Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Vztahy

Stále se rozcházíte a vracíte se k sobě? Není vám to divné?

Slepovaný vztah je navlas tak problematický jako slepovaný hrneček. Mimochodem, slepujete hrneček, když se rozbije? To totiž téměř nikdo nedělá. Leda by se jednalo o nějakou vzácnou starožitnost...
Vydáno: 12.03.2016
Nefunkční partnerství vysává životní energii
Nefunkční partnerství vysává životní energii Autor: thinkstockphotos.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Protože slepovaný šálek už nikdy nedosáhne kvalit toho dřívějšího, nerozbitého. Totéž pochopitelně platí i o vztazích, do kterých se stále vracíte a zase z nich utíkáte. To nejsou vztahy pro život, to je peklo.

Pozor, jednou někomu odpustit chybu a dát mu druhou šanci... proč ne? Ale pokud se to udělá potřetí a počtvrté, něco není v pořádku.

Moudrá žena

Například jedna nejmenovaná mladá dáma žila s partnerem, který byl, když to řekneme velmi mírně, bohémsky založený. Ne snad že by na přítelkyni vztáhl ruku, to naštěstí ne, ale například jen zřídkakdy se dostal z práce domů včas. Po cestě ze zaměstnání bylo totiž rozmístěno tolik restaurací a v nich sedělo tolik jeho přátel, že by byl hřích nepřisednout si – na jedno pivo. Nebo na dvě. Pak se ovšem přimotal domů ve tři (hodiny). Ráno se mu nechtělo vstávat do práce, a tak o ni přišel. Vztah se tudíž zcela zákonitě rozpadl. Nějaký čas po rozchodu partnerka vyslyšela nešťastníkovy sliby. Prý se polepší. Našel si práci a byl pyšný na svou proměnu. Ta bohužel trvala jen tři měsíce, pak se vše opakovalo. Partnerka byla natolik moudrá, že se s ním rozloučila tentokrát už definitivně.

 

 

Chodila v přestrojení

Bohužel zdaleka ne tak racionální se ukázala být mladá žena, říkejme jí třeba Věra. Stala se závislou na partnerovi, který jí byl opakovaně nevěrný. Se záletníkem se buďto rozcházela, anebo dávala dohromady, období normálního partnerského soužití už vlastně ani neznala. Věra zhubla, trpěla depresemi a nespavostí, ztratila chuť k jídlu, třásly se jí ruce. Kamarádkám přiznala, že v době, kdy s partnerem zrovna žijí odděleně a nalézají se ve fázi rozchodu, dokáže hodiny nehnutě zírat na jeho stránku na Facebooku či potají obcházet jeho bydliště anebo oblíbenou kavárnu. A ještě k tomu v čemsi, čemu říkala přestrojení, tedy v černých brýlích, čepici a kabátě s vyhrnutým límcem, aby nebyla k poznání. Nakonec uznala, že návštěva psychologa je nezbytná. Ten jí vysvětlil, že závislost na problémovém partnerovi je podobně nebezpečná jako závislost na alkoholu.

 

 

Houpačka či horská dráha

Před takzvanými slepovanými vztahy odborníci varují. Jakmile vaše manželství či partnerství začne připomínat jízdu na horské dráze a vysává z vás veškerou energii, zpozorněte. V takovém případě je už v ohrožení i vaše kariéra, pochopitelně i zdraví či vztahy s rodiči a nejlepšími přáteli. Doma je třeba vybudovat si zázemí, poklidný přístav, ostrov jistoty, a nikoli ponurý Jurský park plný nebezpečí a nástrah. Opravdová láska by neměla bolet, naopak. Měla by vás posilovat, dodávat vám klid, jistotu a sebevědomí. Dobrá zpráva je, že ze závislosti na "jedovatém" vztahu se můžete vyléčit stejně jako ze závislosti na alkoholu nebo lécích.

-em-

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama