Životní styl

30. října 2020 06:00

Petra Kloidová

Vladimír Polívka ze seriálu Slunečná: Táta ho šikanoval, musel mu dělat psa

V seriálu Slunečná se objevila nová postava, embryolog a specialista na umělé oplodnění Lukáš Verner, kterého představuje Vladimír Polívka. Pohledný herec má za sebou díky svým svérázným rodičům opravdu nezapomenutelné dětství.

Se svým kamarádem Jankem, jehož hraje Marek Lambora, se Polívka stal hlavním rivalem v lásce. Na to, kdo z nich nakonec získá srdce Týny v podání Evy Burešové, si však budou muset diváci ještě chvíli počkat. „Lukáš si Slunečnou velmi oblíbí, a stejně tak se mu budou líbit podobné věci jako Jankovi. Asi mají podobný vkus. Víc už ale prozrazovat nemůžu,“ nastínil svoji dějovou linku Vladimír, který pochází ze slavného hereckého rodu.

Slavní rodiče a opravdu zvláštní dětství

Jeho matkou je Chantal Poullain a otcem Bolek Polívka. Právě s ním si jako dítě užil své. „Vymyslel si třeba takovou hru, že budu jeho pes, Modrá doga Oskar. A ten byl odsouzen k tomu, že když táta potřeboval klid, aby si mohl popovídat v hospodě s kamarády, tak mi dával povely: tady si lehni, zůstaň, místo... Tak jsem tam ležel třeba i několik hodin a čekal na další rozkaz. To se ještě v restauracích smělo kouřit, ale když ležíte pod stolem, tak tam ten kouř zase až tolik nejde,“ vylíčil s úsměvem Polívka junior.

PODÍVEJTE SE NA EXKLUZIVNÍ SCÉNU ZE SLUNEČNÉ, KDE SI ZAHRÁL VLADIMÍR POLÍVKA

Role, které mu otec vymýšlel se snažil plnit do puntíku. „My si takhle hráli celý život a mě to hrozně bavilo,“ prozradil herec. Společně zažívali i netradiční dobrodružství. „Jako dítě jsem rád stavěl bunkry. On měl kamaráda, který byl jednak sběratel vojenské techniky, a navíc působil ve vojenském veteránském klubu, říkali si Kozohorská divize. Tak je pozval k nám. Přijelo asi dvacet vousatých borců z Moravy a vypukl boj, který se strhl v hroznou melu. Házeli po nás granáty, stříleli „slepákama“ a my utíkali, co nám síly stačily... Zjistili jsme, že Kozohorská divize je prostě neporazitelná,“ rozesmál se Vladimír.

Utekl do Kanady, kde hledal sám sebe

Zatímco táta je svérázný bohém, matka je pravý opak a praktikovala na něm úplně jiné výchovné metody. „Byl to styl velké srdce, tvrdá rána, takže jsem ji raději moc ani neprovokoval. Ale myslím, že jsem rodiče moc nezlobil a byl celkem hodné dítě,“ poznamenal herec.

V době dospívání ovšem cítil, že slavné příjmení je mu spíše na obtíž, tak sbalil kufry a zamířil do Kanady, kde žije jeho bratranec Filip. „Vnímal jsem tlak toho jména, potřeboval prostor, identifikovat se v dospělém životě, dokázat si, že se umím rozhodovat sám za sebe. Zpětně to hodnotím jako správné rozhodnutí, které mi hodně prospělo,“ míní Vladimír.

Po půl roce se vrátil domů, vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového herectví DAMU, a povolání, které proslavilo jeho rodiče, se začal věnovat naplno. Udělal si kredit a dnes je vyhledávaným a často obsazovaným hercem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.