Sex v životě ženy: Jak si ho užíváme, když je nám 20, 30, 40, 50?

Sexuální aktivita a libido se liší v každém období ženy. Jinak přitažlivost a radovánky v posteli vnímáme, když je nám dvacet, a jinak, když jsme na samém vrcholu.

I když to na první pohled vypadá, že máme sexu plnou hlavu, není tomu tak. Výzkumy ukázaly, že nejčastěji se věnujeme spánku (přesněji čtvrtinu života), ale na sex máme za život celkem pouhé tři měsíce. Dokonce i s chřipkou laškujeme mnohem častěji než s partnerem.

Přesto je ale sexuální aktivita velmi důležitou součástí našich životů a v žádné životní etapě není stejná. Víte, jak si ji užívat opravdu v každém věku?

20+: Sex jako hra

Tohle období by se dalo nazvat jako ‚hledání a objevování‘. Milování je sice příjemné, ale většina dívek v této chvíli hledá spíše intimitu a blízkost prvního partnera. Jde spíše o emocionální spojení než o samotný sexuální prožitek.

Jak to zlepšit: Užívejte si svobodu a poznávejte. Přestaňte se na oko tvářit jako protřelé světačky a vnímejte svoji nejistotu jako cestu k sebepoznání. Nemá smysl vrhat se do předstírání a lží, nesnažte se pouze vyjít partnerovi vstříc. Naopak, poznávejte se i sama a se svým protějškem navzájem zjišťujte, jak to vlastně celé funguje.

30+: Dítě na krku

Říká se, že ženy zažívají nejlepší sex právě kolem třicítky. Znají dokonale své tělo a většinou mají stálejšího partnera, který prostě a jednoduše řečeno ví, jak na to. V téhle době ale také ženy nejčastěji rodí prvního potomka. Statistiky uvádějí, že v Česku je průměr 29,8 let a v Praze dokonce 31,5 roku. Sex se tak dostává tak trochu na druhou kolej. Jinak je to u mužů, kteří jsou při plné síle a v partnerství tak mohou vznikat rozpory.

Jak to zlepšit: I když máte děti, nejste jen matka a otec. Proto jakmile přijde vhodná doba, nechte děti u babičky a začněte si znovu užívat blízkosti a sexu. Po porodu to může jít někdy ztěžka, ale ta práce se vám opravdu vyplatí.

40+: V rytmu stereotypu

Nuda. To může být první, co vám žena kolem čtyřicítky a deset nebo dvacet let vdaná řekne o postelových hrátkách s manželem. Děti už sice odrostly a sex je tak znovu v kurzu, ale k milostným záležitostem se přidávají také únava, finanční závazky a péče o celou rodinu.

Jak to zlepšit: Právě kolem čtyřicítky je nejlepší doba na experimenty. Začněte si plnit svoje tajné touhy!

50+: Druhý vrchol

Po sexu a partnerovi touží lidé nad padesát a výš stále stejně jako v mládí. Ženy může utlumit prožívané období klimakteria, ale po blízkosti a něze touží dál. Muži padesátníci vědí, co mají se ženou dělat, a sex tak sice není příliš živelný, zato je opravdový a plný prožitku. O mužích v tomto věku ostatně řekla své i náruživá Samantha ze Sexu ve městě (a měla pravdu): „Padesát – to je dobrej věk. Už to není éro a umí používat péro.“ A ženy právě kolem padesátky zažívají svůj druhý sexuální vrchol, takže by toho měly využít a užívat si.

Jak to zlepšit: Nenechte se zmást některými vnitřními pocity, nepochybujte o sobě a nepodléhejte strachu z další ženské konkurence. V období menopauzy se může objevit problém s vaginální atrofií, se kterou souvisí nepříjemné projevy, jako třeba bolestivý pohlavní styk, pálení, svědění, bolestivost a nutkání na močení. To trápí mnoho žen a v takovém případě může pomoci jemný vaginální gel, který obnovuje a regeneruje vaginální sliznici (např. Lactofeel nebo Gynofit, které obsahují kyselinu mléčnou, či Hydrofemin, který obsahuje i kyselinu hyaluronovou). Vnímejte sama sebe jako ženu plnou života. Stáří není důvodem ke konci sexuálního života. Naopak, po padesátce to všechno znovu začíná, ale mnohem intenzivněji.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.