Rande jako víno: Nechte se inspirovat

Znáte to: čeká vás rande s člověkem, na kterém vám záleží, a toužíte po tom, abyste udělali ten nejlepší dojem. Kladete si otázky, co na sebe, kam vyrazit, co podniknout? Kino a drobky popcornu na džínách jsou spíše pro mladé. My pro vás máme zkušenosti a tipy od těch, kteří už mají něco za sebou.

Na otázku, jaké nejhezčí nebo nejoriginálnější rande zažili tři lidé různého věku i profesí, se nám dostalo několik zajímavých odpovědí. My se je pokusíme doladit tak, aby vám jejich zážitky byly podnětnou inspirací.

Výlet mimo město

Pavel, 28 let, podnikatel: „Moje přítelkyně miluje překvapení a Moravu. Proto jsem ji jednou nečekaně vyzvedl a vyrazili jsme do Mikulova. „Na romantické procházky po vinicích jsme se vybavili naším oblíbeným vínem Chardonnay. Výlet se přítelkyni tak líbil, že jsme tam randili celý víkend. Ubytovali jsme se v penzionu, chodili na procházky a večeře a bylo to pro nás oba velmi vzrušující a nezapomenutelné.“

Tip č.1: Vinný sklípek

Navštívíte-li jiné město, zvláště pak ve vinařské oblasti, nevynechejte dobrou vinotéku nebo vinný sklípek. Večer můžete zpestřit třeba ochutnávkou kvalitních vín. Právě Mikulov skýtá spoustu možností a takové dobré víno z místních vinic servírované k dobré večeři je naprostý triumf. Sázkou na jistotu jsou například vína z řady Sommelier Club. Ale pozor, každý druh se hodí k jiným pokrmům, proto výběr nepodceňte. Ke steaku či zvěřině zvolte raději Cabernet Sauvignon, jehož černorybízová a ostružinová vůně dokonale vynikne, naopak k bílému masu nebo mořským plodům se hodí nejvíce odrůda Chardonnay.

Domácí pohodlí

„Mně jednou manžel přichystal večeři, koupil mi květinu, dobré víno a nádherně prostřel stůl. I když jsme večer strávili doma a já byla docela unavená z práce, byl to nejpříjemnější romantický večer, jaký jsem kdy zažila,“ vypráví 47letá prodavačka Jarka.

Tip č.2: I doma se dá randit

Chutná, třeba i neobvyklá večeře, svíčky, květina, příjemná hudba, to vše může udělat z obyčejného večera událost přímo slavnostní, přestože v kalendáři zrovna nesvítí sváteční datum. Vhodně zvolený nápoj, neodmyslitelná součást snad každého rande, dodá všemu skutečný glanc. Co třeba růžové víno? Je vynikající třeba ke grilovanému masu či zelenině.

Večeře podle scénáře romantika

Čtyřicetiletý řidič Karel zavzpomínal na své nejoriginálnější rande takto: „Pro svou ženu jsem jedno rande naplánoval do posledního detailu. Rezervoval jsem stůl v jedné vyhlášené restauraci na den, kdy tam měla hrát decentní živá hudba. Vybral jsem speciální menu, koupil kytici a s klavíristou jsem se domluvil, aby nám zahrál skladbu od Chopina – žena ho miluje. Manželka nic netušila, myslela si, že jdeme na obyčejnou večeři, a nakonec celý večer nevyšla z úžasu. Myslím, že byla i velmi dojatá. Všechno klaplo a já si vysloužil pochvaly a obdiv nejen od ní, ale i od samotného personálu.“

Tip č.3: Navoďte si doma pohodovou atmosféru

Dáte-li si s přípravou schůzky o trochu větší práci, určitě ve vás obou zanechá nezapomenutelnou vzpomínku, která vždy vykouzlí na vašich rtech úsměv i po dlouhých letech. Vycházejte vždy z toho, co o druhém víte, co má rád, kde se bude cítit uvolněně a nenuceně. Uvařte jídlo, které má váš partner rád, připravte na stůl skleničky s dobrým vínem a domů si pozvěte třeba smyčcový kvartet. Vaše drahá polovička bude překvapená a na tak vyvedený večer bude jistě dlouho vzpomínat.

Ještě máte obavy, že se vaše rande nepovede? Zkuste převést naše tipy do reaality, přidejte k nim třeba i něco vlastního a buďte člověkem, kterého budou vašemu partnerovi (či partnerce) všichni závidět!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.