Miluje vás ještě? Zkuste si TEST, jak to poznat

Kladete si často otázku, zda vás má partner ještě rád? Podle čeho to doopravdy poznáte?

Láska je velmi složitý cit. Navíc každý vztah je jiný, ale pokud svého partnera dostatečně znáte, časem sama nejlépe poznáte, že „něco“ nehraje.

Zkuste se zamyslet na následujícími situacemi. Chová se tak váš partner?

1. Když mluví o své budoucnosti, jste její nedílnou součástí (MY pojedeme, ne JÁ pojedu…)

2. Projevuje vám pozornost, jeho gesta jsou něžná, je ochotný podřídit vám svůj volný čas.

3. Praktikujete s partnerem tzv. pozitivní vztahovou bilanci. To znamená, že každá hádka je vyvážená alespoň pěti pozitivními zážitky.

4. Shodnete se ve společných plánech do budoucna.

5. Má společné přátele s vámi, alespoň několik.

6. Ačkoliv jste od sebe vzdáleni, myslí na vás. Ozve se, když se zdrží. Naopak, když jste spolu, můžete mlčet a přitom víte, že vás ten druhý vnímá.

7. Sdílí s vámi stejný názor na takové věci, jako je věrnost, sex, typ bydlení, počet dětí…

8. Raději dá přednost kvalitnímu sexu, než aby vás za každou cenu nutil často do sexu, i když nemáte chuť.

9. Máte pocit, že vám rozumí a chápe vás.

10. Mazlíte se a je vám to příjemné. Rád se vás dotýká, kdykoliv je to možné. Osobní blízkost dokáže překonat i momentální negativní ladění.

Určitě ale není nutné se hroutit při každém mírnějším vykolejení. Může za tím být únava, nemoc, věk… Nejzákladnějším stavebním kamenem dlouhotrvajícího svazku je tolerance. Pokud to budete mít na paměti, mnohé se bude vyvíjet snáze.

Děti vás spojují

Dlouhověkost manželského nebo partnerského svazku ovlivňují také děti. Jedna pětina dvojic, která měla děti před manželstvím – ať už z předchozího vztahu, nebo společné – se rozešla ve srovnání s pouhými devíti procenty dvojic bez dětí narozených před sňatkem.

Také ženy, které touží po dětech víc než jejich partneři, s větší pravděpodobností skončí u rozvodového soudu.

Vzor v rodičích

Rovněž rodiče dvojice hrají v jejím vztahu svou roli. Studie ukazuje, že přibližně 16 procent mužů a žen, jejichž rodiče se někdy rozešli nebo rozvedli, na vlastní kůži zažilo rozpad manželství. A to ve srovnání s deseti procenty těch, jejichž rodiče se nerozešli.

Partneři, kteří zažívají druhé nebo třetí manželství, se s devadesátiprocentní pravděpodobností spíše rozejdou než manželé, kteří oba vstoupili do prvního manželství.

Láska leze do peněz a naopak

Není žádným překvapením, že roli hrají i peníze. Šestnáct procent respondentů, kteří připustili, že byli chudí, nebo kde manžel – nikoliv manželka – byl nezaměstnaný, se rozešlo, ve srovnání s pouhými devíti procenty dvojic s finančním zázemím.

S větší pravděpodobností se také rozpadne vztah párů, v nichž jeden z partnerů kouří.

Za méně důležité, pokud jde o riziko zániku vztahu, označili badatelé faktory jako počet a věk dětí narozených manželskému páru, postavení ženy v zaměstnání a počet let, po která byla dvojice zaměstnána.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.