Sex a vztahy

12. března 2016 04:20

Lucie Průchová

Stále se rozcházíte a vracíte se k sobě? Není vám to divné?

Slepovaný vztah je navlas tak problematický jako slepovaný hrneček. Mimochodem, slepujete hrneček, když se rozbije? To totiž téměř nikdo nedělá. Leda by se jednalo o nějakou vzácnou starožitnost...

Protože slepovaný šálek už nikdy nedosáhne kvalit toho dřívějšího, nerozbitého. Totéž pochopitelně platí i o vztazích, do kterých se stále vracíte a zase z nich utíkáte. To nejsou vztahy pro život, to je peklo.

Pozor, jednou někomu odpustit chybu a dát mu druhou šanci... proč ne? Ale pokud se to udělá potřetí a počtvrté, něco není v pořádku.

Moudrá žena

Například jedna nejmenovaná mladá dáma žila s partnerem, který byl, když to řekneme velmi mírně, bohémsky založený. Ne snad že by na přítelkyni vztáhl ruku, to naštěstí ne, ale například jen zřídkakdy se dostal z práce domů včas. Po cestě ze zaměstnání bylo totiž rozmístěno tolik restaurací a v nich sedělo tolik jeho přátel, že by byl hřích nepřisednout si – na jedno pivo. Nebo na dvě. Pak se ovšem přimotal domů ve tři (hodiny). Ráno se mu nechtělo vstávat do práce, a tak o ni přišel. Vztah se tudíž zcela zákonitě rozpadl. Nějaký čas po rozchodu partnerka vyslyšela nešťastníkovy sliby. Prý se polepší. Našel si práci a byl pyšný na svou proměnu. Ta bohužel trvala jen tři měsíce, pak se vše opakovalo. Partnerka byla natolik moudrá, že se s ním rozloučila tentokrát už definitivně.

Chodila v přestrojení

Bohužel zdaleka ne tak racionální se ukázala být mladá žena, říkejme jí třeba Věra. Stala se závislou na partnerovi, který jí byl opakovaně nevěrný. Se záletníkem se buďto rozcházela, anebo dávala dohromady, období normálního partnerského soužití už vlastně ani neznala. Věra zhubla, trpěla depresemi a nespavostí, ztratila chuť k jídlu, třásly se jí ruce. Kamarádkám přiznala, že v době, kdy s partnerem zrovna žijí odděleně a nalézají se ve fázi rozchodu, dokáže hodiny nehnutě zírat na jeho stránku na Facebooku či potají obcházet jeho bydliště anebo oblíbenou kavárnu. A ještě k tomu v čemsi, čemu říkala přestrojení, tedy v černých brýlích, čepici a kabátě s vyhrnutým límcem, aby nebyla k poznání. Nakonec uznala, že návštěva psychologa je nezbytná. Ten jí vysvětlil, že závislost na problémovém partnerovi je podobně nebezpečná jako závislost na alkoholu.

Houpačka či horská dráha

Před takzvanými slepovanými vztahy odborníci varují. Jakmile vaše manželství či partnerství začne připomínat jízdu na horské dráze a vysává z vás veškerou energii, zpozorněte. V takovém případě je už v ohrožení i vaše kariéra, pochopitelně i zdraví či vztahy s rodiči a nejlepšími přáteli. Doma je třeba vybudovat si zázemí, poklidný přístav, ostrov jistoty, a nikoli ponurý Jurský park plný nebezpečí a nástrah. Opravdová láska by neměla bolet, naopak. Měla by vás posilovat, dodávat vám klid, jistotu a sebevědomí. Dobrá zpráva je, že ze závislosti na "jedovatém" vztahu se můžete vyléčit stejně jako ze závislosti na alkoholu nebo lécích.

-em-

Sdílejte článek
Štítky Facebook

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.