Herečka Denisa Nesvačilová: Prošla si peklem, málem skončila na invalidním vozíku

Sexy zrzka, kterou jste mohli vidět ve filmu Přes prsty! nebo v Básnících a která je novou hvězdou seriálu Slunečná, původně vůbec nechtěla být herečkou. Od tří let aktivně sportovala, vážný úraz v patnácti letech ale její život otočil úplně jiným směrem.

Denisa Nesvačilová pochází ze sportovní rodiny. Její otec hrával vrcholově fotbal, tudíž i ji to odmalička táhlo ke sportu. Nebyly jí ještě ani tři roky, když začala s moderní gymnastikou. „Máma původně chtěla, abych dělala krasobruslení, jenže jí nedošlo, že dvouletá holčička toho na brusličkách ještě moc nesvede. Trenérka jí proto doporučila, abych zatím kvůli průpravě zkusila moderní gymnastiku. Tam zjistili, že mám talent a už jsem u toho zůstala a věnovala se jí vrcholově,“ prozradila herečka.

Roky v tělocvičnách a o hladu

Dětství prožívala v tělocvičnách, kde dřela do úmoru. Navíc si pečlivě musela hlídat svou váhu. „Na základní škole mě moc nevídali, měla jsem třífázové tréninky, jezdila po mezinárodních závodech... Na nic jiného už čas nezbýval. Vážili nás každé pondělí a pak namátkově každý týden, kdy se jim zachtělo. Za přibírání jsme byly dost trestané, například tvrdšími tréninkovými metodami, a dokonce to i známkovali. Byly doby, kdy jsem skoro vůbec nic nejedla a pak kolabovala, protože tělo nebylo schopné normálně fungovat,“ popisuje Denisa.

Z vrcholu až dolů

Přesto se dokázala dostat až na pomyslný vrchol, patřila k nejlepším a možná by to dotáhla až k olympijské medaili. Postupem let ji ale postihly velké zdravotní problémy. Málem se dopracovala k mentální anorexii a v patnácti letech si přivodila úraz páteře, který jí znemožnil věnovat se nadále vrcholovému sportování. „Při jednom prvku se mi obratel otočil o 180 stupňů a začal tlačit na míchu. Necítila jsem prsty u nohou, nemohla hýbat kotníky. Prognózy nebyly moc příznivé. Hrozilo, že skončím na invalidním vozíku. Nakonec pomohla akupunktura a několikaleté rehabilitace,“ uvádí Denisa s úlevou.

Od sportu k herectví

Život se jí ze dne na den obrátil vzhůru nohama. Jiní by možná nadávali na celý svět, žehrali na nepříznivý osud, ona ale vše brala s pokorou. „Asi to tak mělo být. Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. Kvůli sportu jsem neměla žádné dětství, v dospívání neuměla komunikovat s kluky, protože ti v tomto sportu nebyli. Přišla jsem o spoustu věcí. Na druhou stranu musím říct, že sport mi toho hodně dal a rozhodně ničeho nelituji,“ říká Denisa, která se nakonec našla v herectví. „Chvíli jsem měla temné období, kdy jsem si říkala, že nemám proč žít, pak jsem ale začala dělat divadlo, dostala se na DAMU, přišly nabídky na filmy, seriály... Jsem teď šťastná a maximálně spokojená,“ dodává spokojeně.

Nyní ji můžeme vídat i v seriálu Slunečná, kde hraje Karolínu, dívku, která vyrůstala v dětském domově. „Tým seriálu je fantastický a hrozně přátelský. Nastoupila jsem do rozjetého vlaku a měla z toho trochu obavy, ale přijali mě úžasně. Všichni do jednoho jsou zkrátka sluneční,“ uzavírá herečka s úsměvem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.