zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Fotografie dne. Tváře všech obětí útoků 11. září a děti hasičů na dojemných snímcích

Vzpomínka na oběti 20 let po útocích z 11. září 2001
Autor: Getty Images Vzpomínka na oběti 20 let po útocích z 11. září 2001
Jiřina Köppelová , Vydáno: 11.09.2021
Z budov Světového obchodního centra v New Yorku se 11. září 2001 uniklo nejméně 15 000 lidí. Tisíce dalších takové štěstí neměly. Všem je věnována fotografie tohoto dne – unikátní foto vzpomínka v jedinečné koláži. Své rodiče si připomněly i děti hasičů.

reklama

Útoky teroristů 11. září 2001 si vyžádaly 2 977 obětí – a všechny mají jména a tváře. Právě ty umožnily vytvořit unikátní připomínku tragických útoků na Spojené státy.

V troskách obou věží Světového obchodního centra zahynulo i 353 hasičů, kteří se na rozdíl od prchajících zaměstnanců firem sídlících v zasažených budovách, snažili s těžkými hadicemi a objemnou výstrojí dostat  do hořících věží a zachránit další lidi. Takhle si na Twitteru amerického listu The New York Post připomněli památku hasičů jejich děti:

Jména obětí

Jednou ze dvou obětí českého původu je Alena Sešínová (†57), která měla jako správkyně počítačové sítě pro americkou pojišťovnu kancelář v 96. patře severní věže Světového obchodního centra. Tou druhou je IT technik Lukáš Rambousek (†27), který v osudný den pracoval ve 103. patře stejné, tedy severní věže WTC.

Jména všech obětí jsou vyryta do bronzové desky, jež je součástí Národního památníku obětí 11. září. Každé jméno lze snadno najít podle kódu umístění. Například Alena Sešínová má u svého jména kód N-3, kde písmeno N znamená horní, severní část panelu (north) a číslo 3 označuje řadu. U jmen dalších obětí najdete ještě písmeno S, které znamená dolní, jižní sektor.

Osudy 11. září: Příběhy těch, kteří tam byli a přežili

Příběhy 11. září: Lidé se v oknech křižovali a pak skočili. Těla padala přímo před nás

reklama

Související témata: 11. září 2001 , oběti 11. září

reklama

Přečtěte si také

reklama