zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Máte rádi sex po ránu? Podle odborníků je nejlepší!

Máte rádi sex po ránu? Podle odborníků je nejlepší!
Autor: thinkstock.com Máte rádi sex po ránu? Podle odborníků je nejlepší!
anna kopečková , Vydáno: 04.09.2016
Ať se vám sex hned po ránu líbí, nebo ne, odborníci ho vychvalují. Přispívá k lepší imunitě, vitalitě i k dobré náladě, prospívá srdci i cévám a snižuje riziko infarktu a mrtvice. Nejnovější výzkumy sexuologů z Velké Británie dokonce tvrdí, že ideální čas k milování je v půl osmé ráno.

reklama

„Oba partneři jsou po ránu odpočatí a jejich smysly jsou citlivější. Jejich tělo po probuzení na sex lépe reaguje,“ tvrdí sexuoložka Suzie Haymanová z Londýna. Člověk je podle ní v tuto chvíli nejvýkonnější a také si sex nejlépe užije. V půl osmé ráno totiž v těle pulzuje vysoká hladina pohlavních hormonů a také adrenalin potřebný pro správnou výkonnost.

Muž dole, žena nahoře. Nebo naopak? Každý má rád něco jiného

Sexuální polohy: Které milují ženy a které muži?

Muži jsou pro, ženy často proti

Zdraví a kvalita milování je však jedna věc, ale chuť na sex je věc druhá. Zatímco po spánku posílení a odpočinutí muži ranní radovánky většinou vítají, ženy už tak nadšené nejsou. Některým vadí světlo a obvykle ještě napůl spí, takže se jim do milování moc nechce. Také na vzrušení potřebuji víc času. Nebo v půl osmé vlečou dítě do školky či do školy, takže na sex nemají ani pomyšlení. A o víkendech také nebývá vhodná chvíle, neboť hrozí, že v tuto dobu děti vpadnou do ložnice. Pokud ale lze sex po ránu uskutečnit, stojí za to. Většinou vše funguje, jak má, a muži jsou po ránu příjemně vláční a přitom výkonní. Teorii sexuoložky Suzie Haymanové podporují také výzkumy z Itálie, kde zjistili, že v 7.30 ráno dosáhne nejvíce lidí orgasmu a počne nejvíce dětí. Zvláště ženám sex po ránu prospívá, pokud mají večer problém s dosažením orgasmu.

Honzo,teda Marku....

10 dobrých důvodů, proč mít sex denně

Ranní sex prospívá víc než běhání

Sex ráno doporučuje i doktorka Debby Herbenicková z USA. „Do těla se uvolní oxytocin, hormon dobré nálady a sociální připoutanosti, který párům dopřává pocit lásky a propojení po celý den,“ tvrdí. Sex po ránu je podle ní stejně zdravý, jako když si zaběháte či se projedete na kole.

Ranní sex nastartuje mozek záplavou hormonů blaženosti, ale také posílí imunitu a rozpumpuje srdce lépe, než sport. Lidé mající ráno sex jsou podle zjištění odborníků výrazně zdravější a šťastnější než ti, kteří si po probuzení dají pouze hrnek kávy a snídani. Prokázalo se, že mají také mnohem zdravější vlasy, nehty a pokožku.

Češi se načasováním nezabývají

V Česku se podobnými výzkumy sexuologové nezabývají. „To je to poslední, co by odborníky mělo zajímat,“ tvrdí sexuolog Petr Weiss. Podle něj je chuť na sex a jeho načasování individuální a nedá se ani říct, zda milování ráno víc vyhovuje mužům než ženám. „Kdo vstává před šestou hodinou do práce, sex je to poslední, na co v ten čas myslí,“ domnívá se sexuolog. „Chuť na sex a sex samotný je signálem duševního i fyzického zdraví a nezáleží na tom, kdy se odehrává.“

Zdroj: Fithall.cz

Cvičení a tipy na zdravé hubnutí na každý den na www.fithall.cz

reklama

Související témata: ranní sex , sex po ránu , nejlepší sex

reklama

Přečtěte si také

reklama