Sex a vztahy

15. října 2017 10:00

Anna Kopečková

Tantra masáž vás naučí více prožívat rozkoš

Tantra masáž, kterou ve vlastním pojetí nazýváme také celostní smyslná masáž, je mnohem víc než masáž. Je to příležitost k osobnímu rozvoji. Skrze ni se učíme lépe vnímat svoje tělo, respektovat ho a přijímat. Učíme se naslouchat svým pocitům a chápat je jako pomocníky na naší cestě životem.

Ženské tělo je jako houba – vnímá a absorbuje do sebe všechny situace. A prožitky, které jsou bolestné, a přitom zůstanou nevyjádřené, pak způsobují v těle sníženou citlivost. Mohou to být úplně “jednoduché” věci, jako že vás někdo třeba svými slovy a chováním zraní a vás to bolí. Pokud to prostě a jednoduše “spolknete”, vaše tělo si tu zkušenost pamatuje. A někde se shromažďují nevyjádřené slzy nebo třeba vztek. Žena, která zadržuje emoce, tím tlumí vlastní potěšení. Potlačí bolest, ale spolu s tím musí nutně potlačit i radost na rovině těla i duše. “Pod pokličkou” jsou tak nejen slzy či zlost, ale i pocity hezké.

Vědomé láskyplné doteky tantra masáže mohou i tyto pocity pomoci uvolnit. Ženské potěšení se rozvíjí nejen skrze “správnou techniku”, ale z veliké části díky tomu, že žena nechá ze svého těla “odejít” to, co ji svazuje a tlumí. Její tělo pak automaticky prožívá mnohem víc, je citlivější. A díky tomu roste i jeho schopnost prožívat rozkoš :-)

Pro ženy je síla erotického prožitku přímo úměrná míře, nakolik se žena dokáže otevřít a odevzdat. K tomu láskyplný, vědomý a přítomný dotek maséra či masérky velmi napomáhá. Velkou roli hraje i atmosféra otevřenosti a respektu.

Foto: Thinkstock

Co vás na masáži čeká?

Samotný rituál masáže obsahuje mnoho zajímavých prvků, které probouzejí každou buňku těla a oslovují jeho smyslovost. Kromě olejové masáže se aktivuje kůže i skrze další typy doteků (pevnější i jemnější) a hlazení. Zpravidla zahrnuje kožešinky, peříčka a horké žínky. Nechybí ani úvodní rituál, kdy masírující ještě vestoje “zdraví” přijímající/ho a s úctou ho vede do hlubokého prožitku.

Masáži předchází kratší rozhovor. Zpravidla masírující zjišťuje, zda už klient/ka masáž někdy zažil/a a co je jeho či jejím přáním, aby díky masáži prožil/a. Pro někoho je to hluboký relax, pro někoho dobrodružný výlet, pro dalšího cesta rozvoje a/nebo léčení. Záleží na každém, zda si zvolí i masáž intimních partií nebo ne a zda bude chtít, aby ho masírovala žena nebo muž.

Pokud bude žena přijímat masáž včetně intimní masáže (pohlaví), je nahá. Masážní místnost je dostatečně vytopena. Přesto i tak žena může být po část masáže zakrytá v místech, která zrovna nejsou masírována, bude-li si to tak přát.

Při rituálu Umění doteku bez intimní masáže může mít žena na sobě spodní prádlo nebo opět být nahá, což je pro prožitek mnohem příjemnější. Pokud by z toho ale žena byla po celou dobu nervózní, může si na sobě nechat prádlo.

V původní tradici je v masáži nahý i ten, kdo masáž dává. Není to kvůli erotickému vzrušení, ale proto, že nahota v sobě nese prostotu a lidskost. V nahotě jsme také určitým způsobem zranitelní i silní zároveň.

Pro ženské klientky je někdy nahota maséra spojena i s obavou, co se bude dít. Proto obzvlášť mužským masérům při výuce masáže doporučujeme, aby vždy měli zakryté pohlaví. Klientky se pak více mohou zrelaxovat. Také masérky mají často šátek přes bedra, kalhotky nebo i tílko.

Rozkoš v každé buňce těla

Muži i ženy tantra masáž vyhledávají kvůli tomu, že jim pomáhá rozšířit kapacitu prožívání rozkoše. Muži se díky práci s dechem a svalovým napětím a uvolněním při technice zvané Velký tah mohou naučit, jak prožívat celotělový orgasmus a vybrat si, zda při vyvrcholení chtějí či nechtějí ejakulovat. Pro většinu mužů je to novinkou a poprvé prožijí, že je možné při orgasmu cítit rozkoš v každé buňce těla, velmi intenzivním a slastiplným způsobem vyvrcholit a přitom si vybrat, že tento prožitek může být i bez ejakulace. Že mohou cítit hluboké uspokojení a uvolnění a současně nepřicházet o energii při ejakulaci.

Kdo na tantra masáže chodí?

Muži i ženy všech věkových skupin. Podmínkou pro intimní masáž, pokud si ji klient/ka zvolí, je zletilost. Vzpomínám na případ, kdy otec dal svému synovi k 18. narozeninám Královskou (3hodinovou) tantra masáž. Chtěl, aby jeho syn svou sexualitu poznal a rozvíjel tím nejhlubším možným způsobem. Z takového mladého muže je pak pochopitelně i mnohem lepší, citlivější a vnímavější milenec :)

Ženy často chodí s tušením, že jim tantra masáž pomůže s léčením určitého zranění a bolesti. Díky tomu se pak naplno může rozvinout jejich potěšení. K blokům v prožitku rozkoše patří i tak “obyčejná” věc, jako stud a pocit, že se mnou a/nebo s mým tělem je něco špatně. I to tantra masáž pomáhá uvolnit a klient/ka pak svoje tělo vnímá s vděkem coby velmi moudrý a nádherný klenot, kterého si váží a naslouchá mu.

Tantra masáže rády navštěvují i páry. Pro většinu dvojic je to inspirace do intimního života. Pro někoho je lákavé určité dobrodružství a vykročení ze zóny komfortu, ochutnání něčeho dosud nepoznaného. V Tantra Spa jsme měli řadu klientů, kteří si dali párovou tantra masáž jako dárek k výročí vztahu. Tyto dvojice často odcházely s extatickými pocity a prohloubením vztahu. Sdílený zážitek pro ně byl oslavou i rozšířením obzorů do dalšího intimního života.

Pro další páry je tantra masáž “voláním o pomoc”, protože hledají cestu z nějaké slepé uličky či krize. Zkušení masážní terapeuti i zde mohou pomoci případné napětí v páru s citem a pochopením pojmenovat a dvojici dále nasměrovat, jak případné konflikty a krize řešit.

Zkušený tantra masér či tantra masérka mají hluboké zkušenosti práce s lidmi na rovině těla i duše, jsou citliví a svou práci dělají z upřímné touhy lidem pomáhat na co nejhlubší úrovni. Nejde tedy jen o prvoplánové erotické postupy. Protože sexualita člověka je velmi komplexní a úzce provázaná s jeho duší.

Autorka: Mgr. Denisa Říha Palečková, CSB

Je známá především sestavením celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Je tvůrkyní centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Společně s Richardem Vojíkem a Josephem Kramerem, PhD. přinesla z USA do ČR novou profesi Sexological Bodywork, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení. Oblíbená je také jejich Škola šťastného partnerství, která formou seminářů pomáhá párům k porozumění, lásce a vášni v jakékoliv fázi vztahu.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.