Sex a vztahy

31. ledna 2016 04:15

Lucie Průchová

Prokletí milenek: Opravdu vás baví být ta druhá?

Prokletí milenek: Opravdu vás baví být ta druhá?

Být milenkou ženatého muže není žádná legrace. Zprvu vás těší zdánlivé výhody, které máte oproti právoplatné manželce. Milenky bývají ve většině případů mladší, často výrazně, štíhlejší, veselejší, bezstarostnější a blond. Kromě toho mají i delší nohy.

To všechno je pro ženu velký kapitál, ale... je tu jedno ale...

Vše ostatní, tedy svatební fotografie, dům se zahradou, labrador, platební karta, chata v Krkonoších, automobil a ten rozkošný tříletý chlapeček – patří manželce. Což nejsou právě nadějné vyhlídky. Přitom málokdo je tak silný, aby se navždy spokojil s rolí toho druhého, respektive té druhé.

Jaké zásady by tedy měla tajemná žena v pozadí pokud možno respektovat, aby neriskovala ztrátu zadaného milého?

Netelefonovat pozdě v noci a brzy ráno

Telefonáty a zasílání textových zpráv by si měla každá dobře vychovaná milenka nejprve důkladně promyslet. Rozhodně se nikdy neozývejte ráno anebo večer, kdy je váš miláček prokazatelně přítomen doma. Což pochopitelně platí také o sobotách a nedělích. Telefonujte v pracovní době, kdy dobře víte, že je váš ženatý milý ve své útulné kanceláři buďto sám, anebo obklopený tolerantními, chápavými a patřičně lehkomyslnými kolegy. Nebo musíte disciplinovaně čekat, až zatelefonuje on. Čekat... nejen hodiny, často i dny. Však už jsme se zmínili, že život milenek není jednoduchý.

Neptat se na tu druhou. Nevíte, co se dozvíte

O paní jeho domu doporučujeme nehovořit, nevyptávat se na ni. Předpokládejme, že se o ní nemluví, že na téma manželka je ticho po pěšině. Tak je to v pořádku a tak by to mělo i zůstat. Jakmile začnete vyzvídat, možná se dozvíte něco, co jste vědět nechtěla. A třeba vůbec ne to obligátní: Manželka mi nerozumí, jsme spolu jen kvůli dětem. Vhodně volenými otázkami byste mohla dojít k závěru, že drahouškova manželka je vlastně úplně normální děvče, které se stará o dítě, chodí na velké nákupy, pláče u romantických filmů, občas se hádá s tchyní a podařilo se jí vypěstovat nádherný fikus.

Nevěřit na zázraky

Příliš si od vztahu neslibujte. Pokud se milenec nakonec rozhodne ve váš prospěch, budete příjemně překvapená. A když ne, nebudete tolik zklamaná.V daleko větším množství případů totiž nad milenkou pomyslně zvítězí paní číslo jedna, tedy manželka. Pravděpodobnost, že se váš "ženáč" rozvede a s kufrem košil a trenýrek zamíří do vaší garsonky a náruče, není velká. Prozatím se pokuste smířit s rolí ženy ve stínu, a rozumné k tomu. Porušit nepsaná pravidla může totiž vést k okamžitému konci, který je pro vás patrně noční můrou.

Vydržet víc, než myslíte, že vydržíte

Žádná milenka nemůže předem tušit, co ji čeká a nakolik bude situace psychicky náročná. Pamatujte, že nikdy nejde jen o sex. Zamilujete se, možná se zamilujete k smrti. Nebudete myslet na nic jiného než na muže vašeho srdce, se kterým však nebudete trávit víkendy a svátky, nepojedete na dovolenou a nebudete vybírat vánoční stromek. O to víc si to budete přát. Čeká vás tvrdá disciplína a slzy v očích, až si budete představovat štědrovečerní večeři pod rozzářeným stromečkem či šťastný úsměv manželky, když vybalila nádherný šperk. Zatímco vy pobýváte u rodičů, jako by vám bylo třináct, a tatínek vám daroval samorost natřený bezbarvým lakem.

Zapomenout na ultimata

Nervydrásající scény, pláč, výčitky, vydírání vrcholící nedej bože ultimatem – nic z toho není dobrý nápad. Muž si bude rázem připadat jako doma. Na chování tohoto typu má nárok manželka, od milenky se neočekává. Naopak, jejím úkolem je chápat, konejšit a chválit. Jakmile se milenka začne chovat jako manželka, kope si hrob. Myslete na to, že tančíte v porcelánu. Zaječíte-li: "Budeš si muset vybrat, buď ona, nebo já!" je skoro jisté, že manželka to vyhraje. Buďte trpělivá, protože trpělivost přináší růže. Někdy ale ne.

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.