Slunečná kuchařka je tu! Uvařte si českou klasiku podle Běty jako v oblíbeném seriálu

Jestli vám učarovala hospoda na Slunečné a rádi byste si pochutnali na něčem, co s láskou uvařila hospodyně Alžběta, přeneste se na Slunečnou alespoň v myšlenkách a díky svým chuťovým pohárkům. Právě totiž vychází jedinečná Slunečná kuchařka s recepty prověřenými nejen štamgasty ze Slunečné.

V hospodě na statku Popelkových ve Slunečné se vždy dobře vařilo a peklo. Hospodyně Běta, bylinkářka s léčitelskými schopnostmi, a především vynikající kuchařka, připravuje jídla jen z vybraných surovin, zeleninou a ovocem v biokvalitě ji zásobuje farmářka Kratinová a plody okolního lesa dodají pak pokrmům správný říz. Na statku také vyrábějí kozí sýry, které mají delikátní chuť, a proto jsou vyhledávané i za hranicí kraje.

Slunečná kuchačka plná receptů od Běty

V novince Slunečná kuchařka najdete 70 nejlepších receptů, které mají dokonale prochutnané nejen štamgasti z hospody Slunečná, ale také všichni hosté statku, kteří se za Bětinou nešizenou kuchyní vždy rádi vrací.

Ve Slunečné kuchařce najdete recepty na polévky, co jsou grunt, ale i české omáčkové klasiky, recepty na knedlíky, nechybí ale ani známé hospodské krmě jako Živáňská pečeně či Cmunda po Kaplicku.

Kuchařku doplňují i recepty na sladkou tečku na závěr, třeba v podobě lívanečků nebo bublaniny. Protože se na statku Slunečná důsledně dodržují také vánoční tradice, chybět nesmí recepty na vánoční cukroví i rady, jak neotřele servírovat vánočního kapra.

Protože je Slunečná proslavená svými domácími kozími sýry, jedna z kapitol je zcela věnována pokrmům s kozím sýrem. Připravte si i doma slunečnou českou hostinu!

V knížce navíc najdete také dosud nepublikované fotografie z natáčení, které vám připomenou váš oblíbený seriál.

Kniha Slunečná kuchařka je v prodeji od pátku 28. 5. 2021, pořídit ji můžete také on-line v knihkupectví Luxor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.