Sex a vztahy

30. listopadu 2014 04:40

Anna Kopečková

Líný muž, holé neštěstí... a pomalé spermie

Mít doma líného muže je neštěstí. Nejenže se válí před televizí a s ničím vám nepomůže. Lenost má dopad i na jeho zdraví. Ti, kteří sportu nebo jakémukoli fyzickému pohybu moc neholdují, mívají i pomalejší spermie.

Chceš dítě? Sportuj!

Fakt, že lenoši mají pomalejší spermie, zjistili američtí vědci. Muži, kteří podle nich tráví před televizí více jak 20 hodin týdně, mají jen zhruba polovinu spermií v porovnání s těmi, kteří před televizí nevysedávají vůbec nebo jen velmi sporadicky.

Životní styl ovlivňuje pohyb spermií

Pro studii, jejíž výsledky byly zveřejněny v on-line listu British Journal of Sports Medicine, vědci získali 189 mužů ve věku od 18 do 22 let. Všechny důkladně vyzpovídali. Zjišťovali, jak dlouho a kolik času věnují pohybu, jak se stravují a jak často sledují televizní pořady. Následně je požádali o vzorek spermií.

Televize – zabíječ spermií

Muži, kteří sledovali televizi 20 a více hodin týdně, měli o 44 procent méně spermií, než ti, kdo se na televizi dívali nejméně, tedy vůbec nebo skoro vůbec.

Pohyb je důležitý

Dalším zásadním faktorem bylo cvičení. Muži, kteří se 15 a více hodin týdně aktivně pohybovali nebo pravidelně cvičili, měli o 73 procent více spermií, než ti, kdo cvičili méně než pět hodin týdně. Faktem ale zůstává, že nikdo z testovaných mužů neměl tak nízký počet spermií, že by nebyl schopen počít dítě. To je sice fajn, ale pánové by rozhodně neměli usnout na vavřínech a pamatovat si, že pohyb je po všech stránkách prospěšný, a to nejen pro jejich spermie.

Zdroj: Fithall.cz

Cvičení a tipy na zdravé hubnutí na každý den najdete na www.fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky spermie televize

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.