Sex a vztahy

17. září 2016 04:50

Martina Čerňanská

Lze změnit muže? Ano, ale není to jen tak

Vadí vám na něm to i tamto, mávnete nad tím rukou a v duchu si přísaháte, že mu po svatbě přistřihnete křídla a přeměníte jeho léty prověřené a zaběhlé manýry na ty, co se tolik líbí vám?

Tak se raději sneste z obláčku fantazírování na zem dřív, než tvrdě narazíte a pak procitnete do reality, ve které třeba nikdy nebudete šťastná. Stejně jako ze vzrostlého buku nikdy nevykouzlíte modřín, tak podobně tomu bude i s vaším nastávajícím.

Budu s ním šťastná takový, jaký je teď?

Máti vám tvrdí, že ho srovnáte do latě, jen co mu vplujete v celé své kráse do života, stanete se jeho zákonitou chotí a porodíte mu potomka? Mějte rozum aspoň vy, o vaše štěstí tu totiž kráčí. Nikdy nezměníte nikoho od základů, natožpak muže jenom proto, že se vám to zachtělo. Změnit se, osvojit si nové vzorce chování je náročné a mnohdy neuskutečnitelné pro člověka samotného, natožpak pro toho druhého. Než se nahrnete do lásky s tím, koho chcete změnit, se raději zeptejte sebe a svého srdce, zda je to skutečně ten, kterého hledáte. Berte v úvahu jeho současný přístup, myšlení a jednání. Nikoli ten, co jste si smyslela vy sama, že chcete aby takový byl. Ten se totiž na 99 % nemá nikdy naplnit.

Nediktujte, ale nenápadně směrujte

Pokud na něj budete hučet jako piliňák, že chcete tohle tak a to druhé zase onak, budete v jeho očích překřtěna na hysterku, co umí jediné , a to skvěle vyvádět. Jak si křikem nevybojujete uznání či respekt, tak rozhodně ani proměnu vašeho mužského protějšku. Zkuste to po dobrém a tak, ať si toho nevšimne. Prostě si počínejte jako chytrá horákyně. Naučte ho, že ke svému štěstí potřebujete jeho přítomnost, že vám záleží na tom, aby vám popovídal, jaký měl den, co se mu přihodilo, že chcete pohladit jenom tak, abyste věděla, že tu jste jeden pro druhého. Když mu ukážete něco, co nezná a naservírujete mu to se vším parádou a vytrváte, máte jistotu, že si na to všechno navykne a brzy si uvědomí, že bez toho už být prostě nechce. Pod tyto slova by se rozhodně podepsala i Jana.

„Já jsem upovídaná za to Roman raději mlčí. Z mé rodiny jsem byla zvyklá na to, že si rodiče pokaždé povídali, zatímco se ten jeden koupal a druhý mu třeba umýval záda. Nebo tam jenom byl s ním. Když jsem o něco takového milého požádala, byl příjemně zaskočen. Podruhé méně, potřetí ho to bavilo a teď, když nestihnu přijít, mě už sám od sebe volá, kde jsem. Jak vidíte, my, ženské, dokážeme mnohé, ale je potřeba to chlapovi narafičit fikaně,“ svěřuje se milá brunetka s pohledem laně.

Zasaďte lásku a sklízejte ji ještě dvakrát tolik

Vadí vám, že se vám drahý nevěnuje, že jste mu ukradená a tak na něj kibicujete na druhou, až se hory zelenají? Výhružky, ultimáta, urážky, natožpak nadávky jsou neúčinné. Dejte mu 100 dobrých důvodů, že má doma tu nejlepší ze všech. Uvařte mu večeři, pochvalte ho, poškrabejte ho na zádech a pak pod závojem noci se postarejte i o jeho menší já. Tento postup vede totiž k jedinému, on vám splní vše, co vám na očích uvidí. A kdyby tam přece jenom nic neviděl, dejte mu echo.

-lz-

Sdílejte článek
Štítky láska krása partnertsví skutečnost

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.