Herecká legenda Oldřich Vízner se představí jako cukrář ve Svatbách v Benátkách

Co by byla svatba bez svatebního dortu. Ty nejvyhlášenější peče v seriálu Svatby v Benátkách cukrář Kyselý. Hraje ho Oldřich Vízner. Cukrář se v seriálu sice jmenuje Kyselý, ale jeho jméno vůbec neodpovídá povaze. Jde o velmi laskavého a příjemného pána, jehož dorty chválí zákazníci široko daleko.

Pan Kyselý má teď ale velkou starost. Vychoval dceru, která má těsně před svatbou. Původně se měla vdávat v Americe, kde žije, ale pak si to rozmyslela a svatbu chce mít v Čechách. A pan Kyselý vůbec neví, co si s tím počít. Naštěstí je tu Olga a její svatební salon.

„Proč jsem byl obsazený do role cukráře netuším, ani jsem po tom nijak nepátral. Role se mi líbí, ostatně už mám s touto profesí zkušenosti, jednoho cukráře už jsem kdysi hrál. A v rondonu, který v seriálu nosím, se cítím dobře,“ říká Oldřich Vízner.

O herci je známo, že má s profesí cukráře zkušenosti nejen před kamerou, on sám totiž peče velmi dobrou vánočku. „Vánočku vždycky pekla maminka podle Sandtnerky (známá česká kuchařka Marie Sandtnerová – pozn.red.), a já se jejími návody řídím taky. Recept je sice náročnější, ale když ho člověk dodrží, výsledek je skvělý. Když něco stvoříte a chutná to, je to hezký pocit. Kromě vánočky nebo mazance dělám občas ještě čínu, velikonoční nádivku nebo skopové na zelenině. Mluvím, jako kdybych vařil denně, ale vařím nebo peču jen výjimečně. Ale v kuchyni se umím pohybovat, což se mi teď v seriálu v této roli hodí,“ vysvětluje.

Je pro Oldřicha Víznera díky jeho kuchařským dovednostem tedy příjemnější hrát cukráře než třeba kutila? „To rozhodně není, kutil, to by bylo moje, já jsem profesionální řemeslník. Narodil jsem se v domečku, který byl po válce zničený, tak jsem všechno postupně sám opravoval nebo řemeslníkům pomáhal, takže žádná práce tohoto druhu mi nedělá problém. Myslím, že projít různými profesemi je ideální příprava pro herectví, před kamerou se pak všechno může hodit,“ říká Oldřich Vízner.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.