Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

První muž s transplantovaným penisem bude otcem

Muž z Jihoafrické republiky, který podstoupil první transplantaci penisu na světě, bude otcem. Potvrdil to chirurg, který operaci vedl.
Vydáno: 17.06.2015, Anna Kopečková
Důvodem k transplantaci byla zpackaná obřízka
Důvodem k transplantaci byla zpackaná obřízka Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mladá žena, která je ve čtvrtém měsíci těhotenství, nosí v bříšku důkaz o zázracích moderní medicíny. Otcem dítěte je totiž jednadvacetiletý muž, který po zpackané obřízce přišel o svou mužskou chloubu a lékaři mu ji museli znovu transplantovat. Bylo mu 18 let a před nehodou byl sexuálně aktivní, jeho identitu ale lékaři pochopitelně tají. „Ukázalo se, že transplantace se povedla, a to dokonce se skvělými výsledky,“ raduje se chirurg Andre van der Merwe. Operace se konala v prosinci minulého roku a přítelkyně operovaného muže je už ve čtvrtém měsíci, to znamená, že k početí muselo dojít zhruba dva až tři měsíce poté.

Lékařům ze Stellenboschovy univerzity a nemocnice Tygerberg v Kapském městě trvala operace devět hodin. Nakonec se jim ale podařilo penis plně přišít. Lékař Van der Merwe byl údajně „velmi potěšen“, když uslyšel, že je mužova přítelkyně těhotná. Ani nepožádal o test otcovství, protože nebyl žádný důvod páru nevěřit.

 

Jako transplantace obličeje

„Chtěli jsme, aby muž po transplantaci byl schopen vstát, vymočit se a mít pohlavní styk. To, že se stal otcem, je v jeho životě další milník, “ prohlásil Van der Merwe pro televizi BBC. Prý ho ale těhotenství mužovy přítelkyně zas až tolik nepřekvapilo. „Nečekal jsem, že by byl neplodný. Vždyť měl problémy s penisem a ne s varlaty.“

Podle Van der Merwa musí celý chirurgický tým projít podrobnosti operace a přezkoumat mužův stav, poté mohou provádět další transplantace podobně postiženým mužům. První pacient měl kvůli zpackané obřízce uříznutý jeden centimetr penisu, otázkou zůstává, jak velké poškození jsou lékaři schopni napravit.

Při operaci používal chirurgický tým podobné techniky připojování maličkých krevních cév a nervů, které byly vyvinuty kvůli transplantaci obličeje.

I v pokročilém stadiu těhotenství si můžete užívat sex

Sex v těhotenství: Víte o něm opravdu všechno?

 

Již dříve byly zaznamenány pokusy o transplantace penisu, včetně jednoho v Číně. Ze začátku se zdálo, že se operace zdařila, ale tělo později transplantovaný orgán odmítlo.

Podle lékařů je právě Jihoafrická republika místo, kde jsou transplantace penisů nejvíc potřeba. V důsledku tradičních iniciačních obřadů skončí ročně desítky až stovky mladých mužů zmrzačených, nebo dokonce zemřou.

lk

Článek je zařazen v: těhotenství, transplantace penisu, operace penisu, obřízka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama