Fotografie dne. Tváře všech obětí útoků 11. září a děti hasičů na dojemných snímcích

Z budov Světového obchodního centra v New Yorku se 11. září 2001 uniklo nejméně 15 000 lidí. Tisíce dalších takové štěstí neměly. Všem je věnována fotografie tohoto dne – unikátní foto vzpomínka v jedinečné koláži. Své rodiče si připomněly i děti hasičů.

Útoky teroristů 11. září 2001 si vyžádaly 2 977 obětí – a všechny mají jména a tváře. Právě ty umožnily vytvořit unikátní připomínku tragických útoků na Spojené státy.

V troskách obou věží Světového obchodního centra zahynulo i 353 hasičů, kteří se na rozdíl od prchajících zaměstnanců firem sídlících v zasažených budovách, snažili s těžkými hadicemi a objemnou výstrojí dostat do hořících věží a zachránit další lidi. Takhle si na Twitteru amerického listu The New York Post připomněli památku hasičů jejich děti:

Jména obětí

Jednou ze dvou obětí českého původu je Alena Sešínová (†57), která měla jako správkyně počítačové sítě pro americkou pojišťovnu kancelář v 96. patře severní věže Světového obchodního centra. Tou druhou je IT technik Lukáš Rambousek (†27), který v osudný den pracoval ve 103. patře stejné, tedy severní věže WTC.

Jména všech obětí jsou vyryta do bronzové desky, jež je součástí Národního památníku obětí 11. září. Každé jméno lze snadno najít podle kódu umístění. Například Alena Sešínová má u svého jména kód N-3, kde písmeno N znamená horní, severní část panelu (north) a číslo 3 označuje řadu. U jmen dalších obětí najdete ještě písmeno S, které znamená dolní, jižní sektor.

Sdílejte článek
Štítky New York Twitter Světové obchodní centrum USA 11. září 2001 oběti 11. září Teroristické útoky 11. září 2001

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.