Prima maminka

27. března 2016 04:20

Lucie Průchová

Sex a láska s ručením omezeným, aneb tak nějak to vypadá po letech v manželství!

Společné první měsíce brzy přejdou v roky a ty zase v další, a pokud se nájezdům ničivého stereotypu neubráníte, brzy můžete váš nejenom milostný život, ale i vztah celkově poslat do kytek.

Proč ale všední monotónnosti umožníme, aby z nás, dříve milující se ho páru, udělala dva cizince, kteří spolu žijí jenom tak ze zvyku?!

Před lety jste se vroucně milovali a slibovali si, že životem půjdete ruku v ruce v dobrém i zlém, ale postupem času, kdy nuda a všednost udělají své, si tak nějak přestanete vážit jeden druhého, začněte se brát jako nutnou samozřejmost a láska je pryč. Pod vlivem nezájmu, starostí a uspěchaného života se vytratila jako pára nad hrncem.

Pokud ale do vašeho vztahu hodíte znovu jiskru, city, emoce i milostná chuť se dají do pohybu a i u vás to může začít zase pěkně vřít rozkoší, něhou a všudypřítomnými oblaky lásky. Takže proč to nezkusit?!

Padnout do náruče jiného muže je snadné!

Pokud si myslíte, že pelešením v posteli s druhým samcem si vytrhnete trn z paty, tak vás budeme muset zklamat, spíše si do ní navíc zadřete třísku. Sice se nadýcháte nového svěžího vzdoušku a po sexuální stránce se do sytosti vyvenčíte, ale vaše manželství se tím nezpraví. Akorát oblbnete v tom lepším případě hlavu svému milenci, a v tom horším zase tu svoji a pak začnete lačnit po tom, abyste se dala rozvést. Jenomže, kde máte tu jistotu, že po letech soužitím s Tomášem nezačnete toužit po úprku k Jirkovi, kterého jste poznala náhodou v baru, co má široký úsměv, plnější konto a tak nějak ve všem Tomáše převyšuje (i když si to možná mylně myslíte jedině vy).

Neutíkejte před problémy (čtěte jako: nuda ve vztahu a vzájemná okoukanost) k muži, se kterým zažíváte jenom magicky krásné okamžiky. Protože ze začátku je jich vždycky plno. Nehádáte se, jste si vzácní, všechno je tak lákavé a sexy. A tak máte chuť srovnávat hrušky s jablky, i když je to nesrovnatelné. Vždycky vám nový milenec ukáže nepoznaný ráj plný zeleně, kdežto soužití s manželem po letech berete jako vyprahlou poušť. Pokud nezměníte přístup, jednou svěží ráj nebude zalíván pozorností ani láskou a přetvoříte ho v Saharu, kde budete strádat, a když to budete nejméně čekat, do očí vám vtrhnou zrnka písku, co vás donutí až k slzám.

Jaké mají zkušenosti ti, kterým se manželství zhroutilo jako domeček z karet?

Všímejte si vaší ženy a dávejte jí najevo, jak moc vám na ní záleží!

„Ženil jsem se z lásky, ta se ale postupně vyvětrala. Bohužel jsem byl natolik položen do práce, že jsem zapomněl na jeden fakt, že jsem ženatý chlap, co má doma skvělou ženskou. Věnoval jsem se vzkvétajícímu byznysu, hledal jsem nové zaměstnance a lačnil po nových příležitostech, jak peníze znásobit. Natolik jsem se ponořil do svého světa, kde pro ni nebylo místo, až jsem ji tímto naučil, že beze mě jí bude lépe a taky že asi je. Odešla a já pochopil, že jsem ji svým přístupem donutil žít v manželství bez manžela, beze slov, milých maličkostí a tím pádem bez lásky,“ popisuje čtyřicetiletý podnikatel Jakub svůj životní osud.

Věřte si

„Tak dlouho jsem ho podezírala z nevěry, až mi zahnul. Až teď dokážu přijmout fakt, že jsem ho nahnala do náruče jiné proto, že jsem vlastně neděla nic jiného, než přehnaně žárlila a tím ho od sebe odháněla. Žárlila jsem bezdůvodně, prostě jsem se z čistě zištných důvodů bála, že tak dobrá partie se mnou dřív či později prostě nebude a já budu muset zvednout zadek a začít vydělávat. Kvůli strachu a vlastní lenosti jsem se okradla o to nejcennější, o chlapa, co mi dal tolik šancí, že bych to na prstech ruky nespočítala, abych se změnila. Nestalo se a jednoho dne za ním zaklaply dveře už napořád,“ uzavírá Magda (38) a i když od té události uběhlo spoustu let, v jejich očích se lesknou slzy a její hlas se chvěje bolestnou zkušeností.

Proč si raději stěžujeme na to, že manželství a s ním spojená láska i sex nestojí za nic? Když stačí tak málo. Odhodit tmavé brýle nezájmu a vidět v tom druhém toho, který pro vás kdysi dokázal pohnout nebem, aby se třpytivé hvězdy štěstí přikutálely až k vašim nohám.

-lz-

Sdílejte článek
Štítky Sahara láska manželství

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.