Miláčku, pojedeme na kurz sexu!

Kam? S kým? A co vás tam vlastně čeká?

Odpovím hned na otázku, která vám asi v hlavě naskočí jako první. Ne, nebudete se tam svlékat a není to ani nic připomínající swingers párty. Vlastně se to ani nejmenuje kurz sexu, ale kurzy pro páry v rámci Školy šťastného partnerství. Pomohly už mnoha párům v krizi a spousta z nich je také bere jako poslední záchranu před úplným rozchodem. Ale jezdí sem i páry, které potřebují vztah oživit, zpestřit, vnést do něj znovu jiskru.

„Mnoho lidí nevidělo své rodiče tak šťastné, jak by si sami přáli být. I když se ve škole učíme spoustu věcí, nezískáváme tolik inspirace, co se týká osobního života, vlastního rozvoje, vztahů. Nemáme informace, jak funguje muž, jak funguje žena, psychicky, duševně, tělesně. Jak být v páru, jak spolu zacházet. To jsou důležité informace, které nám většinou chybí. A pokud nemáme vedle sebe nějaký inspirující pár nebo opravdu láskyplné rodiče, nemáme je ani kde odpozorovat,“ říká Denisa Palečková, která spolu s Richardem Vojíkem kurzy vede.

A má pravdu. Na kurzu se během víkendu dozvíte všechno to, co by vlastně každý pár měl dávno vědět. Jen je to nikdo nenaučil. Místo toho, abychom vnímali vlastní tělo, žijeme v zajetí předsudků a vzorů. My ženy se snažíme vyrovnat modelkám, které vidíme v časopisech, a být v posteli pro svého partnera dokonalé. Upínáme se k tomu, aby byl sex perfektní a partnera jsme dostatečně uspokojily. Zaměřujeme se na to, co je v hlavě, a zapomínáme na to, co cítíme v těle a co vlastně chceme. A tím se připravujeme o ty nejhlubší a nejkrásnější prožitky. Denisa naopak radí zaměřit se na vzrušení až na druhém místě nebo vůbec. „Přestaňte se stimulovat a snažit a hledejte způsoby, jak prostřednictvím svého těla, dlaní, doteku, dechu a pohybu dát partnerovi více lásky. A uvidíte, jaké se budou dít divy!“

My jsme se na kurzy zeptali nejen Denisy, ale i dvou manželských párů, které víkendový kurz absolvovaly. A ukázalo se, že se tam divy opravdu dějí:

Intimita, vědomé milování, sexuální magie, intimní smyslná masáž, o tom všem se na kurzech dozvíte spoustu věcí. Samozřejmě ve vší počestnosti a oblečení, protože kurzy jsou hromadné a jak jsem se dozvěděla, toho posledního plánovaného se má účastnit kolem stovky lidí! Ale všechno, co se naučíte, si pak můžete spolu s partnerem na pokoji hned prakticky vyzkoušet.

Ale nejen to. Naučíte se, jak svému partnerovi víc porozumět a jak ho víc chápat. Zjistíte, že muži a ženy jsou opravdu rozdílné bytosti, které vnímají určité doteky zcela jinak. Že když jeden říká A, druhý může slyšet B. Výsledkem pak ale zbytečně dochází k řadě nedorozumění a následným konfliktům.

Je to vlastně strašně jednoduché. Stačí se víc otevřít, dovolit si být sama sebou, víc vnímat sebe a toho druhého a snažit se mu láskyplně porozumět. Nerozčilovat se, jak jsme jiní, ale snažit se vytěžit z toho maximum. Tak proč to nezkusit?

Více o kurzech najdete na www.kurzypropary.cz. Na videoukázku přímo z kurzu se můžete podívat ZDE.

Anna Kopečková

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.