Sex a vztahy

9. srpna 2016 04:50

Martina Čerňanská

Proč se muži a ženy hádají kvůli sexu

Některé ženy jistě pociťují velkou touhu po sexu a naopak někteří muži na sex moc nejsou. Ovšem jsou to spíše výjimky (především ta část o mužích). Všeobecně platí, že většina mužů chce sex hodně a často a ženy si vystačí s nižší frekvencí.

Existuje mnoho výzkumů o tom, jak často myslí na sex muži a jak často ženy. Informace, že muži myslí na sex každých 5 minut nezní úplně přesvědčivě. Ovšem to, že si na něj vzpomenou každou půl hodinu a ženy zhruba dvakrát za den už nezní tak přehnaně. Neustále vysoká úroveň testosteronu v organismu muže ovlivňuje a způsobuje, že muž je tzv. vždy připraven!

„Když má dojít k sexu, žena potřebuje důvod. Muž potřebuje místo.“

Hladina testosteronu v organismu muže se v průběhu dospělosti pomalu snižuje a odpovídajícím způsobem se snižuje i míra jeho sexuální touhy. Vrchol se nachází mezi 18. a 25. rokem. Sexuální touha ženy naopak v průběhu let pomalu roste a vrcholu dosahuje mezi 30. až 38. rokem. Z toho jasně vyplývá, že prakticky neexistuje období, kdy jsou muži a ženy v souladu a také to vysvětluje čím dál častější výskyt vztahů starší žena – mladý muž. Zároveň je vám teď i jasnější, proč si mladé ženy kolem dvacítky hledají starší muže. Jistě, těch důvodů je samozřejmě více, ale jedním z nich je i ten, že sexuálně k sobě vlastně pasují. Důležité je ovšem říct, že pokud mluvíme o tom, že mužova sexuální touha dosahuje vrcholu kolem 20. roku, máme na mysli pouze fyzickou stránku! Mužský zájem o sex je téměř po celý jeho život stejně vysoký – má o něj stejný zájem v sedmdesáti jako ve třiceti letech, ovšem úroveň fyzického výkonu je jiná.

„Žena touží po množství sexu s mužem, kterého miluje. Muž touží po množství sexu.“

A kdy tedy dochází k největším neshodám a hádkám kvůli četnosti sexu? Pokud budeme brát situaci, že partneři jsou stejně staří, je to mezi 20. a 30. rokem. V této době mají muži pocit, že se jim od partnerky dostává v oblasti sexu málo pozornosti a ženy si naopak myslí, že jsou partnery až obtěžovány. Na přelomu třicítky se u žen chuť na sex zvyšuje – to je dáno biologicky. Instinkt jim velí, že je poslední čas před menopauzou na početí a donošení dítěte. A funguje to přesně takto, i když už mají děti dávno odrostlé a další nechtějí. Příroda je v tomto případě silnější. Naopak čerství čtyřicátníci bývají touto změnou často překvapeni. Jejich sexuální touha v tomto věku již klesá a dostávají se tak do nepříjemných situací, kdy mají pocit, že „musí“, ale ono to jednoduše občas už nejde.

Většina partnerských dvojic se těmto rozdílnostem nevěnuje, ale na druhou stranu každý z partnerů očekává, že ten druhý pochopí jeho či její potřeby. Rozdílná touha po sexu je však v první řadě odrazem plánů přírody. Proto nejen v tomto případu dodržujte jedno velmi důležité vztahové pravidlo: Komunikujte! Komunikace je zásadní pro šťastný partnerský a i sexuální život.

Přečtěte si také následující články. Mohly by vás zajímat:

Zdroj: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, autor: Allan a Barbara Peasovi

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.