Herci ze Slunečné pomohli vybrat společně s Vlnou naděje 5 789 380 korun

V sobotu večer mohli diváci televize Prima vidět ojedinělý koncert Vlna naděje, v rámci kterého se vybralo, za značného přispění Nadačního fondu Kapka naděje a diváků, 5 789 380 korun. Ty budou rozděleny do více než 45 nemocnic v České republice.

„Kapka naděje se rozhodla věnovat 10 milionů korun, ale zjistila, že tato částka zdaleka nestačí. Protože podporujeme více než 45 nemocnic z celé České republiky, tak bychom si přáli, aby se k Vlně naděje přidalo celé Česko. Lidé mohou přispívat zasláním DMS nebo přes webové stránky www.kapkanadeje.cz.“ vysvětluje Vendula Pizingerová.

Roman Tomeš a Eva Burešová ze seriálu Slunečná

Svou kapkou také přispěli herci ze Slunečné, a díky tomu si diváci mohli poslechnout novou skladbu Romana Tomeše, kterou složil doma, během karantény. „Ano, Roman napsal tuhle nádhernou píseň, tento duet, a ukázku nazpíval se svojí ženou Míšou Tomešovou, ale nakonec to nějak změnili a přizvali mě, z čehož mám obrovskou radost a jsem za to moc vděčná,“ chválí svého seriálového kolegu a spolužáka Eva Burešová.

„Jsme s Míšou spolu v karanténě denně, a už to chtělo nějakou změnu, trochu si ten náš život osvěžit. Ponorku nemáme, ale píseň pro nás byla zpestřením,“ přiznává seriálový Tony, který tráví karanténu v domku za Prahou nejen s manželkou, ale i se dvěma syny. A to, že se o song podělil s Evou Burešovou, jí udělalo nesmírnou radost. „Ta písnička je opravdu nádherná a jsem ráda, že jsme byli pozváni na koncert Vlna naděje, kde jsme ji mohli divákům zazpívat.“ Díky tomu se Eva s Romanem mohli vidět po několika dlouhých týdnech, protože se seriál Slunečná v těchto dnech samozřejmě nenatáčí. „Píseň je o tom, že i v karanténě může člověk najít to nejdůležitější, co v životě má – a to je láska k něčemu nebo někomu. Proto se jmenuje Ty a já,“ prozrazuje Roman Tomeš.

Podpořit své herecké kolegy, a hlavně celý projekt Vlna naděje, dorazila také herečka Eva Holubová. „Nejdřív jsem se seznámila s lidmi, kterým Kapka naděje pomohla, a pak až s Vendulou. Oslovily mě okresní nemocnice, kde si musejí sestřičky kupovat respirátory. Já jsem dala výzvu na sociální sítě, a hned nato přišla odezva od Kapky naděje, která zadarmo rozváží respirátory. Touto cestou pomoci ale můžeme pokračovat dál. Stačí poslat DMS.“

Za pomoc a vlnu, která odstartovala na televizi Prima, je velmi vděčný i ředitel nadace Kapka naděje, Jan Fišer, a slibuje, že rozhodně v pomoci nepoleví. „Stejně jako neodešla koronavirová krize včerejším večerem, tak neodejde ani naše pomoc. Jsme připraveni pomáhat, dokud bude tato situace trvat. Rolí Kapky naděje je být tady pro zdravotníky, lékaře a všechny, kteří naši pomoc potřebují. Lidé mohou i nadále posílat finanční prostředky. Víc se dozví na webových stránkách nadace.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.