Sex podle programu: Co udělá s vaším vztahem?

Milování je prý nejlepší, když je spontánní. Ale co když se partneři doma prostě míjejí? Pak je dobré si sex prostě naplánovat. Podle odborníků je to výborný nápad.

Dnešní doba je složitá a mnoho lidí musí pracovat v takovém zaměstnání, které jim třeba stoprocentně nevyhovuje. A tak se klidně může stát, že manžel i manželka musí dělat na směny, někdy dokonce proti sobě. To se pak doma téměř nepotkávají.

To dobře zná pětatřicetiletá Kristýna Jakoubková, jejíž manžel Jiří pracuje jako šéfkuchař. V práci se mu daří, a tak tam tráví opravdu hodně času. Aby toho nebylo málo, na směny pracuje i Kristýna, protože sama je zaměstnána v jiné restauraci. Jejich směny se kříží. „Když je jeden doma, druhý je v práci, když jde jeden spát, druhý do práce odchází. Společně strávíme třeba 12 hodin v týdnu,“ líčí Kristýna.

Času je možná o něco víc, ale manželé se musí vyspat a postarat se o dvě děti. To je pak velmi složité prožít chvilku, kterou mají jen pro sebe, natož si najít čas na milování. Pokud si dvojice nechá ten čas proklouznout mezi prsty, třeba kvůli hádce nebo kvůli tomu, že je jeden příliš unavený, příhodná chvilka pomine a další nastane třeba až za několik dní. „Často je to k vzteku. Děti spí, my se s manželem náhodou sejdeme doma a místo toho, abychom se milovali, dojde na hádku. Nejčastěji kvůli nějaké hlouposti, jakou je neumyté nádobí nebo špatná známka dětí ve škole,“ svěřila se Kristýna. Není to i váš případ?

Čas jen pro sex

V takovém případě je nutné si sex plánovat. Není zrovna nutné vytasit diář a zapsat si milování na konkrétní hodinu, ale je potřeba si s parnerem promluvit, najít termín, kdy budete mít oba čas, a domluvit se, že tato chvilka bude určená milování.

Pokud okamžik zmeškáte, je nejlepší ukrást pár chvil následující den, ale to se nemusí podařit. Proto si vytvořte pravidlo, že domluvené milování platí a výjimka je možná jen v opravdu vážném případě. Protože pak se klidně může stát, že budete sex čím dál častěji odsouvat, až na něj dojde tak jednou za dva měsíce. A nedostatek sexu klade na vztah velké nároky, páry se často hádají bez příčiny nebo je rozhádá maličkost, kterou by běžně přešli.

Nedělejte ze sexu obyčejnou fušku

I když se metoda plánování nezdá dostatečně sexy, podle odborníků je to výborný nápad. „Pro páry je zdravé, když si intimitu plánují. Oběma partnerům to dává pocit, že jsou pro druhého důležití,“ vysvětluje klinický psycholog Claire Nicogossian.

Pokud se obáváte, že plánovaný sex není tak dobrý jako sex spontánní, Nicogossian má pro vás odpověď. „Obavy jsou normální, ale vlastně nedůležité. Konečný výsledek je totiž v obou případech stejný, prostě máte sex. A ten je takový, jaký si ho uděláte, ať už byl spontánní, nebo plánovaný.“

Stačí jen změnit způsob, jakým o plánovaném sexu přemýšlíte. „Berte to tak, že plánováním sexu se vlastně staráte o emoční i fyzické blaho své, svého partnera, ale i o váš vztah. A to je sexy, nemyslíte?“ radí Nicogossian. Psycholog však dodává, že se spontánnosti nemusíte úplně vzdávat. Snažte se milování občas něčím ozvláštnit, jinak riskujete, že sex bude vypadat jako práce, povinnost, obyčejná fuška.

Podobně to vyřešila i Kristýna. „Nechtěla jsem se vzdát prvku náhody v našem milování, a tak jsem se rozhodla čas od času skočit na Jiřího v den, kdy sice máme milování naplánované, ale udělat to nečekaně, třeba hned po příchodu domů nebo po ránu. Samozřejmě, když to okolnosti dovolí. Je lepší se milovat dvakrát v jednom dni, než se nemilovat vůbec, ne?“

-lk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.