zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Neobvyklé sexuální fantazie: Má je víc lidí, než si myslíte!

Fantazie máme různé, ale skoro všichni sníme o tom, abychom byli při sexu i milováni
Autor: Thinkstock Fantazie máme různé, ale skoro všichni sníme o tom, abychom byli při sexu i milováni
anna kopečková , Vydáno: 08.06.2016
Není úspěch erotického románu Padesát odstínů šedi nakonec jen odrazem fantazií, které jsou mezi lidmi značně rozšířené? Ukazuje na to kanadská studie, která byla zveřejněna na serveru Journal of Sexual Medicine a která se opírá se o svědectví 799 mužů a 717 žen dotazovaných na internetu.

reklama

Upřesněme však nejprve, že většina sexuologů jasně rozlišuje mezi tím, co se odehrává ve fantazii, a aktem samotným. Člověk si může představovat scény, aby zvýšil svou sexuální touhu, ale nemusí mít v úmyslu je realizovat. Neboť fantazie je dokonale kontrolovaný a řízený produkt mysli, píše francouzský deník Le Figaro.

Již v roce 2008 psychologové Joseph Critelli a Jenny Bivonaová z Texaské univerzity zdůrazňovali tento zásadní rozdíl. Například 31 až 57 procent žen si představuje znásilnění a u devíti až 17 procent z nich jde o fantazii číslo jedna, ale v reálném životě žádná z nich nemá chuť být znásilněna. Je to i známka toho, že se fantazie jen málo ohlíží na společenské konvence nebo racionální uvažování.

Neslušné fantazírování nás žen

Díky ní utečeme od reality stereotypních dní, ale takési jejím prostřednictvím dopomůžeme k orgasmu. Jaké erotické scénáře si nejčastěji přehráváme v mysli, a jaké lechtivé představy nás silně vábí je(z)realizovat?

Možná budete namítat, že vám se v hlavě nic podobného neděje, protože přece platíte za tu na úrovni, ale mít tu a tam mysl plnou erotiky není nic špatného, právě naopak. A jaké myšlenky, představy a fantazie sužují vaši hlavu?

Soused, nadřízený, nebo vás učitel

Neslušné fantazírování nás žen - Obrázek 1

Vídáte je každý den, šarmantně se na vás usmívají, a kdybyste měla zvolit sexy sympaťáka od vedle, vyhrál by to na plné čáře jeden z nich! A přesně z těchto častých důvodů, a tedy že je máte pořád na očích, se vám tito hošánci mohou propašovat do neslušného fantazírování. Jste si tolik nablízku a přitom tak vzdálení. V myšlenkách si můžete představovat mnohé, pozor jen, abyste (ne)vědomě nepřistoupila ke krokům vedoucí k realizaci. Jemu i vám by se to jistě líbilo, ale co je v domě, je sice lákavé, ale není pro mě. Nebo si myslíte, že toto klišé už neplatí?

Sníme o orálu

Při kanadské studii vědci vyzvali její účastníky, aby oznámkovali čísly od jedné do sedmi intenzitu svého zájmu o 55 sexuálních fantazií. Jednička znamenala žádný zájem, sedmička velmi silný zájem. Mezi muži jsou nejrozšířenější fantazie tyto: pocit lásky při pohlavním styku (88 procent), orální sex (87 procent) a milování se dvěma ženami (84 procent). První dvě představy jsou rovněž hojné u žen: první fantazie vzbuzuje zájem 92 procent žen a druhá 78 procent. O milování mezi jedním mužem a dvěma ženami sní jen 36 procent žen a sex se dvěma muži si představuje jen 30 procent žen. Studie překvapivě ukázala, že fantazie o podřízenosti, které bývají s oblibou přisuzovány ženám, jsou ve skutečnosti časté i u mužů.

Dále ze studie vyplynulo, že se mnohem častěji, než se předpokládalo, objevují sexuální fantazie považované za vzácné či nezvyklé, a to jak u mužů, tak i u žen. Například to je močení na partnera, nošení šatů opačného pohlaví při milování či sex s prostitutkou nebo s prostitutem. Z 55 fantazií, které vědci pokusným osobám předestřeli, se nakonec ukázaly jako vzácné jen dvě: pedofilie a zoofilie, jimž se oddávalo méně než 2,3 procenta dotázaných.

On a jeho tajné milostné fantazie

Ve světě fantazie podbarveném hříšným nádechem chtíče je možné naprosto všechno. Můžete milému zahnout, prožít sex s ženou nebo vyzkoušet léty prověřeného milence. Vydejte se spolu s námi za hranice všední reality, vezmeme vás na výlet, kde nahlédneme pod oponu milostných přání našich mužů.

Sex s tím pravým Foto:

Nevšední milostné variace aneb S tebou chci zkusit naprosto všechno

Co byste měli zažít?

Velká část mužů si velmi často v mysli přehrává, jaké by to bylo objevit to či ono se svou stávající partnerkou. V představách tak kuje plány, jak si zahrajete na rozpustilou lolitku nebo se konečně odvážíte dát mu příležitost k tomu, aby vás mohl hltat pohledem při masturbaci. Zdá se vám to zvláštní? Není důvod, pokud je muž ve vztahu spokojený, přeje si poznávat erotická zákoutí jedině s vámi. Je to totiž snadněji realizovatelné, a navíc ta představa, že jednou to možná přijde, je hříšná už sama o sobě.

To mimo jiné potvrzuje i Pavel: „Když jsem byl single, moje erotické představy neměly určitou ženu, představoval jsem si nějakou lákavou roštěnku, teď ale nemusím. V hlavě spřádám představy o tom, jak můj zlatý déšť zkropí Ivetu, ta však o tom všem prozatím netuší,“ svěřuje se sympatický brunet, co propadl programování (35).

 

Studie není tak docela reprezentativní, poněvadž byla realizována přes internet. Její autoři zejména konstatují, že se jí účastnilo málo lidí ve věku přes pětapadesát let. Odpovědi na otázky, které byly anonymní, jsou však považovány za platné za té podmínky, že nebudou automaticky převáděny na celou populaci.

Zdroj: ČTK

Sex s kamarádem? S kolegou?

Sny o sexu: Víte, co opravdu znamenají?


reklama

Související témata: sexuální fantazie , sex ve třech , o čem ženy sní , o čem muži sní

reklama

Přečtěte si také

reklama