zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Ženská prsa: Proč je muži tak milují?

Lásku k poprsí mají v sobě muži zakódovanou
Autor: iStock Lásku k poprsí mají v sobě muži zakódovanou
anna kopečková , Vydáno: 02.07.2017
Velká, malá, kulatá i zralá, muži je prostě milují. Zírají na ně skrytě i nápadně a někdy jsme rády, že jim v tu chvíli nevidíme do hlavy. Kde se vlastně bere mužská záliba ve dvou kopečcích pod dámskou blůzou?

reklama

Buďte si jistá, že naprostá většina heterosexuálních mužů vaše prsa vnímá. Nemusí přímo civět, ale už si je pro sebe zhodnotili. Proč je ňadra tak zajímají? Výzkum amerického neurologa a psychiatra Larryho Younga tvrdí, že příčinou je evoluce a biologie. Příroda se prostě pojistila, že budeme plodit potomky, a sexuální touhu u většiny mužů vybavila radarem na ženské poprsí. Youngův výzkum prokázal, že mužům se při kontaktu s ňadry stimulují (kromě jiného) i stejné mozkové obvody jako malým dětem při kojení. Tak vzniká vazba muž + prsa = vzrušení, tedy muž je chce. Když se pak této své touze oddá a stimuluje partnerce poprsí a bradavky, chce zase ona jeho a je zaděláno na možné potomstvo. Alespoň teoreticky.

Afriční fešáci prsa nemusí

Jiný výzkum se přihlásil s teorií, že ňadra mužům vlastně připomínají půlky pozadí, tedy tu plodnou část partnerky. S tím vším by zase nemuseli souhlasit někteří antropologové, kteří zjistili, že u mnoha afrických kmenů nechávají muže prsa naprosto chladnými a pro sex tento stimul vůbec nepotřebují.

Prsa ven, nohy zakrýt

Ať je to, jak je to, prsa v erotice i estetice současné moderní společnosti hrají nepřehlédnutelnou roli. Vždyť plastických operací, které se zabývají právě poprsím, je nejvíce. Zvětšit, zmenšit, zvednout, vytvarovat. Prostě je chceme mít pěkná.

To ovšem platilo i pro dámy v historii. Ve středověku a během renesance nosily významné a obdivované ženy šaty, které měly tak velký výstřih, že odhaloval téměř celá prsa. Kotníky musely být ovšem zakryté, krátká sukně by byla skandální.

Viktoriánská žena je pečlivě skrývá

Nahá prsa nebyla nijak zvlášť tabuizována až do viktoriánské éry. Objevovala se běžně hlavně v umění, kde se to naháči a ňadry antických bohyň, múz umění a unášených Sabinek jen hemžilo.

Viktoriánská Anglie, která se považovala za pupek civilizovaného světa, však měla na lidské tělo jiný názor a dobré mravy pravily - zakryj vše, co není obličej.

Od drobných až po silikony

Ve dvacátých letech minulého století vládly chlapecké siluety, “nosila se” ňadra drobná, až droboučká. Teprve zlatá éra Hollywoodu přivedla ke slovu fantastické ženské křivky, kterými se pyšnily hvězdy jako Rita Hayworth, Sophia Loren, Anita Ekberg nebo ikonická Marilyn Monroe.

V devadesátkách se za svá ňadra rozhodně nestyděla Madonna, která je ukazovala, kde to šlo, stejně jako královna silikonů Pamela Anderson. Také dnes se s prsy roztrhl pytel. Které celebritě ještě nevykoukla bradavka, jako by byla společensky mrtvá.

Vy ta svá tasit můžete a nemusíte, to už je na vás, ale rozhodně si je nechávejte pravidelně kontrolovat u svého lékaře.

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Příklad úpravy prsou na Klinice YES VISAGE.

Jaká prsa mají muži nejraději?

Prsa jsou barometr vašeho zdraví

Co prozradí prsa o vašem zdraví?

 

 

Prsa a jejich tajemství

10x PRSA: Fakta o nichž jste možná neměli ani tušení

reklama

Související témata: prsa , plastika prsou , poprsí , dekolt , výstřih

reklama

Přečtěte si také

reklama