Sex a vztahy

21. května 2016 04:50

Anna Kopečková

Podvedla jsem svého muže. Mám se přiznat, nebo všechno zapřít?

Opět je tu pro vás poradna guru Káji... Pro ty, kteří ještě netuší, o koho jde, nejdříve vysvětlení, kdo to vlastně je a co vám bude na našem webu pravidelně přinášet.

Guru Kája je náš kolega Karel, velký gentleman, milovník a obránce něžného pohlaví. Pokud má některá z nás problém, jdeme za ním. Karel totiž vždycky ví, jak se v dané situaci zachovat, a velice pohotově a s vehemencí sobě vlastní to nám, svým kolegyním, sdělí. Nutno dodat, že naši partneři z toho skoro vždy vylezou jako totální nadsamci a uzurpátoři, které on by trestal nejméně týdenní hladovkou, v horších případech měsícem bez sexu nebo rovnou rozchodem či rozvodem.

A protože si myslíme, že je škoda, abychom si Káju nechávaly jen pro sebe a aby radil a pomáhal jen nám, rozhodly jsme se, že se o něj s vámi, utiskovanými ženami, podělíme.

Tedy – pište nám o svých vztahových problémech na náš mail prima-zeny@iprima.cz a nebo do zpráv na našem Facebooku… facebook.com/PrimaZeny.cz/

Všechny vaše dotazy a bolístky předáme našemu, a teď už i vašemu Kájovi, aby vám poradil, jak ty naše chlapy, děti, další členy rodiny nebo jiné narušitele našich poklidných životů zpracovat.

Už teď se prý nemůže dočkat, aby mohl zasáhnout a podat vám pomocnou mužskou ruku a oporu v těžkých životních situacích.

Jako další nám napsala čtenářka Martina, které děkujeme za následující dotaz...

Podvedla jsem svého muže. Bylo to jen jednou. Mám velké výčitky. Kamarádky mi radí, abych všechno zapřela, jenže já nechci mít před svým mužem tajemství. Na druhou stranu bych mu nechtěla ublížit. Je lepší jít s pravdou ven, nebo to tajit, a tak trochu riskovat, že se to manžel dozví od někoho jiného?

A co na to guru Kája?

Realita v podobných případech nemívá daleko k hollywoodským filmům. Manžel se to jednou prostě dozví (obzvlášť, když to očividně vědí všichni kromě něj), takže nemá smysl mlčet a čekat, kdy a odkud to přijde. Tahle zpráva ho rozhodně nepotěší a možná se uchýlí ke zhrzenému "Proč jsi tiše netrpěla a ulehčuješ si svědomí na můj úkor?" Ale v téhle kritické chvíli se prostě pozná, jestli má váš vztah do budoucna smysl, nebo ne. Buď to skousne a pojedete dál, nebo ne a dáte si devastující rozvod, pár měsíců smutku a pak oba s čistým štítem zkusíte nové partnery. V každém případě nemá moc smysl oddalovat nevyhnutelné, to těžké svědomí vážně jen tak nezmizí.

Tvůj guru Kája

Někdy se prostě neubráníme a musíme se k tomu vyjádřit i my – Prima ŽENY...

Milá Martino,

já si tentokrát dovolím s Kájou nesouhlasit. Osobně bych se držela známého plzákovského: "Zatloukat, zatloukat, zatloukat." Přiznáním jen ulevíš špatnému svědomí. Ale co tvůj muž? Ten se bude zbytečně trápit. Pokud šlo jen o jednorázový úlet a lituješ toho, co se stalo, nech to být. Stačí, že bude sžírat špatné svědomí tebe. Tak si to pěkně odpykej sama. Taková věc zasáhne sebevědomí každého muže a ne každý ji dokáže skousnout. Opravdu chceš riskovat, že když svému muži všechno povíš, dokáže se přes to přenést? A i kdyby se s tím nějak srovnal, nejspíš ti to bude občas předhazovat, zpravidla v té nejméně vhodné chvíli. Zapomeň na to, co se stalo, zastyď se a modli se, aby se některá z kamarádek omylem neprořekla. A hlavně: už nikdy víc!

Za Prima ŽENY – Anna

A co si myslíte vy?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.