Nechuť k sexu. Je to v pořádku, nebo se to má řešit?

Je mnoho žen, které milování ze svého života postupně úplně vytěsní a vůbec jim nechybí. Je to v pořádku, nebo je to špatně?

„Už asi rok jsme se s manželem nemilovali a mně to vůbec nevadí,“ vypráví Iva. „Jenže se bojím, že mi bude nevěrný, on by nejraději každý týden.“

Během života se naše chuť na sex hodně mění. Často jsou na vině hormony, které s námi dovedou zatraceně zamávat. Dalším škodičem v pořadí je práce a stres, který z ní pochází. Mnoho žen trápí i nějaké skryté sexuální trauma z dětství nebo dřívějších vztahů.

Všechny tyto pocity byste si měla poctivě přiznat, pokud nechcete, aby se váš vztah rozpadl. Manželství bez sexu je v pořádku jen za předpokladu, že s tím souhlasí oba partneři.

V jiném případě si bude váš manžel pravděpodobně hledat povyražení jinde. S tím musíte počítat.

Nemít vůbec chuť na sex rozhodně normální není. Položte si otázky jako:

  • Cítím se méně přitažlivá kvůli věku, váze?
  • Dává mi zabrat přechod?
  • Nudím se při sexu s manželem?
  • Stalo se v minulosti něco, co mi sex oškliví?
  • Je vztah u konce, jen si to odmítáme přiznat?

Určitě vyhledejte sexuologa. Myslete také na to, že sex není jen průnik pohlaví. Jsou to i všechny možné něžnosti, mazlení, polibky, doteky, ale i sebeuspokojení. Skutečný problém nastává, pokud se zdráháte i v této oblasti. Samozřejmě lze žít bez sexu. Ale rozhodně tím sobě ani vztahu neprospíváte. Zkuste s tím tedy něco udělat.

Co by vás také mohlo zajímat?

-MH-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.