Sex a vztahy

15. října 2017 10:00

Anna Kopečková

Tantra masáž vás naučí více prožívat rozkoš

Tantra masáž, kterou ve vlastním pojetí nazýváme také celostní smyslná masáž, je mnohem víc než masáž. Je to příležitost k osobnímu rozvoji. Skrze ni se učíme lépe vnímat svoje tělo, respektovat ho a přijímat. Učíme se naslouchat svým pocitům a chápat je jako pomocníky na naší cestě životem.

Ženské tělo je jako houba – vnímá a absorbuje do sebe všechny situace. A prožitky, které jsou bolestné, a přitom zůstanou nevyjádřené, pak způsobují v těle sníženou citlivost. Mohou to být úplně “jednoduché” věci, jako že vás někdo třeba svými slovy a chováním zraní a vás to bolí. Pokud to prostě a jednoduše “spolknete”, vaše tělo si tu zkušenost pamatuje. A někde se shromažďují nevyjádřené slzy nebo třeba vztek. Žena, která zadržuje emoce, tím tlumí vlastní potěšení. Potlačí bolest, ale spolu s tím musí nutně potlačit i radost na rovině těla i duše. “Pod pokličkou” jsou tak nejen slzy či zlost, ale i pocity hezké.

Vědomé láskyplné doteky tantra masáže mohou i tyto pocity pomoci uvolnit. Ženské potěšení se rozvíjí nejen skrze “správnou techniku”, ale z veliké části díky tomu, že žena nechá ze svého těla “odejít” to, co ji svazuje a tlumí. Její tělo pak automaticky prožívá mnohem víc, je citlivější. A díky tomu roste i jeho schopnost prožívat rozkoš :-)

Pro ženy je síla erotického prožitku přímo úměrná míře, nakolik se žena dokáže otevřít a odevzdat. K tomu láskyplný, vědomý a přítomný dotek maséra či masérky velmi napomáhá. Velkou roli hraje i atmosféra otevřenosti a respektu.

Foto: Thinkstock

Co vás na masáži čeká?

Samotný rituál masáže obsahuje mnoho zajímavých prvků, které probouzejí každou buňku těla a oslovují jeho smyslovost. Kromě olejové masáže se aktivuje kůže i skrze další typy doteků (pevnější i jemnější) a hlazení. Zpravidla zahrnuje kožešinky, peříčka a horké žínky. Nechybí ani úvodní rituál, kdy masírující ještě vestoje “zdraví” přijímající/ho a s úctou ho vede do hlubokého prožitku.

Masáži předchází kratší rozhovor. Zpravidla masírující zjišťuje, zda už klient/ka masáž někdy zažil/a a co je jeho či jejím přáním, aby díky masáži prožil/a. Pro někoho je to hluboký relax, pro někoho dobrodružný výlet, pro dalšího cesta rozvoje a/nebo léčení. Záleží na každém, zda si zvolí i masáž intimních partií nebo ne a zda bude chtít, aby ho masírovala žena nebo muž.

Pokud bude žena přijímat masáž včetně intimní masáže (pohlaví), je nahá. Masážní místnost je dostatečně vytopena. Přesto i tak žena může být po část masáže zakrytá v místech, která zrovna nejsou masírována, bude-li si to tak přát.

Při rituálu Umění doteku bez intimní masáže může mít žena na sobě spodní prádlo nebo opět být nahá, což je pro prožitek mnohem příjemnější. Pokud by z toho ale žena byla po celou dobu nervózní, může si na sobě nechat prádlo.

V původní tradici je v masáži nahý i ten, kdo masáž dává. Není to kvůli erotickému vzrušení, ale proto, že nahota v sobě nese prostotu a lidskost. V nahotě jsme také určitým způsobem zranitelní i silní zároveň.

Pro ženské klientky je někdy nahota maséra spojena i s obavou, co se bude dít. Proto obzvlášť mužským masérům při výuce masáže doporučujeme, aby vždy měli zakryté pohlaví. Klientky se pak více mohou zrelaxovat. Také masérky mají často šátek přes bedra, kalhotky nebo i tílko.

Rozkoš v každé buňce těla

Muži i ženy tantra masáž vyhledávají kvůli tomu, že jim pomáhá rozšířit kapacitu prožívání rozkoše. Muži se díky práci s dechem a svalovým napětím a uvolněním při technice zvané Velký tah mohou naučit, jak prožívat celotělový orgasmus a vybrat si, zda při vyvrcholení chtějí či nechtějí ejakulovat. Pro většinu mužů je to novinkou a poprvé prožijí, že je možné při orgasmu cítit rozkoš v každé buňce těla, velmi intenzivním a slastiplným způsobem vyvrcholit a přitom si vybrat, že tento prožitek může být i bez ejakulace. Že mohou cítit hluboké uspokojení a uvolnění a současně nepřicházet o energii při ejakulaci.

Kdo na tantra masáže chodí?

Muži i ženy všech věkových skupin. Podmínkou pro intimní masáž, pokud si ji klient/ka zvolí, je zletilost. Vzpomínám na případ, kdy otec dal svému synovi k 18. narozeninám Královskou (3hodinovou) tantra masáž. Chtěl, aby jeho syn svou sexualitu poznal a rozvíjel tím nejhlubším možným způsobem. Z takového mladého muže je pak pochopitelně i mnohem lepší, citlivější a vnímavější milenec :)

Ženy často chodí s tušením, že jim tantra masáž pomůže s léčením určitého zranění a bolesti. Díky tomu se pak naplno může rozvinout jejich potěšení. K blokům v prožitku rozkoše patří i tak “obyčejná” věc, jako stud a pocit, že se mnou a/nebo s mým tělem je něco špatně. I to tantra masáž pomáhá uvolnit a klient/ka pak svoje tělo vnímá s vděkem coby velmi moudrý a nádherný klenot, kterého si váží a naslouchá mu.

Tantra masáže rády navštěvují i páry. Pro většinu dvojic je to inspirace do intimního života. Pro někoho je lákavé určité dobrodružství a vykročení ze zóny komfortu, ochutnání něčeho dosud nepoznaného. V Tantra Spa jsme měli řadu klientů, kteří si dali párovou tantra masáž jako dárek k výročí vztahu. Tyto dvojice často odcházely s extatickými pocity a prohloubením vztahu. Sdílený zážitek pro ně byl oslavou i rozšířením obzorů do dalšího intimního života.

Pro další páry je tantra masáž “voláním o pomoc”, protože hledají cestu z nějaké slepé uličky či krize. Zkušení masážní terapeuti i zde mohou pomoci případné napětí v páru s citem a pochopením pojmenovat a dvojici dále nasměrovat, jak případné konflikty a krize řešit.

Zkušený tantra masér či tantra masérka mají hluboké zkušenosti práce s lidmi na rovině těla i duše, jsou citliví a svou práci dělají z upřímné touhy lidem pomáhat na co nejhlubší úrovni. Nejde tedy jen o prvoplánové erotické postupy. Protože sexualita člověka je velmi komplexní a úzce provázaná s jeho duší.

Autorka: Mgr. Denisa Říha Palečková, CSB

Je známá především sestavením celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Je tvůrkyní centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Společně s Richardem Vojíkem a Josephem Kramerem, PhD. přinesla z USA do ČR novou profesi Sexological Bodywork, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení. Oblíbená je také jejich Škola šťastného partnerství, která formou seminářů pomáhá párům k porozumění, lásce a vášni v jakékoliv fázi vztahu.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.