Sex a vztahy

7. listopadu 2017 07:30

Martina Čerňanská

Svatba v zimě: 8 důvodů, proč o ní vážně uvažovat!

Co se svatebních radovánek týká, je zima pasé. Ale proč vlastně? Opravdu jen kvůli počasí? Zkuste se zamyslet, jestli by veselka v romantickém zimním oparu nebyla to pravé pro vás!

Pláž v Karibiku, rozkvetlá jihočeská louka nebo zelená zámecká zahrada plná růží, to jsou nejčastější představy o krásné a romantické svatbě. Vše zalité sluncem, pochopitelně.

Co ale taková svatbě v zimě? Jistě, nikdo vám nezaručí bílou krajinu a sáně s rolničkami, ale ani v létě se nedá v našich končinách na počasí příliš sázet. Taková zimní svatba má několik výhod, které vás možná přesvědčí, že to nemusí být marný nápad!

1) Není “přenevěstíno”

Někdy to v létě vypadá jak na srazu nevěst. Svatby jsou všude vůkol a jedna nevěsta střídá druhou. Restaurace kmitají, radnice praskají ve švech a rodiny se v oddacím salonku střídají jak na továrním pásu. To vás v zimě nečeká! Žádná konkurence, jen vy, vaše svatba a spousta pozornosti upřená pouze na vás!

2) Úchvatné šaty

Každá nevěsta ví, že sehnat ty PRAVÉ šaty je alfou a omegou jejího svatebního úspěchu. Jenže co si budeme povídat, od brzkého jara jsou šaty rozebrané, zarezervované a kdo nepřijde alespoň půl roku dopředu, musí paběrkovat. To vás v zimě nečeká. Výběr šatů na zimní svatbu bude nekonečně bohatší a pestřejší! Také se nemusíte bát honosnějších modelů, vleček, krajek a více látky. Vedrem totiž nikdo umírat nebude. A přes bílou nádheru přehodíte jen luxusní bílý kožíšek.

3) Volné sály

V “off” sezoně, za kterou se zima považuje, si budete moct vybírat z populárních míst, která jsou v teplých měsících na dračku. Obyčejně vždy plná a oblíbená místa jsou v zimě prázdná a čekají, kdy si je zarezervujete právě vy!

4) Příznivé ceny

Jedinou položkou, která bude dražší než v létě, budou květiny. Ale vše ostatní čekejte za příznivé ceny, vždyť není sezona! Jistě se dohodnete s restaurací nebo slavnostním sálem na dobré mimosezonní slevě.

5) Hosté bez výmluv

Čas dovolených je pryč a můžete očekávat plný počet svých hostů! Už žádné: “To je škoda, rádi bychom přišli, ale jsme zrovna v Chorvatsku.” Lidé mají v zimě méně cestování a více počítají se společenskými aktivitami. Vaši hosté se budou na zimní svatbu těšit i proto, že bude jedna jediná!

6) Čerstvé jídlo

Nižší teploty, lepší zákusky! Za výběr svatby v chladnějším počasí vás zákusky odmění lepší trvanlivostí. Nebudou se kazit, roztékat a bude s nimi jednodušší manipulovat. I cukrářky si budou práci pochvalovat. Na svůj dort také nebudete muset čekat ve frontě s jinými svatbami před vámi! Můžete volit nová neotřelá a zajímavá jídla, spojená se zimou! Pozvěte hosty třeba na zvěřinu, zabíjačkové dobroty nebo úžasné horké drinky! To nikdy na svatbě neměli!

7) Kouzelné fotky

Pokud se zadaří a bude sněžit, máte o kouzelné fotografie postaráno. Nevěsta a její ženich v bílé romantice kolem, zasněžený park nebo zahrada budou nádhernou dekorací vašeho slavného dne. Zimní světlo má zvláštní atmosféru a dobrý fotograf z něj dokáže vytěžit vekou nádheru.

8) Originální dekorace

Klidně se opičte po Vánocích. Lidé se budou cítit krásně a slavnostně, když použijete bílou, stříbrnou, zlatou, světle i tmavě modrou nebo fialovou barvu. Tyto barvy se báječně hodí jak pro svatební výzdobu a dekorac,i tak i pro samotnou nevěstu a družičky. Využijte kožešiny, plédy, romantické chvojí a praskající krby! Navíc, spousta svíček, světýlek a otevřených ohňů udělá z vaší zimní svatby skutečnou událost sezony!

Přečtěte si i další články na svatebné téma:

autor: KU

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.