6 důvodů, proč se Marika podobá našim maminkám a babičkám (a možná i nám)

Na seriálovou postavu Mariky můžeme pohlížet dvojím způsobem. Jako na bezmocnou oběť svého manžela, nebo na ženu, která by pro rodinu udělala cokoliv. Její hlavní problém je, že má za manžela chronického záletníka. Marika se však rozhoduje stejně jako většina z nás...

Mariku Drozdovou, manželku herce Ivana, hraje Miroslava Pleštilová. Nutno dodat, že její postava si toho během první série Svateb v Benátkách užila s manželem, ale i s dcerou, která momentálně prochází tou nejbouřlivější pubertou (v překladu je zkrátka na zabití), opravdu dost. Jsou to momenty, během jejichž sledování se tiše ukláníme trpělivosti a osobní síle takových žen jako je Marika.

Marika jako trpělivá vlčice

Nahlas náš obdiv ovšen nikdy nevyslovíme. Marika totiž není jev neobyčejný, ale v ženském pokolení v podstatě představuje jeden z nejčastějších vzorů. Zakouslou "vlčici", která bojuje do vysílení za to, aby se její smečka měla co nejlépe. Nevadí, že šrámy si za všechny svoje blízké odnáší především ona. Má trpělivosti na rozdávání a obrovskou lásku v srdci. Pracně ulovené maso nejdříve rozdělí mezi svá mláďata, aby v zápětí mohla jen ohryzat zbytek kostí.

"Marika je fajn ženská, kterou by si možná přál nejeden muž. Hned na začátku vztahu podřídila svou kariéru té manželově. Po mateřské dovolené se vzdala své původní profese zdravotní sestry – pracovala na interně - a začala mu dělat manažerku. Trpělivě snáší nejen jeho výkyvy nálad, ale toleruje mu i jeho nevěry. K tomu všemu ještě dělá nárazník mezi ním a jejich nesnesitelnou dospívající dcerou. A neztrácí při tom smysl pro humor. Díky Marice rodina funguje, ona ji drží pohromadě," shrnuje její herecká představitelka.

Marika Drozdová je zkrátka žena, která nám připomíná naše maminky, babičky, ale možná i samy sebe. Ač se zdáme sebevíc křehké, v těch nejhorších časech ze sebe dokážeme vytvořit silnou ženu.

Tady je pár příkladů:

1) Když jde opravdu do tuhého, zapláče si, oklepe se a situaci vyřeší

Ivan doslova propil a prohrál celý rodinný dům, Marika nelenila a snažila se všechno vyřídit. Problém byl však daleko větší, než si dovedla předtstavit. A tak skončili jako bezdomovci u rodičů Ivana na statku.

2) I přes tak tragické vyústění si Marika nikdy nenechala vzít humor. I když se Ivan kolikrát nevejde se svým egem do místnosti, ona ho dovede vždycky poslat pěkně rychle zpátky na Zem.

3) Pokud se schyluje k ohrožení rodinného hnízda, vždycky se vydá vystopovat, co se děje. Tentokrát to byla další Ivanova nevěra.

4) A tady nastává chvíle, kdy se Marika rozhodla, že už nebude jen obětí neukočírovatelného chtíče svého manžela. Manželka, jež přivírá oči nad manželovo nevěrou. A začala mu dělat ze života peklo. Jen tak, jak to my ženy umíme. S láskou.

5) Říká se, že jednou z nejtěžších součástí života je umění se rozhodnout, kdy je ještě dobré pokračovat a kdy skončit. Marika se s příchodem nové milenky Jůlie rozhodla kapitulovat. A dobře udělala.

6) Když zavřete jedny dveře, otevřou se další. Do jejího života nastoupil José. Muž, který miluje život a umí si ho užívat. Někdo, koho Marika po všech těch starostech potřebovala, někdo, kdo by ji naučil znovu milovat život.

7) Někdy je totiž nutné restartovat celý svůj život, aby člověk mohl nabrat novou energii do nadcházejícího života

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.