Spokojený partnerský život: Co dělat, aby neodešel za mladší?

Nechcete, aby vás vyměnil za „mladší model“? Něco z níže uvedeného třeba pomůže. Smysluplný partnerský vztah je jedna z nejcennějších věcí, co v životě máme.

V manželské a partnerské poradně se potkáváme s ženami, které ocení partnera a jeho kvality až ve chvíli krize nebo když o něho přijdou. Pár námětů, co nezanedbat, může sloužit k zamyšlení a inspiraci:

1. Chvalte ho!

Oceňujte každou drobnou pozornost, kterou vám věnuje, každou maličkost, která se mu povede. Chválení by mělo být součástí ženské maturity. Ženy mi často odpovídají: „Ale on mne taky nepochválí.“ Nevadí. Nepochválí vás slovně, ocení vás jinak – kytkou, pozorností nebo úžasným výletem. Muži a jejich ego potřebují ocenění z podstaty. V pravěku byly role mužů a žen jasně dané, muž skolil mamuta, žena vyběhla před jeskyni a zatančila tanec díků. Dnes ženy na pomyslného mamuta mnohdy reagují: ale já jsem skolila většího. Chyba! Pamatujte si, že když jej nepochválíte vy, udělá to jiná.

2. Nikdy to nevzdávejte s péčí o sebe samotnou!

Muž je vizuální, touží po atraktivní ženě. A ani v dlouhodobém vztahu se to nemění. Někdy třeba maminka na mateřské prostě nenajde čas na sebe samotnou. Může mít pocit, že pro muže, dítě a rodinu dělá nejvíc, když své zájmy a potřeby trochu upozadí. Je to oběť, která se nevyplatí. Leckdy to nejlepší, co může pro partnera i děti udělat, je, že bude spokojená, bude věnovat pozornost sama sobě. Nemůžete někomu dávat, když jaksi není z čeho.

3. Pozor na váhu!

Nic nezbaví muže chuti k intimním hrátkám tak spolehlivě, jako pokud se ožení s šedesátikilovou šťabajznou a za 20 let má vedle sebe v posteli o 30 kg těžší váleček.

4. Zachovejte si růžové brýle!

Nemluvím o naivitě, ale o růžové optice. Záměrně hledejte a sama pro sebe se soustřeďujte na ty vlastnosti a chování, které jsou u vašeho partnera přitažlivé, pozitivní a dobré. Česká nátura to dělá vlastně přesně opačně – nachází, co nefunguje, a na tom se točí do omrzení. Zkuste dělat opak. Nikdo není dokonalý, proto buďme na sebe i partnera hodní a všímejme si toho nejlepšího, co v nás je.

5. Humor je kořením vztahu

Nebojte se hravosti, najděte společný smysl pro humor a ten pěstujte jako rodinné stříbro. Překvapte jej nečekaným zážitkem, fantazií, vyveďte mu drobnou lumpárničku. Muži skotačivost a smích milují.

6. Buďte úžasná milenka

Hledejte inovaci a inspiraci. V životě se vzděláváme v profesionálních znalostech a dovednostech. Věnujeme čas jazykům. Ale v takové zásadní a pro vztah důležité dovednosti, jakou je umění milovat, se vzděláváme pramálo. Můžete to napravit například v kurzech Umění potěšit muže první české sex koučky Julie Gai Poupětové nebo kdekoliv jinde. Ale snažte se, překvapte jej novým spodním prádlem, zajímavým oblečkem či hračkou. Vyvarujete se tak stereotypu.

7. Nepředpokládejte!

Nechtějte po nikom, a po chlapovi už vůbec ne, aby vám viděl do hlavy. To, jak situaci vnímáte vy s vašimi zkušenostmi, povahou a očekáváními, vůbec neznamená, že druhý situaci prožívá stejně. Když mi při seznamování líčí odděleně muž a žena jejich první rande (zdůrazňuji to stejné), leckdy mám pocit, že každý z nich byl na jiné planetě a ne u stejného kavárenského stolku. Proto pokud vás nějaká situace emočně zasáhne, sdílejte s partnerem své pocity. Budete často překvapená, že muž si takové situace vůbec ani nevšiml.

8. Hlavně zbytečně neprudit!

Muž se vrátí z práce (asi stejně tak jako vy) a chce pohodu a klídek. Zkuste třeba i nepříjemné věci řešit mile a v klidu.

Jistě, na vztahu musejí přece pracovat oba. Ano, ale v tomto článku se zabývám jen tím, co pro smysluplný partnerský vztah může udělat žena. Doporučení pro muže zase příště, slibuji. K těmto bodům mne inspirovali klienti – jednak ti, co se chtějí seznámit, či ti, co přišli zachránit svůj vztah do partnerské poradny agentury Náhoda. Potom také moje vlastní zkušenosti. S manželem jsem 15 let, mám 2 syny a vím, že naplňování některých bodů je nesnadné, ale možné.

Mohlo by vás také zajímat:

zdroj: nahoda.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.