Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Vztahy

Sedm otázek, které odhalí (krutou) pravdu o vašem manželství

Pokud jde o manželství, chtějí lidé většinou vědět, do jaké kategorie zapadá to jejich. Touží se ujistit, že je u nich doma všechno v pořádku nebo že to, co se právě děje, je normální součást manželského soužití. Chcete zjistit, jak je to u vás?
Vydáno: 24.10.2016, Anna Kopečková
Myslíte si, že je ve vašem manželství všechno v pořádku, nebo o tom tak trochu pochybujete?

Ti, co jsou ve svém vztahu spokojení, kladou spíš přímé otázky, zatímco ti, kteří cítí, že je s jejich manželstvím něco v nepořádku, se do přímých otázek až tak nehrnou. Spíš kolem své situace krouží, než aby se zeptali přímo.

Může to mít hodně důvodů, ale většinou se ukáže, že prostě nechtějí čelit pravdě. Mají strach přiznat si selhání (společnost skutečně vnímá rozvod jako selhání) nebo se bojí, že by se svým vztahem museli něco udělat. Možná se ve vztahu už pokusili něco změnit, ale u svého partnera narazili na odmítnutí nebo obvyklé „Ježíši, co zase máš“.

Když se setkáte s podobnou reakcí, vede to ke zpochybňování, jestli jsou vaše pocity skutečné, jestli jste schopní vnímat skutečnost, jaká je, a dokonce se zpochybňuje i vaše právo na šťastný život, zdraví a spokojenost ve vztahu. A tak raději mlčíte a vzdáte se naděje, že by se něco mohlo změnit. Často se ve vzpomínkách vracíte do doby, kdy jste byli šťastní, vzpomínáte na líbánky, kdy se všechno zdálo tak dokonalé. Doufáte, že se všechno díky síle vašich myšlenek vrátí zpátky. A někdy sníte o tom, jaké by to bylo, kdyby se „to“ v budoucnu změnilo.  Jenže takhle nežijete v přítomnosti a nestojíte tváří v tvář skutečnosti.

O kom se zdá vám?

Sex a láska s ručením omezeným, aneb tak nějak to vypadá po letech v manželství!

 

Zjistěte pravdu o svém vztahu

Je důležité zjistit a umět si přiznat, v jakém stavu se opravdu vaše manželství nachází. Jen tak můžete začít pracovat na své vnitřní změně, které by přinesla zásadní změnu i do vývoje vašeho manželství.

 

Položíme vám sedm otázek. Odpovězte na ně opravdu upřímně. Neobhajujte se, ani nezpochybňujte opravdovost svých pocitů:

1. Trvá váš partner na tom, že se ve vašem vztahu „nic neděje“, i když vy jste nešťastná a nespokojená?

2. Dává váš partner najevo, že vy vyvoláváte problémy, protože si stěžujete a máte svá očekávání?

3. Cítíte se sama, přestože žijete s partnerem?

4. Máte pocit, že musíte chodit po špičkách, zaháníte nevhodné myšlenky, popíráte své pocity a hlídáte své chování, abyste ve vztahu udržela určitou míru klidu?

5. Věnujete zásadně více času tomu, abyste udělala partnera šťastným, než abyste se zaměřila na vlastní hezké pocity?

6. Pochybujete o své hodnotě a svém právu mít v manželství vlastní potřeby?

7. Trávíte většinu svého volného času přemýšlením o svém vztahu, nebo myšlenky naopak potlačujete, kdykoli se objeví?

 

Jestli jste na jednu nebo dokonce více otázek odpověděla kladně, není vaše manželství v současné době úplně stabilní. Nepochybně dáváte víc, abyste udržela rovnováhu ve vztahu.

Všechny uvedené situace mají přímý dopad na to, jak šťastní, zdraví a milovaní se ve vztahu cítíme. A nepochybně to ovlivní, jak vnímáme sami sebe a velmi pravděpodobně zasáhne i další oblasti našeho života.

Článek

manželský sex hlavní Foto:

10 překvapivých zjištění o manželském sexu

Opravdu se po letech manželství stává ze sexu nuda a rutina?

Na změnu nikdy není pozdě

Dobrá zpráva je, že svůj vztah můžete pozitivně ovlivnit, změnit ho zase na bezpečné a láskyplné místo. A ještě lepší zpráva je, že už jste na té změně začala pracovat díky tomu, že jste si upřímně přiznala stav svého manželství a připravila se tak na zásadnější změnu. Chce to odvahu být k sobě upřímní a vůli jít do sebe a pracovat na vztahu.

-az-

Reklama
Článek je zařazen v: nevěra, manželství, rozvod, rozchod, dlouhodobý vztah, manželské problémy, stabilní vztah, partner na celý život
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama