Sexuální nehody aneb Co se může i nemůže stát

„Sex je práce jako každá jiná“, řekl kdysi jeden pornoherec. A dodal, že riziko úrazu hrozí stejně jako všude jinde. Následky obvykle nebývají tragické, ale zcela jistě dost nepříjemné.

O nejznámější sexuální nehodě slyšel asi každý. Děj je zhruba tento: při dovádění v přírodě vyruší šťastný pár myslivec a zařve: „Co to tu děláte?“ Následkem šoku se vyděšené dívence sevře pochva a uskřípne v ní nešťastníkův penis. Lesnímu muži se poté zamilovaných zželí. Nejprve chce poskytnout první pomoc píchnutím špendlíku do hýždě za účelem uvolnění svalstva. Když to nepomůže, naloží nebohou dvojici na dvoukolák a odveze do nemocnice.

1. Vždy se dá vytáhnout

I když se to celkem pěkně poslouchá, podobné příběhy jsou z říše fantazie. Nic takového jako náhlé zadržení penisu v ženské pochvě v důsledku křeče poševního svalstva podle sexuologů prostě neexistovalo a neexistuje. Je sice teoreticky možné, aby křečovité stahy svalů u poševního vchodu mohly (ve výjimečných případech) způsobit nemožnost zavedení penisu – jedná se o takzvaný vaginismus – nikdy ale nebylo zaznamenáno, že by se už zavedený úd nedal vytáhnout!

2. Vzácné trhliny

U žen dochází obvykle k poranění pochvy, ať už v poševním vchodu, nebo oblasti takzvané klenby. Tržná zranění mívají ostré okraje, vypadají jako řezné rány a obvykle značně krvácí. V méně závažných případech si takto poraněná žena může pomoci sama použitím tamponu.

Trhliny většinou vznikají při násilném pohlavním aktu nebo v případech, kdy jde o značný nepoměr mezi rozměry pochvy a enormní velikostí penisu. Na druhou stranu je vagína velice pružná a elastická, takže se to stává spíš vzácně.

3. Zrádné uvíznutí

Časté je i uvíznutí předmětů zasouvaných do vagíny při masturbaci. Pro názornost pro nás gynekolog sestavil seznam toho, co z ní již v minulosti vytáhl: mrkev, okurku, šišku uheráku, doutník, banán, svíčku, tužku, kartáček na zuby, žárovku, štětku na WC, dýmku, růženec, rukojeť deštníku a pudřenku!

Zajímavý „úraz“ zažila žena, která večer použila na bolest hlavy tzv. tygří mast a zapomněla si umýt ruce. Když pak asi za půl hodiny začala dráždit prsty vagínu, pocítila tak silnou bolest, že zavolala sanitku a lékaři ji museli vyčistit mírně poleptanou sliznici...

4. Penis naruby

Zlomit se dá ledacos, ale jen to, co má kost. Což penis pochopitelně nemá. Nicméně o jeho „fraktuře“ se dost mluví. Obvykle jde o důsledek polohy na koníčka a “netrefení“ se zpět. Mnohem horší je ale takzvané vykloubení, i když ani kloub se v těchto mísech nenachází. Může k tomu – naštěstí jen málokdy – dojít při bouřlivé souloži odtržením penisu od kůže a jeho vklouznutím pod stydkou sponu nebo do šourku, vlastně jakési „obrácení naruby“. Tady už ovšem nepostačí obklady ani chlácholení, nastoupit musí operační zákrok.

5. Pozor na mačkání a kousání

Nejcitlivějším místem mužů jsou varlata. Jejich mačkání až na hranici mučení bývalo tradicí v jižním Německu, kde venkovské ženy prováděly, a někde prý stále provádějí, takzvané „denglování“ – při souloži je velmi silně tisknou rukama.

Občas se píše, jak žena ukousla – chtěně, či nešťastnou náhodou při orálním sexu penis. Ne, že by to nešlo, ale spíš u ochablého penisu. Pokud je penis ztopořený, je dost pevný a chtělo by to extrémně silný skus. Každopádně – chirurgové ho v takovém případě umí přišít zpátky i obnovit jeho funkci – pokud je kompletní...

Jan Janula

Sdílejte článek
Štítky Německo havárie penis vagína

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.