Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Příběh Marie: Odvrácená tvář touhy

Vychovala s manželem dvě děti, on však potkal jinou a opustil ji. Po čase opět zatoužila po lásce, jenže při jejím hledání propadla magii, která se jí málem stala osudnou. Mrazivý příběh podle skutečné události...
Vydáno: 15.10.2016
Zahrávat si s magií může být hodně nebezpečné
Zahrávat si s magií může být hodně nebezpečné Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Marie se vdávala hned po studiích. Za rok se mladému páru narodil syn a brzy nato dcera. Manželství fungovalo skvěle a rodina působila doslova jako reklamní vzorek. Pak si děti našly práci a lásky a z domácího hnízda vylétly. Marie to oplakala, ale manžel ji utěšoval. Je to přece normální a oni si zase mohou užívat v páru.

Pohoda ve dvou ale netrvala dlouho a Mariin manžel přišel se šokující zprávou: poznal jinou ženu.... Své manželky si bude vždy vážit, ale srdce ho táhne jinam. Mariino ohromení bylo tak velké, že zprvu vůbec nepochopila, jak vážná situace je. Teprve když její muž odešel, dolehla na ni těžká pravda a ona si přiznala, že důležitá kapitola jejího života je u konce. Nenávratně.

O vztah je potřeba pečovat

Spokojený partnerský život: Co dělat, aby neodešel za mladší?

 

Život na prach

Manžel Marii přenechal byt, ale ten pro ni byl náhle příliš velký, prázdný a tichý. Introvertní Marie neměla moc přátel, k nimž by se mohla uchýlit, a nepomohla jí ani práce. Každý den ji provázel smutek, který se spíš prohluboval, než aby odezněl. Exmanžel se sice choval hezky a děti jí byly rovněž oporou, ale každý z nich měl vlastní život. Pouze ten Mariin se změnil v osamění.

To trvalo rok, během něhož syn pracovně odcestoval do zahraničí, a dcera se přestěhovala do jiného města. Na vnoučata mohla Marie v dohledné době zapomenout a když zemřel její jezevčík – poslední tvor, o kterého se mohla starat, upadla do hlubokých depresí. Skončila u psychiatra a utěšovala se pouze myšlenkou, že manželův vztah zkrachuje a on se k ní vrátí.

Nestalo se. Naopak, v den jejích jmenin přinesl bývalý muž dárek a květiny a s nejistotou i štěstím ve tváři Marii oznámil, že s novou družkou čeká dítě. Zpráva s ní zamávala tak, že nebýt léků, nejspíš by volila dobrovolnou smrt. Bohudíky vše s pomocí dětí a lékaře ustála a po několika měsících konečně pocítila náznak smíření.

Fénix z popela...

Se samotou se však srovnat nedokázala. V naději, že najde nového partnera, o sebe začala znovu dbát. Zhubla, podstoupila zákrok na estetické klinice a pořídila si nový účes. Když pak slavila kulatiny, vypadala o pět let mladší a konečně si zas připadala atraktivní. Jen ten vysněný muž stále nepřicházel. Marii začínala docházet trpělivost i víra, že ještě někdy zakotví ve vztahu.

Jako narozeninový dárek dostala od kolegů poukaz ke kartářce. Nejdříve si nebyla jistá, zda ji navštíví. Jak však plynul čas a ona ani přes novou vizáž nenarazila na žádnou lásku, vytočila její číslo a objednala se. Vůbec netušila, co má čekat. Doufala však, že zjistí, kdy se konečně objeví člověk, se kterým stráví blížící se podzim života.

Návštěva u věštkyně proběhla v příjemné atmosféře, ale zásadní informace Marie nedostala. Dozvěděla se pouze, že ten pravý na ni někde čeká. Aby se dopátrala něčeho konkrétního, vyhledala další odbornici…a pak ještě několik jiných. Avšak ani ony Marii nedokázaly říct to, co si tolik přála slyšet.

Návštěva kartářky vám může hodně pomoci, ale taky hodně uškodit

Návštěva kartářky: Co s vámi může udělat?

 

Nebezpečný příslib magie

Marie už ale pociťovala určitou naději: její vyvolený na ni čeká a ona jej musí objevit. Vědmy by snad mohly napovědět, ale stojí hodně peněz. A tak se rozhodla, že si začne věštit sama. Pořídila potřebné knihy, karty a další věci. Ponořila se do literatury o vykládání budoucnosti a nechala se strhnout usilovným pátráním po vysněné lásce.

Věštecké vášni zanedlouho doslova propadla. Partner byl sice stále v nedohlednu, ale Marie měla pocit, že se mu stále víc přibližuje. Kromě toho zkoušela vyvolávat duchy, aby jí prozradili, na co se může v budoucnu těšit. Když pak Marii navštívila dcera a přistihla mámu při svíčkách během seance, nahnalo jí to pořádný strach. Chtěla ji přimět, aby všechny okultní pomůcky vyhodila a vzpamatovala se, ale Marie byla vůči jejím slovům hluchá.

Propadání noční můře

Následovala ostrá rozmíška, po níž Marie osaměla – dcera její nevšední zálibu odsoudila, stejně jako současný životní styl. Ale Marii už samota netrápila – měla dokonce pocit, že ji někdo doprovází a je stále s ní. Cosi jí napovídalo, že vedle sebe má spřízněnou duši, která touží po splynutí s tou její. A Marie byla magickými hrátkami tak poblázněná, že si nepřipustila moment, kdy se začala propadat do černých míst mezi nebem a zemí…

Postupně se izolovala od okolí, skoro ani nespala a nejedla. Komunikovala jen se svým novým světem. A pak při jedné seanci, kdy se opět snažila přivolat ducha z jiné dimenze, zkolabovala. Když se po chvíli probrala, cítila, že je něco jinak. Jako by někdo druhý v její hlavě říkal, že je její součástí a zůstane po dobu sedmi dní. Pochopila, že dnešní vyvolávání skončilo úspěchem. Od té chvíle se však začaly dít věci, které by si nevymyslela ani v nejšílenějších snech.

Marie žila v jakémsi polovědomí a transu: doslova podléhala tomu, co jí duch nařizoval. Její vnitřní našeptávač například chtěl, aby zničila vzpomínky na minulost. A ona se slepě zbavila veškerých rodinných fotografií, dopisů i dárků. Vyžadoval, aby patřila jen jemu. Vypnula tedy telefon,nepřijímala návštěvy a v práci si vzala neplacené volno. Občas měla dokonce dojem, že má s tím podivným cizincem i intimní kontakt, který přímo fyzicky prožívá. Začalo ji to děsit a ona pochopila, že tohle není žádná legrace.

Chcete mít dokonalé manželství? Na těchto 7 věcí zapomeňte

Jaký je dokonalý recept na manželství? Skoro všude se dočtete, co byste měla dělat a zlepšit, aby vám to klapalo. Méně často se ale dovídáte, od čeho byste se měla odpoutat, abyste s manželem žili v harmonickém vztahu. Chcete to vědět?

 

Všichni členové obou rodin si budou skvěle rozumět

šťastné manželství všichni si rozumí

Nemožné, nemožné a ještě jednou nemožné! Vaši nejbližší si spolu leckdy příliš nerozumí, v horším případě to dokonce může přecházet až ve vzájemnou nevraživost. Váš manžel by snad raději snědl hada zaživa, než by se sešel s tchyní na rodinné oslavě. To je samozřejmě extrém, ale není to zas tak výjimečné. Říkáte si, že by se alespoň mohli snažit kvůli vám, jenže i přesto to neklape.

 

Jestliže vidíte, že je vaše snaha na jejich usmíření i po letech marná, tolerujte to. Evidentně s tím nic neuděláte, udržujte vřelé vztahy s každým z nich a nenuťte je do společných setkání.

 

 

Mrazivé prozření

Duch přicházel a odcházel, pokaždé ale Marii sdělil, že se objeví znovu. V dobách, kdy ji nechal na pokoji, byla naprosto vyčerpaná a snažila se rozpomenout na činy, které udělala pod jeho vedením. Neměla už ani sílu chodit ven: jen se občas podívala z okna a nechápala, jak mohou lidé žít běžný život… Ona si připadala jako za zdí a přála si, aby tajemný vetřelec zmizel. Jenže on se stále vracel s připomínkou, že slíbil zůstat celých sedm dní. A ty byly k nepřečkání dlouhé…

Dcera si o matčině stavu při první příležitosti promluvila s otcem a Mariin exmanžel se nakonec rozhodl bývalou ženu navštívit. Nechápal, jak mohla tak racionální žena podlehnout svodům magie. Do bytu se dostal až po dvou marných pokusech s pomocí dceřiných klíčů. A zažil obrovský šok - našel Marii ležet v zatemněné ložnici, obklopenou svíčkami a omámenou tlumícími léky. Vedle postele měla připravené žiletky…

V hrůze přivolal pomoc a nechal Marii převézt do nemocnice. Když se trochu zotavila, propustili ji lékaři s doporučením psychoterapie a vydatného odpočinku domů. Byla fyzicky tak zesláblá a stále ještě duševně dezorientovaná, že ji exmanžel nechtěl nechat samotnou. Přestěhoval ji tedy do svého nového bytu a spolu s mladou ženou na Marii dohlížel.

Návrat na zem

Teprve po nějakém čase byla Marie schopná povědět rodině všechno o tom, co se jí přihodilo. Její blízcí se nestačili divit. Duch, který ji sedm dní tyranizoval, Marii totiž po jejich uplynutí požádal, aby se zabila a přešla s ním do světa nesmrtelných. Byla pod jeho vlivem jako zhypnotizovaná a skutečně by to udělala, nebýt prozřetelnosti a zásahu bývalého muže. Cítila upřímný vděk a nechápala vlastní hloupost, s jakou se nechala vtáhnout do magických osidel.

Spolu s rodinou pak zkontaktovala odborníky na okultní vědy a dozvěděla se, jak úzká a nebezpečná je hranice mezi bílou a černou magií. To, co se jí přihodilo, nebylo zdaleka tak neobvyklé, jak se mohlo zdát. Zlé bytosti mezi nebem a zemí zkrátka existují, a když jim někdo otevře cestu, začnou cizopasit na lidské duši. Často je průběh jejich řádění i děsivější než v Mariině případě a temné síly je potřeba vyhnat s pomocí vymítače...

Láskou na zlé síly

Marie se po nějakém čase přes hrůzyplné zážitky přenesla a také si konečně připustila, jak obrovskou oporu má ve své rodině. A to i přesto, že už nežije pohromadě. Udělala zásadní životní změny: vyměnila byt za jiný, okultismu se vyhýbala obloukem a také přestala s urputným hledáním lásky. Místo toho se vrhla do sportovních a společenských aktivit. A pak, při lekci angličtiny, potkala jednoho muže. Během chvíle mezi nimi přeskočila jiskra a Marie pocítila záchvěv čehosi, co po dlouhé době pohnulo jejím srdcem. V tu chvíli ještě ovšem netušila, že právě potkala člověka, se kterým zestárne…

 

© Markéta Harasimová

AUTORKA:

Markéta Harasimová je spisovatelka a scenáristka na volné noze. Na kontě má k dnešku dvanáct titulů ze současnosti (především romány pro ženy), připravuje filmový scénář podle vlastního námětu a také knihu pro děti, kterou plánuje ilustrovat. Autorka pravidelně vystupuje se scénickým / autorským čtením a besedami v knihovnách a dalších kulturních zařízeních. Také pořádá benefiční literárně-hudební akce (např. pro PL Kroměříž, Masarykův onkologický ústav Brno apod). Spolupracuje při nich i s dalšími umělci (herci, zpěváky).

Více o tvorbě a aktivitách na www.marketaharasimova.cz

Článek je zařazen v: nevěra, kartářka, milenka, magie, našel si mladší, příběh ze života, životní příběh
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama