Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Těchto gest se vyvarujte. Mužům nahánějí hrůzu!

Řeč těla je velmi zrádná věc. Většinou si ji vůbec neuvědomuje, ale dáváme jí cosi výrazně najevo. Něco důležitého a podstatného, často i nevyslovitelného. Nahlas by to člověk neřekl, ale přesto to dá najevo: Nevědomě. Proto si svá gesta raději hlídejte, ať nedojde k nepříjemnému nedorozumění.
Vydáno: 26.11.2016
Těchto gest se vyvarujte. Mužům nahánějí hrůzu!
Autor: thinkstock.com Těchto gest se vyvarujte. Mužům nahánějí hrůzu!

Dobré je uvědomit si, že existují gesta, která muži vysloveně nenávidí – a která je odrazují. Pokud jste se malebně rozložila v kavárně či baru, toho času na schůzce s okouzlujícím mužem, o kterého projevujete vážný zájem, myslete nejen na to, co říkáte, ale zároveň na to, co asi vyjadřují vaše gesta.

Ruce složené za hlavou

Pozor, toto gesto působí trochu povýšenecky. Žena obyčejně skládá ruce za hlavu, když se protahuje anebo pyšně předvádí svému okolí dobře vyvinutý hrudník. Ale opatrně s tím. Dříve než uděláte na veřejnosti tento pohyb, trošku popřemýšlejte. Může působit mimo jiné i arogantně až povýšenecky. Váš protějšek si řekne, že jste nafoukaná, a při nejbližší příležitosti zmizí jako dým. Když sepne ruce za hlavou muž, obvykle to znamená: Jednání skončilo.

Koketní pohupování nohou

Žena sedící na vysoké barové stoličce se mnohdy elegantnímu pohupování štíhlou nožkou neubrání. Nepochybně upoutáte pozornost na dolní končetiny, bezesporu nádherné a nasoukané do nejnovějších silonových punčocháčů se šmrncovním vzorečkem. Jenomže budete zároveň působit jaksi neklidně, netečně, nezúčastněně. Váš společník si nejspíš pomyslí, že jste duchem nepřítomná či že se dokonce tak trošku nudíte.

Rozhlížení se, střílení očima na všechny strany

Oční kontakt je velmi ožehavá věc. Pokud hovoříte v kavárně s mužem vašich snů, udržujte oční kontakt. Doporučuje se ho čas od času na několik vteřin přerušit a poté se k němu znovu vrátit. Nedívat se druhému do očí či jimi neustále nápadně uhýbat je společensky nepřijatelné a nevzbuzuje to důvěru. Budete-li se každou chvíli rozhlížet na všechny strany, bude si váš společník myslet, že vás vlastně nezajímá. Je možné, že vás naopak zajímá ažaž a že to děláte z rozpaků, ale to on přece nemůže vědět...

Nešťastné odklánění

V tomto případě vaše tělo mluví naprosto jasnou řečí: pokud se od partnera odkláníte, odtahujete od něho nohy, dáváte mu jasný signál, že se vám nějak nezdá, že vás nezaujal a že se třesete na to, abyste se mohla sbalit a jít. Může to znamenat ale i to, že téma, o kterém se právě hovoří, se vám nelíbí. Posun židle směrem od společníka znamená totéž, zatímco posunete-li si židli směrem k partnerovi, dáváte mu najevo, že je vám sympatický a pozorně posloucháte, co vám povídá.

Objímání vlastního těla

Zkřížení rukou, zkřížení nohou, to všechno působí krajně odmítavě. Jakmile si ve společnosti vysněného muže zkřížíte ruce kolem ramen či trupu, vypadáte chladně, nejistě či v rozpacích. Snažte se horní končetiny zaměstnat něčím jiným. Co takhle v nich držet sklenku vína? To je docela příjemné zaměstnání horních končetin, co myslíte?

-em-

Článek je zařazen v: muži, vztahy, rande, schůzka, emancipace, Sex