Vše, co jste chtěli vědět o sexu a styděli jste se zeptat

Vědci dokázali, že sex opravdu posiluje zdraví. Zlepšuje čich, podporuje hubnutí, tlumí stres, utužuje imunitu, snižuje riziko rakoviny prostaty a zklidňuje krevní tlak. Co všechno si můžete dovolit a dopřát v posteli, abyste měli ze sexu radost a užitek?

Pokud se milujete dvakrát do týdne, tedy poměrně často, vaše tělo produkuje více imunoglobulinu A, díky němuž jste lépe chráněni před bacily a nachlazením. Američtí profesoři provedli test, při kterém zjistili, že studenti, milující se dvakrát do týdne, měli znatelně vyšší hodnoty imunoglobulinu A, než ti, co sex neprovozovali vůbec, jednou, nebo třikrát a vícekrát do týdne. Dokonce i pouhé objetí a pomazlení od partnera vám zajistí nižší tlak!

Sex jako trénink

Sex je vynikajícím cvičením! Odborníci zaznamenali, že během půlhodinového sexu spálíte minimálně 85 kalorií. Čím častěji a déle se milujete, tím tedy víc hubnete. Průzkumy také potvrzují, že spousta lidí si díky sexu zvedá sebevědomí. Ti, co o sobě mají dobré mínění stále a sebedůvěru zvyšovat nepotřebují, se po sexu cítí ještě mnohem lépe a jsou spokojenější.

Při sexu posilujete svaly pánevního dna, čímž se bráníte proti pozdější inkontinenci a ochabování vaginálního svalstva. Muži, co ve dvaceti často ejakulují, to znamená asi dvacetkrát do měsíce, předcházejí rakovině prostaty.

Ušlechtilý sex

Pohlavní styk a orgasmus, stejně jako sání a laskání bradavek, vyplavují do organismu oxytocin, hormon důvěry a lásky. Čím víc se budete mazlit a objímat s partnerem, tím víc oxytocinu ve vás bude kolovat.

Oxytocin člověka nutí pečovat, vychovávat a poutat se na jiné lidi. Také velkorysost a šlechetnost jsou přímo spojené s vyšší hladinou oxytocinu. Navíc příliv oxytocinu stimuluje endorfiny, hormony štěstí a dobré nálady, co tlumí bolest a uvolňují se při stresu a svalové zátěži, například při porodu či sportu. Oxytocin je rodícím ženám přímo dodáván do těla jako spouštěč porodu a tlumič bolesti.

G-point hunters

Na otázku, jestli je potřeba znát a ovládat G-bod a zda je propojen s klitorisem, pokud vůbec existuje, odpovídá sexuoložka PhDr. Iveta Jonášová PhD. jasně: „Je dobré, aby žena znala, co se jí líbí a kde se jí to líbí. Pak už je jedno, kde v pochvě se to místo nachází a jak ho nazvete.”

Útvar, který ženy (i muži) běžně nazývají klitorisem, je jen jeho malá část, takzvaný žalud klitorisu. Jeho tělo a přídavné žlázy pak pokračují dál do podbřišku. “V dynamických podmínkach, tedy při vniku penisu do pochvy, existuje blízký vztah mezi klitorisem a přední stranou vagíny. Místo, jež někteří nazývají G-bodem, může být oblast, ve které u rozpohybování dochází k prokrvení i těchto částí a následně pak k maximálnímu vytlačení celého klitorisu,” vysvětluje doktorka Jonášová.

Nástroje lásky

Pro oživení vztahu nebo jen tak pro radost si klidně kupte erotickou pomůcku a vezměte ji s sebou do postele. Váš partner bude jistě potěšen. Nakupovat můžete v sexshopech nebo anonymně na internetu, zajímavé robertky a vzrušující prostředky prodává například i durex na durexplay.cz. Kromě dvou vaginálních umělých skoropenisů se durex pyšní ergonomickou myškou, která vám dokonale padne do dlaně a božsky s vámi vzruší klitoris nebo jakoukoli jinou část vulvy.

Orgasmus

„Pouze 10 % až 12 % žen prožívá vaginální orgasmus. Zbytek dam se uspokojuje stimulací klitorisu či kombinací vaginálního a klitoridálního vzrušování,“ uvedla kdysi sexuoložka Hana Fifková v televizním pořadu Ženský hlas s Ester Kočičkovou.

Pokud si při souloži nepřipadáte dostatečně vlhká, neostýchejte se pořídit lubrikant. Sex bude pak zcela jiný, hladší, vzrušivější, zábavnější. „Můj přítel považuje použití lubrikantu za selhání vztahu,“ kontruje jednatřicetiletá Pavla.

Vysvětlete svému muži, že lubrikant neznamená, že vás nevzrušuje a vy proto nevlhnete. Prostě to tak je, že někdy je vagina vlhčí a někdy ne a rozhodně se nemusíte spoléhat jen na sliny a mít pak odřenou svatyni, která pálí a bolí. Lubrikant je zcela běžná součást intimního života dospělých lidí.

Jste-li z těch, které vaginální orgasmus neprožívají nebo jen málokdy a partner vás vzrušit třeba nedokáže ani stimulací klitorisu, udělejte si to sama před partnerem. Uvidíte, jak z vás bude partner vzrušený a šťastný, že se nestydíte předvést se v tom nejintimnějším světle přímo před jeho zraky.

Nahlas!

Ukažte svému muži či ženě, že vás při milování a laskání tolik vzrušují, že se neostýcháte nahlas projevit. Mručte, skučte a sténejte. Partner to nesmírně ocení. Zvukové projevy lásky v něm probudí zvíře, protože bude mít pocit, že on probudil zvíře ve vás.

Šeptejte partnerovi do ucha sprostá slůvka. Co necudného zrovna provozujete, co se vám honí hanbatého v hlavě... Uvidíte, jak vás to oba nečekaně rozrajcuje.

Uvolněte se

Spousta žen řeší, že se po celodenní dřině v práci, s dětmi, s domácností, na úřadech, po nákupech nedokážou v noci v ložnici dostatečně uvolnit a sex si neužívají. Sledují pavučiny a skvrny na stropě, přemýšlejí, co dát zítra dětem ke svačině, kdo vyvenčí psa.

Než vklouznete do peřin, zahoďte všechny plány a malichernosti a vnímejte jen ten milostný okamžik. Když nezabere přemlouvání se k uvolnění, cvičte jógu, meditujte, nebo si dejte skleničku vína či panáka.

Vyzkoušet můžete i extatické kapky s názvem španělské mušky, které zakoupíte v sexshopu. Nebo si udělejte na milování více času a pošlete děti na víkend k babičce.

To nejdůležitější nakonec!

„Podobné články mohou občas ženy víc vyděsit, nebo se můžou cítit nedostatečně, když navrhovaných věcí nejsou schopné nebo je prostě nelákají. Například se zde vůbec nezmiňuje intimita mezi parnery, která když není, tak žádná z těch rad nefunguje. V terapii proto, než začneme s nějakými sexuálními radami, nejdřív pracujeme na obnovení intimity páru (intimitou se nemyslí sex ani sexuální hrátky), a když se ta povede obnovit, pak jakoby zázrakem už žádné obdobné rady není potřeba,“ vysvětluje PhDr. Iveta Jonášová, PhD., jak je důležité mít s partnerem upřímný vztah, založený především na vzájemné důvěře.

Sex nerovná se jen soulož. Sex jsou všechny intimnosti, co s mužem, ženou nebo sama se sebou můžete provádět. Proto nebuďte smutná, když zrovna nemáte partnera, protože sex je možné provádět v jakémkoli počtu lidí!

Zuzana Šustová

Sdílejte článek
Štítky láska postel stres Sex vztah oxytocin orgasmus klitoris sex rada vagina bod G lubrikační gel Ester Kočičková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 7. 2024

Berani, dnes pravděpodobně více než obvykle toužíte po samotě. Ačkoli jste se možná zavázali k účasti na nějakém večírku nebo setkání, nyní se vám tato myšlenka může zdát otravná. Možná budete raději pracovat na nějakých úkolech či projektech, nebo si budete chtít jít zacvičit a uvolnit část napětí, které cítíte. Druhá možnost je dobrá. Pokud si zacvičíte dříve, možná budete mít později chuť někam vyrazit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.