si nové prádlo a nové šatičky. A nový život může začít...

-em-

Sdílejte článek
Štítky jídlo papír láska

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.