Sex a vztahy

24. června 2016 04:50

Martina Čerňanská

Výrazně mladší partner aneb koloušci jsou v módě

Říká se jim zajíčci anebo také koloušci. A jsou v čím dál větší módě neboli "in". Co bylo dříve společensky nepřijatelné, dnes naopak ženám zvedá sebevědomí. Své koloušky neschovávají, netají, chlubí se jimi. Všechno začalo, ostatně jako pokaždé, u celebrit.

Koloušky si hledají nejen ženy středního věku, jako například Madonna, Demi Moore, Lucie Bílá či Bára Basiková, ale už i třicátnice. Ze společenského tabu se stala výsada. Předchozí generace byly skálopevně přesvědčeny, že muž by měl být starší, rozumný, dobře zabezpečený, čímž by měl zároveň poskytovat pocit bezpečí, zázemí, oporu. Jak je možné, že je dnes všechno naruby? Cožpak ženy zázemí a oporu už nepotřebují?

Větší legrace

Jedno z možných vysvětlení je také to, že s mladším mužem bývá větší zábava. Zdravá lehkomyslnost, hravost, bezstarostnost, tím vším zajíčci oplývají ve zvýšené míře. Zatímco starším mužům přibývají vrásky kvůli splácení hypotéky, žaludečním vředům či marnému čekání na povýšení v práci, mladíčci jsou hraví jako koťata. V jejich přístupu k životu je lehkost, optimismus, vtip – a starší žena tudíž zákonitě pookřeje. Od kolouška neuslyší povzdechy nad tím, jak čas letí, jak mu šediví vlasy a roste břicho. A že je žena emancipovaná, hrdá na svou kariéru, finančně nezávislá? To zajíček, často mající hluboko do kapsy, jen uvítá.

Je to ještě dítě

Pokud je muž mladší dejme tomu o pouhých pět let, odborníci tvrdí: Ano, může to fungovat. S otazníkem je ovšem situace, kdy je partner mladší o patnáct, dvacet let. Pokud jsou oba hlavní protagonisté předem srozuměni s tím, že se jedná hlavně o zábavu a zpříjemnění života, pak nebudou ke konci románku zase tolik zaskočeni. Nicméně je všeobecně známo, že ženy hledají přístav, bezpečí, celoživotní jistotu, i když třeba jen podvědomě. S mužem, který je proti nim v podstatě ještě děcko, se toho ovšem s velkou pravděpodobností nedočkají.

Podupané sebevědomí

Takový vztah ženu sice dokáže povzbudit a učinit její život zajímavější či dobrodružnější, ale v zásadě jí ubližuje. A nakonec vlastně dochází k tomu, že jakési omládnutí a hlavně sebevědomí, které starší žena po boku mladšího muže na počátku jejich vztahu získá, je paradoxně ošklivě podupáno. Dochází i k situacím, kdy partnerka nahrazuje svému zajíčkovi matku, pečuje o něho, pere mu, vaří a dává peníze. Zkrátka takový "hon na zajíčky" je po počáteční euforii v mnoha případech vystřídán pocitem, že si ta či ona dáma v nejlepších letech tak trochu rozbila ústa. Vztah s kolouškem svědčí tudíž spíše dobrodružným povahám nežli ženám nenapravitelně romantickým – takové si více ublíží než prospějí.

-em-

Přečtěte si také:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.