Sex a vztahy

30. července 2016 04:30

Anna Kopečková

Můj muž je strašný bordelář. Jak ho převychovat?

Opět je tu pro vás poradna guru Káji... Pro ty, kteří ještě netuší, o koho jde, nejdříve vysvětlení, kdo to vlastně je a co vám bude na našem webu pravidelně přinášet.

Guru Kája je náš kolega Karel, velký gentleman, milovník a obránce něžného pohlaví. Pokud má některá z nás problém, jdeme za ním. Karel totiž vždycky ví, jak se v dané situaci zachovat, a velice pohotově a s vehemencí sobě vlastní to nám, svým kolegyním, sdělí. Nutno dodat, že naši partneři z toho skoro vždy vylezou jako totální nadsamci a uzurpátoři, které on by trestal nejméně týdenní hladovkou, v horších případech měsícem bez sexu nebo rovnou rozchodem či rozvodem.

A protože si myslíme, že je škoda, abychom si Káju nechávaly jen pro sebe a aby radil a pomáhal jen nám, rozhodly jsme se, že se o něj s vámi, utiskovanými ženami, podělíme.

Tedy – pište nám o svých vztahových problémech na náš mail prima-zeny@iprima.cz a nebo do zpráv na našem Facebooku… facebook.com/PrimaZeny.cz/

Všechny vaše dotazy a bolístky předáme našemu, a teď už i vašemu Kájovi, aby vám poradil, jak ty naše chlapy, děti, další členy rodiny nebo jiné narušitele našich poklidných životů zpracovat.

Už teď se prý nemůže dočkat, aby mohl zasáhnout a podat vám pomocnou mužskou ruku a oporu v těžkých životních situacích.

Jako další nám napsala čtenářka Simona, které děkujeme za následující dotaz...

Před půl rokem jsem začala společně bydlet s přítelem. On i já jsme rozvedení a máme se moc rádi. Ale bohužel jsem až ve společném bytě zjistila, že je neskutečný bordelář. Jak mu věci odpadnou od ruky, tak je nechá – špinavý talíř na stole, hrnek od kafe, špinavé trenýrky na podlaze. Nejdřív jsem to neřešila, ale když mě to už hodně štvalo, zkusila jsem ho na to několikrát upozornit a prosila ho, aby po sobě uklízel. Vždycky se trochu zastyděl, den dva se snažil, ale pak to bylo zase stejné.

Mám přítele moc ráda, ale nejsem si jistá, že tohle můžu dlouhodobě vydržet. A myslím, že nepořádnost byla i důvodem, proč se s přítelem rozvedla jeho první žena. Mám se snažit přítele „vychovat“?

A co na to guru Kája?

Vychovat muže je praktický nemožné. Buď mu secvakne samo od sebe, nebo se jeho chyby musí tolerovat, v nejhorším případě je tu třetí možnost - ultimátum. Nejdřív je potřeba mu vysvětlit, jak úmorně neúnosný je život v bordelu. A pak se musí naznačit, že jestli nezapne hlavu, může si špínu doživotně užívat s někým jiným. Hlavně se nesmí doufat, že se chlapec záhadně spraví sám od sebe. Takhle to bohužel vážně nefunguje.

Tvůj guru Kája

Někdy se prostě neubráníme a musíme se k tomu vyjádřit i my – Prima ŽENY...

Milá Simono,

z vlastní zkušenosti vím, že co se neudělá hned na začátku vztahu, jen těžko se dělá kdykoli později. Sama jsem udělala tu chybu, že jsem se snažila být dokonalá přítelkyně a později manželka. Zčásti to bylo zamilovaností (co bych pro svého milovaného muže neudělala) a zčásti tím, že jsem byla zvyklá dělat všechno sama a pomoc druhého jsem tak nějak ani nečekala. Teď vím, že jsem měla na manžela víc tlačit, aby dělal některé věci a nečekal, že NĚKDO přijde a udělá to za něj. Otázka je, jestli se dá převychovat člověk, který je rozený bordelář a to, že se kolem něj válí spousta věcí prostě nevnímá a nevadí mu to. Já myslím, že alespoň částečně ano. Tvůj přítel asi nebude nikdy v tomto směru úplně dokonalý, ale špinavé prádlo by se mohl naučit házet tam, kam patří, a nádobí po sobě určitě taky zvládne uklidit. Když se to naučí malé dítě, proč ne on? Prostě se bude muset začít snažit, jestli si chce vedle sebe udržet ženu, která za to stojí.

Za Prima ŽENY – Anna

A co si myslíte vy?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.