Sex a vztahy

21. května 2015 04:29

Anna Kopečková

Speciál SVATBY: Kde se vzít, aby to nebyla nuda

Nechcete se spokojit jen s veselkou na radnici, ale chcete svatbu, na kterou nikdo z přítomných jen tak nezapomene?

Co takhle si říct „ano“ v romantické zátoce, poblíž jaderné elektrárny, na zámku či zřícenině, na obřím kole v Prátru nebo blíž slunci, tedy v horkovzdušném balónu? Tohle všechno je klidně možné!

Romantika na pláži vede: Nenechte si ukrást sen nepříjemným papírováním

Pokud delší dobu nesměle pokukujete po svatbě na pláži, na skok od hladiny moře nebo oceánu, jděte vaší vysněné představě naproti. V případě, že u vás není problémem znalost místního jazyka, můžete si všechno zajistit sami, v opačném případě využijte služeb specializovaných firem a agentur. Oblíbené je především cenově příznivé Řecko, ale vede i Itálie, Chorvatsko nebo Španělsko. A rozhodně nesmíme zapomenout na exotiku, jako je Kuba, Mauricius, Seychely, Thajsko nebo Bali.

Balíček pro jednu osobu v Řecku stojí od 20 000 Kč, kdežto exotika startuje na 50 000–60 000 Kč.

Foto: stylemepretty.com

Svatba umocněná na druhou

„Antonína jsem si vzala podruhé v životě, rozvedli jsme se kvůli neshodám a pak se do sebe zase zamilovali. Abychom si své štěstí pojistili, tak jsme se vzali na Kubě, v proslulém letovisku Varadero. Z líbánek jsme rodině a přátelům přivezli doutníky a kubánským rum a sobě to nejcennější, co může život dát – malou Sofii,“ svěřuje se Markéta (36) se slzou dojetí v oku.

Foto: pinterest.com

Něco pro milovníky techniky aneb když je ten váš zapálený inženýr

Někdo preferuje romantiku, druhý technické vymoženosti, a tak se není čemu divit, když si touto zálibou zkrášlí i svatební den stejně jako Eva s Martinem. Oba totiž popadli jaderné energetice, a proto si slíbili věrnost u jaderné elektrárny Temelín.

„Poznali jsme se na přednášce o jaderné energetice a po hodině se nad sklenkou vína celý večer dohadovali, čí názor je lepší. Sice v tomto ani jeden neustoupíme, ale jaderná problematika nás navždy spojila. Proto jsme neváhali ani vteřinu a věděli jsme, že tím nejlepším místem na obřad bude prostranství s výhledem na chladicí věže gigantického Temelína. Nevím, jestli to bylo pro naše svatebčany za trest, nebo za odměnu, ale součástí programu byla i prohlídka elektrárny,“ vzpomíná Eva (32).

Výhodou je, že za neotřelou originalitu v tomto případě neplatíte ani korunu navíc.

Pohádkové hrady a zámky

Vysoké vlně popularity se těší hrady, zámky a tvrze napříč celým Českem a není se čemu divit, protože tato místa s sebou přinášejí mnohem víc než pouhý závan historie. Téměř každá žena si totiž v dětství přála být princeznou a alespoň ve svůj svatební den si to může hravě splnit. K tomuto záměru potřebujete nejenom ženicha, ale i nějaký ten zámek. A že je opravdu z čeho vybírat!

Foto: cervenalhota.cz

„Roman věděl, jak moc mám ráda Zlatovlásku, a tak bylo jasné, kde se bude naše svatba konat. Po obřadu jsme se projeli loďkou po jezírku, zkrátka jsme se inspirovali pohádkou, a tak na každém kroku byly slyšet i líbivé písničky, které máme se Zlatovláskou všichni spojené. No, zkrátka svatba jako z pohádky.“ Andrea (33).

Pronájem zámeckých prostor Červené Lhoty stojí 4000 Kč.

Svatbu můžete mít třeba i na zámku Zbiroh, Berchtold, Kačina, Loučeň, v Nelahozevsi, Kroměříži nebo třeba Litomyšli.

Hromada svatebních tipů je tady

- Čím populárnější lokace, tím je o ni větší zájem. Proto si zajistěte rezervaci s velkým předstihem. Počítejte také s tím, že tato přímá úměra se vám prodraží.

- Pokud vás výše uvedené tipy nezaujaly, máme pro vás další. Co takhle parník, horkovzdušný balón, zoologická zahrada nebo vídeňské kolo v Prátru a luxusní kabinka v secesním stylu?

Foto: statigr.am

- Levná a neméně zajímavá je také svatba na louce, potěší rozhodně všechny milovníky přírody. Nemluvě také o svatbě na statku, kde bučí krávy, kokrhá kohout a stavením se line vůně domácích kynutých koláčků. Mimochodem, tenhle druh svatby je teď hodně oblíbený.

- Opravdovou romantiku zažijete v okolí Pálavy a Novomlýnské nádrže. Co takhle se nalodit na parník a vplout do manželství s výhledem na úžasné zříceniny hradů?

len

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.