Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Proč se čeští muži nejčastěji rozvádějí? Řekli nám 5 důvodů

Rozvodoví právníci mají žně a celkově to v tomto oboru žije. Rozvod v současnosti není tabu a slib v dobrém i zlém vychází vniveč. Jaké důvody vlastně vedou muže, aby se trhli od rodiny a začali znovu?
Vydáno: 08.04.2016, Anna Kopečková
Proč muži z manželství odcházejí?
Proč muži z manželství odcházejí? Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vyzpovídali jsme muže, kteří si neváhali sundat z prstu snubák (až na jednoho, který zatím váhá). A my, ženy, bychom tuto zpověď mohly brát nejenom jako zběžné informace, ale vzít si z nich i ponaučení do vztahu.

Možná vám tyto přímé názory podbarvené testosteronem udělají jasno a otevřou oči dřív, než ten váš práskne do bot a zaklapnou za ním dveře s všeříkajícím sbohem.

 

Nikdy nenechte ženskou jen tak sedět doma na zadku!

„Jako slušně vydělávající podnikatel jsem Markétě nabídl, aby zůstala doma a věnovala se rodině, protože po finanční stránce jsme si mohli pískat. Měla volné pole působnosti, minimum starostí a vlastně skoro všechno, po čem každá žena touží. Aby si však vyplnila svůj nudný život, jak mi to před půl rokem vylíčila, našla si milence. Děti se zhoršily ve škole, plotna byla studená a ona se dokonce vypařila na celý týden, aniž by chod domácnosti a děti nějakým způsobem zabezpečila. Tohle jsem nemohl vydýchat a byl to vlastně poslední hřebík do rakve naše zpackaného vztahu,“ vysvětluje Mirek (38), který má děti ve své péči, neví, kam dřív skočit a dodává. „Skloubit podnikání s výchovou potomků a se vším, co je k tomu potřebné, je opravdu oříšek. Zatím jsem sám, a pokud bych se někdy snad ještě zamiloval, tak jedině do ženské, co možná nemá figuru modelky a dokonalý ksichtík, ale má to, co je pro praktický život opravdu potřebné – všech pět pohromadě.“

Článek

Nenechte to dojít tak daleko! Foto:

Víme, co stoprocentně vede k rozvodu

Manželský terapeut po čtyřiceti letech výzkumu objevil u párů, které směřovaly k rozvodu, jasný vzorec.

 

Pobláznila mě mladá holka s pevným tělem

„Teď, když se na to dívám zpětně, si připadám jako největší parchant. Naďa mi porodila dceru a já místo toho, aby byl šťastný a sekal latinu, jsem naháněl holky. Vlastně vždycky jsem byl tak trochu děvkař. Pak přišla ta, co mě dokázala tak oblbnout, že jsem se neváhal sbalit a dát svým dvěma holkám kopačky. Sandra už se mnou dávno není a Naďa s Terezkou mě nechtějí ani vidět. Přitom tato hořká zkušenost mě opravdu změnila,“ přiznává svoji životní chybu Lubomír (44).

  

Když není sex, jde všechno k ledu

„Po pěti letech v manželství jsem se cítil spíše jako bratr, než manžel. Martina sexu moc nedala, a když už to vypadalo, že přece k něčemu dojde, stálo to za starou belu. V takovém vztahu jsem nemohl setrvávat, nebyl jsem šťastný. Dal jsem se proto rozvést a teprve, když bylo po všem, našel jsem si ženskou, co umí vařit a miluje sex stejně jako já.“ Roman (45)

Někdy nechce jeden, někdy dokonce oba

Manželství bez sexu: Může vydržet, nebo ne?

 

Nesnesitelná mrcha, co je na prachy, a chorobná uklízečka v jednom

„Ženil jsem se hned po vojně, protože jsem Janu ´zbouchnul´ a vlastně jsem byl docela i zamilovaný. Nevím, jak je to možné, ale ženské se prostě po svatbě mění. Najednou se z ní stala panovačná, hamižná, nenávistná a zákeřná mrcha, co chce všechno a přitom sama neudělá nic. Potřebovala se obklopovat značkovými věcmi, i když jsme si to nemohli dovolit. A jediné, na čem jí skutečně záleží, není rodina, ale vygruntovaný bejvák, kde to vypadá jako v nemocnici. Je normální, abych, když se svléknu v koupelně, musel po sobě zamést těch pár chlupů, co ze mě spadnou? To bych ještě možná přetrpěl, ale to že vysává v pět ráno, než jde do práce, to je prostě na mě přespříliš.“ Honza (39)

 

Děda měl pravdu: Po letech v manželství se z ženy stane jen tlustý kamarád

„Nikdy jsem tomu nevěřil a vždycky jsem nad tímto dědovým moudrem nevěřícně pokyvoval hlavou a měl potřebu mu oponovat. Zato teď mu v duchu dávám za pravdu. Martu jsem měl rád pro to, jaká byla. Společenská, usměvavá, prostě pohodářka se srdcem na dlani. V tomto se sice nezměnila, ale nabyla do neuvěřitelných rozměrů. Sama mi sice s úsměvem tvrdí, že srdce ze zlata a nervy z ocele se na váze podepíšou, ale já s takovou ženou nemohu žít. Absolutně mě nepřitahuje, v posteli si buďto čte, nebo spí a význam slova sex se nám smrskl výhradně do teoretické roviny. Mám ji sice rád, ale takto to dál nejde. Proto jsem si našel milenku a s největší pravděpodobností podám žádost o rozvod,“ prozrazuje Jaromír (51) svůj plán.

„Možná si budete říkat, že jsem bezohledný a možná máte pravdu. Potřebuju mít vedle sebe ženskou, co mě nejenom přitahuje, ale navíc má jiskru,“ dodává František (42), který je v podobné situaci.

-lz-

Článek je zařazen v: manželství, rozvod, rozchod, proč se muži rozvádějí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama