Seriály a filmy

23. prosince 2015 00:00

Iva Kropáčková

Bleskové pojištění na cestu: Stačí pár minut a můžete jet!

Jedete na dovolenou do zahraničí na poslední chvíli a/nebo jste se zapomněli pojistit? Cestovní pojištění můžete vyřešit "expres". Tady je NÁVOD.

Je to jistota. Nikdy nevíte, co se může stát. Jediná možnost, jak v případě nemoci, úrazu nebo jiné nepříjemné události v zahraničí ochránit rodinný rozpočet, je cestovní pojištění. Sumy, které v případě řešení zdravotních či jiných problémů mohou šplhat do závratných výšin, pak za pojištěné hradí (ve většině případů) pojišťovna. Dobrý pocit na dovolené je k nezaplacení.

Bleskové pojištění

Přinášíme vám návod, jak si pojištění na cestu sjednat během několika minut. Podmínkou je ale možnost platit on-line kartou. Takto můžete pojištění sjednat i těsně před odjezdem nebo dokonce i ze zahraničí.

V ONLINE POROVNÁVAČI CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ si vyberte pojistku, která vám vyhovuje, a úhradu proveďte on-line pomocí platební karty. Takto se můžete pojistit během pár minut a pojištění bude platné ihned.

Krok za krokem (nejen s kartou)

  1. Do kalkulátoru zadejte cíl vaší cesty a následně po zadání dalších základních údajů získáte ihned přehledné porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven.
  2. Zvolte si nabídku, která vám vyhovuje, a vyplňte údaje o všech cestujících.
  3. Obratem obdržíte pojistnou smlouvu na svůj e-mail.
  4. Pojistné můžete zaplatit kartou, ale i bankovním převodem nebo internetovými platbami.
  5. Je to velice jednoduché a během několika málo minut získáte platné pojištění pro vaši cestu.

Standard: Minimálně tři dny dopředu

Pojistná smlouva je platná buď odesláním nebo doručením platby na účet pojišťovny (záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny). Doporučujeme tak využít on-line platbu, kde se termín odeslání rovná termínu doručení platby.

Pokud nechcete či nemůžete využít on-line platbu, doporučujeme sjednat pojištění minimimálně tři dny před odjezdem.

Proč raději necestovat bez pojištění?

Ani při cestách po Evropě nemusí stačit kartička zdravotní pojišťovny. I přesto, že máte v evropských zemích nárok na péči ve stejném rozsahu, jako místní obyvatelé (i to ale pro vaši peněženku může znamenat velký nápor), v mnoha turistických destinacích narazíte většinou jen na soukromé lékaře, kteří vás sice ošetří, ale za to budou chtít zaplatit plnou částku. Zdravotní karta pro ně většinou nemá žádnou váhu. V rámci cestovního pojištění máte k dispozici také asistenční službu, která vám může pomoci celou situaci vyřešit. Uzavření komerčního cestovního pojištění doporučují i zdravotní pojišťovny.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.