Seriály a filmy

28. listopadu 2020 10:10

Když draka bolí hlava. Pohádka natočená za rekordních 25 dnů a poslední role Karla Gotta

Když draka bolí hlava: Karel Gott je Král

Slavní herci, milovaný Karel Gott, vtipné hlášky, hromada triků, 3D animovaní draci a jiné pohádkové potvůrky. Československá pohádka Když draka bolí hlava sklidila po loňské televizní premiéře na Primě u diváků milionový zájem! Užijte si ji znovu i letos, v sobotu 5. prosince ve 20:15 na Primě.

Karel Gott v poslední filmové roli, Kateřina Brožová, Mirek Šimůnek, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Karel Gott, Zuzana Žáková, Jakub Jablonský a Osmany Laffita. Nová československá pohádka Když draka bolí hlava se slavnými jmény jen hemží.

Užijte si nejen milovaného Karla Gotta v roli krále a kováře, ale i celý advent!

V červnu 2019 padla poslední klapka k nové československé pohádce Když draka bolí hlava. A už 1. adventní neděli téhož roku jste ji mohli vidět v její televizní premiéře na Primě!

Celé natáčení trvalo 25 natáčecích dnů a všichni zúčastnění od pana režiséra přes herce až po jednotlivé technické složky, jakými byli kameramani, osvětlovači, zvukaři, asistenti režie, kostyméři, architekti, produkce, loutkoherci a další a další, odvedli obrovský kus práce. Jsem rád, že máme hotové hrané scény v termínu, který jsme si stanovili. A dokonce i počasí přes malé nedostatky vyšlo, tak jak jsme si přáli,“ říká producent Petr Šiška. Celý štáb a atmosféra na place byla nezapomenutelná tím spíš, že se jednalo o pohádku.

Zkraťte si čekání na sobotní pohádku s naším bohatým pohádkovým obsahem online na iPrima.cz:

Mirek Šimůnek nám ke své roli a přítomnosti na place sdělil: „Jsem moc rád, že jsem se projektu mohl zúčastnit. Hraji českého krále Tadeáše po boku Kateřiny Brožové. Musím říct, že zámecké prostory byly nádherné, kostýmy vypadaly opravdu výborně a celá výprava byla skvělá po všech stránkách. Natáčení jsem si užil, a co mě opravdu překvapilo, byl počet korunek, které byly připraveny pro členy královských rodů. Celkem jich bylo tuším 6 a já se přiznám, že jsem ještě tolik korunek na jednom místě neviděl. Fungovalo nám i lidské zázemí na place, které bylo opravdu velmi přátelské.

Dušan Rapoš, režisér pohádkového příběhu a také spoluautor předlohy stejnojmenné knihy, nám řekl: „23krát jsem poděkoval mému skvělému štábu za poctivou práci a jeho srdce i talent, který do pohádky spontánně vložili, a uzavřel filmovací den Blivajzovým sloganem ´Bum a konec!´ Ten poslední, dvacátý čtvrtý den jsem už jen děkoval, neboť filmovací den uzavřel po poslední klapce samotný Blivajz alias Miro Noga." Pak přišla na řadu náročná postprodukce, při níž se muselo vzájemně sladit do jednotného tvaru živé herectví, roztomilé loutky, triky a 3D animovaní draci.

Nabité herecké obsazení i Karel Gott

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6 plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti.

V zásadních rolích pohádky se objeví již zmiňovaní Karel Gott (kovář), Kamila Magálová (panímáma), Charlotte Ella Gottová (Barborka), Aleš Nykodým (Tomík), Ján Koleník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Mauréry a Kateřina Brožová (královny), Miro Noga (lidský skřet Blivajz), Osmany Laffita (komorník), nové mladé tváře Zuzana Žáková (princezna Adélka) a Jakub Jablonský (princ Janko).

Víte o pohádce Když draka bolí hlava, že...

  • Filmaři navštívili v průběhu natáčení několik natáčecích lokací: Budatínský zámek v Žilině, Hrčavu, Dolní Lomnou, prales Mionši, Hrádek, Třinec, karvinský zámek a další.
  • Celkový počet natáčecích dnů byl 25. Bylo vyrobeno 120 originálních kostýmů. Natáčení se zúčastnilo cca 600 komparzistů. V pohádce uvidíme i zvířátka, např. divočáky, daňky, koně, klokana atd.
  • Jednu z hlavních rolí ztvárnil v pohádce také Karel Gott, který navíc pro pohádku nazpíval titulní píseň se svou dcerkou Charlottkou s názvem „Když draka bolí hlava“ autorů Leška Wronky (hudba) a Petra Šišky (text).
  • Odborná porota mezinárodního filmového festivalu Kinoduel 2019 v běloruském Minsku udělila Karlu Gottovi za jeho roli v pohádce cenu za nejlepší mužský herecký výkon.
  • Pro Karla Gotta šlo o jeho poslední filmovou roli vůbec.
  • Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašo Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem či Martinem Harichem.
  • Významnou roli v pohádce hrají i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava draka) a Libora Boučka (česká hlava draka) slibují dobrou zábavu stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého draka.
  • Pohádka Když draka bolí hlava vznikla v režii Dušana Rapoše, který je zároveň spoluautorem scénáře společně s producentem Petrem Šiškou.

Celou pohádku Když draka bolí hlava pro vás máme k přehrání také on-line. S registrací v archivu iPrima.cz ji můžete sledovat 24 hodin bez reklam:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.