zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Výrazně mladší partner aneb koloušci jsou v módě

Výrazně mladší partner aneb koloušci jsou v módě
Autor: All a Thinkstock.com Výrazně mladší partner aneb koloušci jsou v módě
cernanm , Vydáno: 24.06.2016
Říká se jim zajíčci anebo také koloušci. A jsou v čím dál větší módě neboli "in". Co bylo dříve společensky nepřijatelné, dnes naopak ženám zvedá sebevědomí. Své koloušky neschovávají, netají, chlubí se jimi. Všechno začalo, ostatně jako pokaždé, u celebrit.

reklama

Koloušky si hledají nejen ženy středního věku, jako například Madonna, Demi Moore, Lucie Bílá či Bára Basiková, ale už i třicátnice. Ze společenského tabu se stala výsada. Předchozí generace byly skálopevně přesvědčeny, že muž by měl být starší, rozumný, dobře zabezpečený, čímž by měl zároveň poskytovat pocit bezpečí, zázemí, oporu. Jak je možné, že je dnes všechno naruby? Cožpak ženy zázemí a oporu už nepotřebují?

10 nejčastějších důvodů, proč se rozpadají i dlouholeté vztahy

Patříte k těm šťastnějším párům, které spolu žijí už hodně let a pořád to funguje? Nebo se nacházíte na druhé straně a přemýšlíte, proč právě vám vztah neklapl? Možná, že to zjistíte z následujících řádků. Případně vás následující „desatero“ může varovat před potenciálními nedostatky ve vašem partnerství. Vždycky je čas k nápravě, ale musíte se snažit oba dva.

Žádný sex

dlouhodobé vztahy 1

Anebo hodně málo sexu. Tedy téměř jako by nebyl. Sex je v partnerství samozřejmě důležitý, na tom se snad všichni shodneme. Nemusíte se spolu milovat obden, ale najděte si chviličku alespoň jednou za 14 dní, když už ne každý týden. Třeba zjistíte, že vás to pořád ještě baví. I se stejným chlapem.

Větší legrace

Jedno z možných vysvětlení je také to, že s mladším mužem bývá větší zábava. Zdravá lehkomyslnost, hravost, bezstarostnost, tím vším zajíčci oplývají ve zvýšené míře. Zatímco starším mužům přibývají vrásky kvůli splácení hypotéky, žaludečním vředům či marnému čekání na povýšení v práci, mladíčci jsou hraví jako koťata. V jejich přístupu k životu je lehkost, optimismus, vtip – a starší žena tudíž zákonitě pookřeje. Od kolouška neuslyší povzdechy nad tím, jak čas letí, jak mu šediví vlasy a roste břicho. A že je žena emancipovaná, hrdá na svou kariéru, finančně nezávislá? To zajíček, často mající hluboko do kapsy, jen uvítá.

Je to ještě dítě

Pokud je muž mladší dejme tomu o pouhých pět let, odborníci tvrdí: Ano, může to fungovat. S otazníkem je ovšem situace, kdy je partner mladší o patnáct, dvacet let. Pokud jsou oba hlavní protagonisté předem srozuměni s tím, že se jedná hlavně o zábavu a zpříjemnění života, pak nebudou ke konci románku zase tolik zaskočeni. Nicméně je všeobecně známo, že ženy hledají přístav, bezpečí, celoživotní jistotu, i když třeba jen podvědomě. S mužem, který je proti nim v podstatě ještě děcko, se toho ovšem s velkou pravděpodobností nedočkají.

13 lichotek, které od vás muž chce slyšet. A často!

Komplimenty má rád každý a muži obzvlášť. Možná i vám babička dala radu týkající se mužů: Chválit, chválit, chválit. Tím nikdy nic nezkazíte. Jakákoli lichotka je dobrá lichotka.

Čím nejvíc potěšíte jeho ego?

Jeho oblečení

lichotky muži oblečení

Jsou muži, kteří si na svém vzhledu hodně zakládají. Někteří v tom dokonce trumfnou i ženy. A samozřejmě jim dělá dobře, když si toho všimnete. Pokud se i ten váš hezky obléká, zkuste mu občas pochválit něco konkrétního – pásek, košili, boty. Uvidíte, jak se rozzáří. A koneckonců, i pochvala nových tepláků nebo pruhovaných trenýrek leckoho potěší.

Podupané sebevědomí

Takový vztah ženu sice dokáže povzbudit a učinit její život zajímavější či dobrodružnější, ale v zásadě jí ubližuje. A nakonec vlastně dochází k tomu, že jakési omládnutí a hlavně sebevědomí, které starší žena po boku mladšího muže na počátku jejich vztahu získá, je paradoxně ošklivě podupáno. Dochází i k situacím, kdy partnerka nahrazuje svému zajíčkovi matku, pečuje o něho, pere mu, vaří a dává peníze. Zkrátka takový "hon na zajíčky" je po počáteční euforii v mnoha případech vystřídán pocitem, že si ta či ona dáma v nejlepších letech tak trochu rozbila ústa. Vztah s kolouškem svědčí tudíž spíše dobrodružným povahám nežli ženám nenapravitelně romantickým – takové si více ublíží než prospějí.

-em-

Přečtěte si také:

Ne, tohle není láska aneb takhle se ten pravý nechová

Ne, tohle není láska aneb takhle se ten pravý nechová

Nechuť na sex nemusí být jen vaše chyba

Nemám chuť na sex. Je chyba ve mně nebo v partnerovi?

reklama

Související témata: zajíček , koloušek , zajda

reklama

Přečtěte si také

reklama