Slaví muži Valentýna kvůli sexu?

Slaví muži Valentýna kvůli sexu?

Nadcházejícímu svátku sv. Valentýna se již tradičně věnuje značka Milka, která pro tuto příležitost realizovala český průzkum lásky. Z jeho výsledků mimo jiné vyplynulo, že muži slaví svátek zamilovaných častěji než ženy. Také jim ale více než na věrnosti či zodpovědnosti záleží na sexu, což si prý ženy moc dobře uvědomují a rády jím své milé odměňují. Dámy, je tomu opravdu tak? Co si o tom myslí kartářka a sexuoložka?

Být dokonalým milencem je pro muže nejdůležitější

Dobrý sex je i po letech společného soužití důležitý pro 26 % mužů a 18 % žen. Podle výsledků průzkumu jej muži staví před jiné hodnoty, které naopak připadají podstatnější ženám. „Tento ukazatel není sice moc radostný, na druhou stranu by nás, dámy, mohl uklidnit. Pokud poskytneme partnerům skvělý sex, pak se již nemusíme unavovat nějakými dalšími projevy lásky a můžeme být nádherně nezodpovědné,“ myslí si kartářka Ivana Lejsková-Vojtová.

Muži se domnívají, že největší radost udělají svému protějšku květinou a dárkem, například čokoládou. Ženy sází na dobrou večeři a právě sex. „Pro mužskou identitu je zkrátka fungující sex významným prvkem. Jsou rádi, když po nich partnerka zatouží. Zkuste se jich schválně zeptat, kým by chtěli být raději. Jestli úspěšným vědcem či dokonalým milencem,“ uvádí Hana Fifková, zkušená odbornice zabývající se sexuologií a psychoterapií.

Oslavy Valentýna v režii mužů?

Datum 14. února mají ve svém kalendáři vyznačený pánové mnohem výrazněji než jejich partnerky. Svátek zamilovaných si každoročně připomíná 28 % mužů a jen 20 % žen. „Ženy ocení pozornost partnera, projev lásky či dárek. Vnímají to jako ujištění o kvalitě vztahu a o určité jistotě v něm. Možná ale muži za tuto investici logicky očekávají nějakou reciprocitu – třeba právě dobrý sex,“ tipuje Fifková.

Foto: reknitoposvem.cz

Co nás dokáže rozparádit?

Největší vzrušení vyvolává u obou pohlaví jemný dotyk. Vyplývá to z výsledků průzkumu, kde tuto možnost označilo 42 % mužů i žen. Na druhém místě je to pak polibek (32 % a 26 %). Něžnější části populace se podlamují kolena i z dlouhých pohledů do očí či něžného šeptání do ucha. U mužů je to jinak. „Z profesního hlediska si troufám tvrdit, že jsou pro ně prioritní především vizuální erotické podněty. Ženy mnohem více využívají svůj sluch – co muž říká, jak to říká a jakou barvu hlasu má. Vzhled tolik neřeší,“ dodává Lejsková-Vojtová.

Foto: reknitoposvem.cz

Řekněte to na Valentýna po svém

Další zajímavá zjištění z valentýnského průzkumu lásky najdete na www.reknitoposvem.cz. Na této adrese můžete také s pomocí speciální aplikace uzavřít vaši partnerskou lásku do zámku zamilovaných a poslat jej své drahé polovičce. Můžete si vytvořit i vlastní obal čokoládových pralinek I Love Milka a rovnou si je koupit. Řekněte to po svém a sdílejte vaše originální vyznání se svou láskou i s přáteli.

MUDr. Hana Fifková, sexuoložka

Zkušená odbornice specializující se na sexuologii a psychoterapii je členkou několika odborných společností a autorkou velkého množství publikací. „Především jsem však zde pro své pacienty, kterým pomáhám s problémy v oblasti sexuality. Návštěvy sexuologa se rozhodně nemusí nikdo bát. A už vůbec to není nic, za co by se měl člověk stydět.“

Iveta Lejsková-Vojtová, kartářka

Již 22 let studuje různé směry psychoterapie, od kineziologie přes rodinné konstelace, regresní terapii, až po transformaci kvantovým dotekem. Profesionálním výkladem karet se zabývá 17 let a jak sama říká: „V posledních letech ke mně chodí stále více mužů. Početnější skupinu klientů však stále tvoří ženy, které mě často navštěvují i opakovaně.“

Sdílejte článek
Štítky láska průzkum sex Den svatého Valentýna

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.