Sex a vztahy

19. června 2016 04:50

Martina Čerňanská

Ne, tohle není láska aneb takhle se ten pravý nechová

Krásné je být zamilovaná, nasadit si růžové brýle a vznášet se na obláčku štěstí! Škoda jen, že to takhle nemůže trvat věčně.

To by se to žilo: už napořád večeřet při svíčkách, když se stmívá, dívat se z okna na nebe plné hvězd a hned pak do zamilovaných očí na protější straně stolu. Už napořád dostávat každé ráno kytici růží a každý večer poslouchat sladké otřepané nesmysly. Už napořád tančit na terase výletní restaurace až do rána. Což tedy bohužel není možné. Růžové brýle občas spadnou, hlavou víří pochybnosti, říkáte si: A co když to opravdu není ten pravý? Jak se to pozná?

  • Podléhá záchvatům vzteku

Když se ani na počátku známosti nesnaží udělat dobrý dojem, pak otázka zní: A jak by se tedy choval za deset let? Přejel by nebohou partnerku autem, anebo by ji snad honil s kosou? Pokud pozorujete, že mívá cholerické záchvaty, kdy se nedokáže ovládnout a řve jako tur, neberte to na lehkou váhu. Zjistí-li, že na chodbě není zhasnuto, a málem se kvůli tomu zhroutí, žít s ním by nebylo snadné.

  • Vede sladké řeči (až příliš)

V každém z nás je, obrazně řečeno, schováno někdejší malé dítě, které touží po pochvale, po odměně, po lízátku. Zejména my ženy, jakmile s námi někdo pěkně mluví, tajeme jako zmrzlina. Proto je krásné, když se nová známost chová jako romantický filmový hrdina: nosí růže, třicetkrát denně volá, „miluji tě“ říká za každou druhou větou. Ale ruku na srdce: Není to přehnané? Opravdu tomu věříte?

  • Bez matky se ani nenadechne

Chorobně závislý na matce! Tak toto zdaleka ne každá žena psychicky zvládne. Zbystřete, pokud váš vysněný muž namísto máma nebo matka říká: maminka. A pakliže s ní bydlí, i když je mu už osmatřicet, a pozve-li vás na romantický výlet anebo vybírat novou postel, a maminka je mu vždy v patách, cosi není v pořádku.

  • Počítá každou korunu

Šetřílek bývá nesnesitelný, rozuměl by si snad jen s podobně „postiženou“ partnerkou. V kombinaci s velkorysou ženou, zvyklou dopřávat si drobné a větší radosti dnes a denně, to zpravidla zaskřípe hned na začátku. Jakmile za vás na první schůzce nezaplatí v zahradní restauraci ani limonádu, anebo zaplatí, ale po zbytek setkání hovoří o tom, že za tu limonádu po něm ti vydřiduši chtěli nestydaté peníze, raději se s ním rychle rozlučte.

  • Neustále vás kritizuje

Zatímco máte (oprávněný) pocit, že by vás měl mít rád takovou, jaká jste, na vaši hlavu se neustále snáší kritika. Slýcháte věty typu: Opravdu si chceš vzít tyhle modré šaty, jsi si jista? Proč ses víc nenalíčila, když jdeme do divadla? Vážně sníš tolik jídla, a navrch šlehačkový dezert – neměla bys víc dbát na linii? Pozor, takhle by utrpělo vaše sebevědomí i spokojenost. Pošlete ho – však víte kam: co nejdál od vás.

-em-

Přečtěte si také:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.