Sex a vztahy

7. listopadu 2017 07:30

Martina Čerňanská

Svatba v zimě: 8 důvodů, proč o ní vážně uvažovat!

Co se svatebních radovánek týká, je zima pasé. Ale proč vlastně? Opravdu jen kvůli počasí? Zkuste se zamyslet, jestli by veselka v romantickém zimním oparu nebyla to pravé pro vás!

Pláž v Karibiku, rozkvetlá jihočeská louka nebo zelená zámecká zahrada plná růží, to jsou nejčastější představy o krásné a romantické svatbě. Vše zalité sluncem, pochopitelně.

Co ale taková svatbě v zimě? Jistě, nikdo vám nezaručí bílou krajinu a sáně s rolničkami, ale ani v létě se nedá v našich končinách na počasí příliš sázet. Taková zimní svatba má několik výhod, které vás možná přesvědčí, že to nemusí být marný nápad!

1) Není “přenevěstíno”

Někdy to v létě vypadá jak na srazu nevěst. Svatby jsou všude vůkol a jedna nevěsta střídá druhou. Restaurace kmitají, radnice praskají ve švech a rodiny se v oddacím salonku střídají jak na továrním pásu. To vás v zimě nečeká! Žádná konkurence, jen vy, vaše svatba a spousta pozornosti upřená pouze na vás!

2) Úchvatné šaty

Každá nevěsta ví, že sehnat ty PRAVÉ šaty je alfou a omegou jejího svatebního úspěchu. Jenže co si budeme povídat, od brzkého jara jsou šaty rozebrané, zarezervované a kdo nepřijde alespoň půl roku dopředu, musí paběrkovat. To vás v zimě nečeká. Výběr šatů na zimní svatbu bude nekonečně bohatší a pestřejší! Také se nemusíte bát honosnějších modelů, vleček, krajek a více látky. Vedrem totiž nikdo umírat nebude. A přes bílou nádheru přehodíte jen luxusní bílý kožíšek.

3) Volné sály

V “off” sezoně, za kterou se zima považuje, si budete moct vybírat z populárních míst, která jsou v teplých měsících na dračku. Obyčejně vždy plná a oblíbená místa jsou v zimě prázdná a čekají, kdy si je zarezervujete právě vy!

4) Příznivé ceny

Jedinou položkou, která bude dražší než v létě, budou květiny. Ale vše ostatní čekejte za příznivé ceny, vždyť není sezona! Jistě se dohodnete s restaurací nebo slavnostním sálem na dobré mimosezonní slevě.

5) Hosté bez výmluv

Čas dovolených je pryč a můžete očekávat plný počet svých hostů! Už žádné: “To je škoda, rádi bychom přišli, ale jsme zrovna v Chorvatsku.” Lidé mají v zimě méně cestování a více počítají se společenskými aktivitami. Vaši hosté se budou na zimní svatbu těšit i proto, že bude jedna jediná!

6) Čerstvé jídlo

Nižší teploty, lepší zákusky! Za výběr svatby v chladnějším počasí vás zákusky odmění lepší trvanlivostí. Nebudou se kazit, roztékat a bude s nimi jednodušší manipulovat. I cukrářky si budou práci pochvalovat. Na svůj dort také nebudete muset čekat ve frontě s jinými svatbami před vámi! Můžete volit nová neotřelá a zajímavá jídla, spojená se zimou! Pozvěte hosty třeba na zvěřinu, zabíjačkové dobroty nebo úžasné horké drinky! To nikdy na svatbě neměli!

7) Kouzelné fotky

Pokud se zadaří a bude sněžit, máte o kouzelné fotografie postaráno. Nevěsta a její ženich v bílé romantice kolem, zasněžený park nebo zahrada budou nádhernou dekorací vašeho slavného dne. Zimní světlo má zvláštní atmosféru a dobrý fotograf z něj dokáže vytěžit vekou nádheru.

8) Originální dekorace

Klidně se opičte po Vánocích. Lidé se budou cítit krásně a slavnostně, když použijete bílou, stříbrnou, zlatou, světle i tmavě modrou nebo fialovou barvu. Tyto barvy se báječně hodí jak pro svatební výzdobu a dekorac,i tak i pro samotnou nevěstu a družičky. Využijte kožešiny, plédy, romantické chvojí a praskající krby! Navíc, spousta svíček, světýlek a otevřených ohňů udělá z vaší zimní svatby skutečnou událost sezony!

Přečtěte si i další články na svatebné téma:

autor: KU

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.