Seriály a filmy

23. února 2021 20:20

Extra ukázka: Seznamte se s nejhorší tchyní ze seriálu Slunečná

Už ve čtvrtek vtrhne na obrazovky v další epizodě seriálu Slunečná Libuše Švormová coby šílená tchyně Kratinová, tedy Valentýna Negrescu. Co dělá na Slunečné, když se provdala do Rumunska? Na to se podívejte už teď v ukázce ze čtvrteční epizody!

Protože se manželství Jany a Leoše Kratinových (Tereza Brodská a David Prachař) kvůli prozrazenému tajemství rozpadá, přijede do Slunečné udělat pořádek Leošova maminka – Valentýna Negrescu. Za dětmi dorazí až z Rumunska, kam se odstěhovala a všechny hned ve dveřích srovná do latě.

Podívejte se ochutnávku ze čtvrteční epizody:

Už se ví, že Leoš je otcem Štěpána (Jan Plouhar), protože kdysi s Lídou (Dana Batulková) prožil románek. To jeho ženu Janu tak naštve, že se chce rozvést. A to je přesně důvod návštěvy tchyně, která ovšem není žádná křehká květinka. „Nečekejte, že řeknu, že záporné role se hrají lépe než kladné. To není pravda, role se hrají podle toho, jak jsou napsané. Buď jsou napsané bezvadně, nebo špatně. Valentýna je jednoznačně velmi rázná, až někdy přiobhroublá,“ vysvětluje jasně její představitelka Libuše Švormová.

„Uvědomila jsem si, že má zvláštní kladné vlastnosti. To, co může vypadat jako chamtivost, protože ona hodně skupuje pozemky, tak myslím, že je to správně. Pokud je někdo kupuje, protože chce na nich pracovat a hospodařit, je to mnohem lepší, než když je zastaví skladišti. Hospodaření a pracovitost, to mi přijdou jako dobré vlastnosti,“ usmívá se herečka, která většinu času na place tráví s Terezou Brodskou, coby svou snachou Janou.

S Terezou Brodskou je bezvadné natáčet

Natáčení si Libuše Švormová pochvaluje. „Terezku znám samozřejmě skrze její rodiče. S její maminkou Janou jsem toho hodně natočila a s Terezou je bezvadné natáčení. Je kamarádská, milá. Když jsme začaly točit, dokonce mě uvítala kytičkou, což od kolegyň nebývá úplně zvykem,“ prozrazuje seriálová Valentýna, která když spustí, tak je to doslova palba. „Ano, mám tam hodně hlasitých replik, tak bych to řekla, a samozřejmě, že si ten text malinko přizpůsobíme, jak je třeba. To dělají všichni herci a myslím si, že to nevadí, pokud to není nějaký Shakespeare, tak si tam člověk může dát něco svého. Na svolení se ptáme i pana režiséra, který nám kývne, že to je v pořádku. Na Slunečné je to většinou pohoda.“

Postava rázné Valentýny se vždy sbalí, rozloučí a za chvíli je opět zpět v plné polní. Udělala to už několikrát a diváci tak zůstávají v napětí, kdy bude ten odjezd opravdový. „Ano, už jsem točila několik odjezdů zpátky do Rumunska a teď patrně ten poslední, ale jestli je definitivní? To nevím. Už tam udělala vše, co mohla. Nachystala poslední pomstu a odjíždí,“ naznačuje svoji úlohu v seriálu Libuše Švormová, která na České televizi v seriálu Kukačky hraje Jindřišku, naprosto odlišnou povahu od Valentýny. „Jsem za tu roli moc ráda a jak jsem říkala na začátku, není pravda, že se něco hraje hůř a něco lépe. Byla jsem moc šťastná za partnera, kterého mi hrál Petr Kostka, ale i ve Slunečné mám skvělé parťáky, jako je David Prachař. Myslím, že Kukačky je přesně ten seriál, který se jednou bude opakovat. Třeba jako Byl jednou jeden dům, Život na zámku. Natočila jsem i pár seriálů, které se určitě opakovat nebudou. A tím nemyslím Slunečnou. Myslím, že Kukačky obsahují takové téma, které bude vždy každého zajímat, protože každý rodič nad tím tak trochu trne.“

Libuši Švormovou jako Valentýnu Negrescu si můžete užít na obrazovkách v 83. epizodě seriálu Slunečná. Tu bude Prima vysílat ve čtvrtek ve 20:15. Nebo se na ni mrkněte už teď v iPrima Videopůjčovně, protože to, co Valentýna na Slunečné předvede, to se jen tak nevidí!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.