Sex a vztahy

14. května 2023 11:30

Marie Makovská

Sexuolog promluvil o ženském orgasmu. Málokdo ví, že bod G není ve vagině samostatně

Sexuolog Ondřej Trojan o orgasmu

Cest k orgasmu vede spousta a podle sexuologa Ondřeje Trojana je krásné, když jsou lidé v sexu otevření a tvůrčí. V rozhovoru pro Prima Ženy popsal, jak řešit, když orgasmu žena či muž nemůže dosáhnout, i kde se nachází starý známý bod G.

Intenzivní fyzickou rozkoš v podobě vyvrcholení prožívá každá žena trochu jinak. „Typů orgasmů není tolik, některé ženy mají orgasmus kratší, do deseti vteřin, některé delší, kolem třiceti až čtyřiceti vteřin, a většina žen dosahuje orgasmu drážděním poštěváčku neboli klitorisu,“ vysvětlil sexuolog Ondřej Trojan na konferenci Růžového slona s názvem Orgasmus. Dále popsal, že přestože vaginální cestou dosáhne orgasmu podstatně méně žen, určité procento tu je. Především kvůli tomu, že i klitoris je díky evoluci součástí vaginy.

Kde je pověstný bod G?

„Málo se ví, že ten dříve zmiňovaný samostatný bod G, který je ve vagině, je taktéž součástí poštěváčku, což je orgán daleko větší, než řada mužů zná například od svých partnerek, ten hráškovitý vršek ledovce, jak se dá říct,“ rozebral anatomicky sexuolog Ondřej Trojan. „Drážděním poštěváčku z některé jeho strany lze dosáhnout orgasmu u většiny žen,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat: Jak dodat vztahu jiskru podle sexpertky? Upřednostnit jeho potěšení před svým je velká chyba

„Samozřejmě jsou ženy, které nemohou dosáhnout orgasmu celoživotně nebo třeba následkem raumatu tuto schopnost ztratí. Rovněž ne všichni muži jsou schopni orgasmické reakce, především když jsou po problémech s prostatou, po operacích a tak podobně,“ popsal Ondřej Trojan. V těchto případech doporučuje spolupráci více odborníků, a to individuálně podle toho, na jakém základě neschopnost dosáhnout orgasmu vznikla. Většinou může pomoci gynekolog (mužům urolog) spolu se sexuologem a případně i psychologem.

Zkoušejte všechno možné

Podle Ondřeje Trojana je smutné, že mnohdy nejsme schopní o sexu komunikovat. „Každému vyhovuje něco jiného a také si na to musí přijít. Nenarodí se se znalostí sebe sama nebo partnerky,“ vysvětlil, že je naprosto přirozené o svých potřebách s partnerem mluvit.

„Určitě je výborné zkoušet všechno možné, já doporučuji, aby jak ženy, tak muži byli v sexu tvůrčí a hledali další cesty k uspokojení,“ dodal vyhlášený sexuolog.

Podívejte se také na rady a tipy, jak spolu komunikovat o sexu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.