Móda a krása

6. srpna 2015 04:40

Lucie Průchová

Krásnější a zdravější díky čokoládové masáži

Když jsem poprvé slyšela o čokoládových masážích, nevěřila jsem vlastním uším. Splnil se mi sen, a to proto, že miluju jak čokoládu, tak masáže. Už jste ji vyzkoušeli? Myslím, že budete spokojeni.

Nejenže je neuvěřitelně příjemná, ale zároveň představuje možnost, jak nejlépe využít léčebné a zkrášlující účinky kakaa. Co vás všechno při návštěvě salonu čeká? Kombinace kakaových olejů a uvolňující hmaty zkušeného maséra. To ale není zdaleka všechno. Čokoládová masáž přináší našemu tělu další zajímavé benefity.

1) Pevnější a celistvější pokožka

Abyste obnovili přirozenou pevnost a elasticitu vaší kůže, můžete třeba začít cvičit a běhat. Anebo si také můžete s jistou dávkou pravidelnosti dopřávat čokoládovou masáž. Co je příjemnější? Odpověď je nejspíše jasná. Oblíbená pochoutka obsahuje kofein, který povzbuzuje a urychluje krevní oběh, což je klíčem k přirozené barvě pokožky a její pevnosti. Kyslík zase účinně vyživuje kožní buňky a zlepšuje celkovou struktury kůže. Díky obsahu antioxidantů působí čokoláda coby elixír mládí – vaše pleť bude vypadat mladistvěji a bude působit svěžím dojmem. Tyto živiny zároveň posilují v kůži tvorbu kolagenu a elastinu. Dokáží také utlumit účinky oxidačního stresu, a díky tomu oddálit příznaky stárnutí. Tato procedura vám skvěle poslouží jako detoxikace a výživa kožních buněk.

2) Hloubková hydratace

Máte vysušenou a šupinkatou kůži? Řešením může být čokoládová masáž, která dokáže obnovit přirozený jas vaší pokožky. Proč? Čokoláda totiž obsahuje kakaové máslo, přírodní oleje a změkčovadla. Tyto sloučeniny načerpají do kůže vlhkost a svým způsobem ji uzamknou, proto zůstane vaše pleť hladká a více hydratovaná po delší dobu. Pokud toužíte po měkčích patách a loktech, není nic jednoduššího.

Tip: vyživující vlastnosti kakaového másla znásobuje kombinace s jinými esenciálními oleji, jako je kokosový nebo olivový.

3) Prevence oxidačního stresu

Už jsme zmiňovali, že je čokoláda bohatá na antioxidanty. To jsou živiny, které odvracejí negativní působení volných radikálů na naše buňky. Volnými radikály rozumějme molekuly na bázi kyslíku, jež ničí naše zdravé buňky. Kromě obnovy přirozeného lesku pokožky dochází v průběhu čokoládové masáže ke vstřikování antioxidantů do kůže. Proto masáž minimalizuje první známky stárnutí. Buňky se regenerují a škodlivé volné radikály se neutralizují. Výsledkem je mladší a pohádkově jemná pokožka.

4) Výhody aromaterapie

Čokoládová masáž má řadu pozitivních účinků nejen na naše tělo, ale dokonce i na duši. Věděli jste například, že vůně čokolády navozuje v našem mozku příjemné emoce a pocity radosti a euforie? Současně zklidňuje pochroumané nervy a uvolňuje naši mysl a zatuhlé svaly. Představte si, jak ležíte na masážním lůžku a jste obklopeny libou vůní čokolády. Masáž spojená s vůní kakaové dobroty působí jako balzám na duši i náš pohybový aparát.

5) Bojovník proti celulitidě

Ano, čtete dobře, i čokoláda může být pomocníkem v bitce s nelichotivou pomerančovou kůží. Kakao obsahuje kofein a theobromin. Kofein dokáže pořádně rozproudit náš krevní oběh, čímž dochází k vyhlazení hrudkovité tvarohovité pokožky. Na druhé straně látka theobromin spaluje tuk a podporuje pevnost pokožky. Řada studií prokázala urychlující účinek theobrominu v procesu hubnutí. To ale bohužel neznamená, že čím více sníme čokolády, tím snáze zhubneme.

6) Úleva od bolesti

Říkáte si, proč vaše kamarádka ze střední vypadá tak svěže a spokojeně? Nechodí pravidelně na čokoládovou masáž? Uleví vám ve všech směrech. Zároveň zmírňuje stres, minimalizuje bolesti svalů a posiluje klouby. Dopřejte si tento luxus taky, alespoň jednou za dva měsíce. Zasloužíte si to a investice se vám vrátí v podobě zregenerovaného svalstva a spokojeného úsměvu na rtech.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.